„Kwiatowy efekt” w nowym Range Rover Evoque

, 17 listopada 2011, 11:38

HELLA zaprojektowała tylne lampy zespolone do Nowego Range Rovera Evoque wykorzystując najnowsze rozwiązania technologii LED. „Kwiatowy efekt” odpowiada nowoczesnej stylizacji pojazdu.

Na podstawie projektu studyjnego o nazwie LRX z 2007 roku firma Range Rover wprowadza na rynek mały pojazd typu SUV o nazwie Evoque. HELLA opracowała tylne oświetlenie do tego samochodu. Projekt łączy nowoczesną technologię LED (światło pozycyjne, stop) z układem tradycyjnych żarówek (kierunkowskaz, światło cofania) spiętą innowacyjnym wzornictwem.

Lampy tylne modelu Evoque przyciągają wzrok niespotykanym układem elementów świetlnych w postaci płatków kwiatu. Ten układ graficzny zespolonej lampy tylnej mógł zaistnieć dzięki opracowanemu przez HELLĘ innowacyjnemu systemowi rozsyłu światła diod LED wykorzystujących rozpraszanie światła w elementach światłowodowych i odpowiednio ustawionych elementach odbijających.

Nowa optyka w wersji jednobarwnej – przezroczystej – została już użyta przez jednego z amerykańskich producentów pojazdów typu Sport Van. W Range Rover Evoque optyka ta została wzbogacona o elementy w kolorze  czerwonym ułożone na przemian z elementami przezroczystymi, co dało niecodzienny efekt  „kwiatowy”. Gdy zapala się światło stop cała lampa świeci na czerwono.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!