Ekologiczny i odporny przewód paliwowy Gates

, 31 października 2011, 11:32

Firma Gates stworzyła przyjazny dla środowiska i redukujący zużycie paliwa przewód paliwowy Barricade do układów wtryskowych. Przewód dostosowany jest do pracy z agresywnymi mieszankami paliwa i znacznie ogranicza odparowywanie ich do atmosfery.

Przewód wykonany jest w 5-warstwowej technologii Greenshield. Zapobiega ona  odparowywaniu paliwa z układu paliwowego do atmosfery. Termoplastyczny materiał o stokrotnie mniejszym współczynniku przenikania i pięć razy lepszą sprawnością od konkurencyjnych produktów.

Paliwa ograniczające emisję spalin, jak biodiesel, paliwa zawierające etanol, metanol i związki eteru, charakteryzują się szkodliwym wpływem na gumowe przewody paliwowe ogólnego zastosowania. Przewód paliwowy Gates jest jednak dostosowany do pracy z najbardziej agresywnymi paliwami.

Od ponad 20 lat wielu producentów samochodów używa przewodów o niskim współczynniku przenikalności. W niektórych krajach prawo nakazuje montaż części zamiennych spełniających te same kryteria, co części stosowane na pierwszym montażu.

Montaż standardowego przewodu paliwowego w pojeździe, który został fabrycznie wyposażony w przewód o niskiej przenikalności może być powodem wielu problemów. W przypadku, gdy silnik ulegnie awarii na skutek spadku ciśnienia paliwa lub uszkodzenia przewodów w wyniku kontaktu z agresywnymi mieszankami paliwa, poza kosztami reklamacji warsztat ponosi ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej. Barricade eliminuje ryzyko przedwczesnego zużycia.

Przewód paliwowy firmy Gates może być używany we wszystkich typach układów wtryskowych oraz szerokim zakresie zastosowań w układach paliwowych.

Dowiedz się więcej

Nowe dodatki do paliw Millers Oils
Nowe dodatki do paliw Millers Oils

Na polskim rynku pojawiła się nowa seria dodatków do paliw Millers Oils – Ecomax. Dla silników Diesla przeznaczony jest Diesel Power Ecomax, a benzynowych – Petrol Power Ecomax. Pierwszy zastępuje dotychczasowy dodatek Diesel Power Sport 4, drugi jest nowością. Diesel Power Ecomax w półlitrowym opakowaniu wystarcza na 500l oleju napędowego. Zwiększa liczbę cetanową ON o […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 lipca 2013, 17:10 0 0

Dobrze, aby nie byl tak ekologiczny jak typ 4324, ktory rozklada sie po 3 latach :/

Odpowiedz