Facom przedstawia innowacyjny klucz do wymiany oleju

, 27 października 2011, 11:24

Wymiana oleju może być bardzo brudząca i wiązać się z oparzeniem. Aby tego uniknąć marka Facom wprowadziła na rynek najnowsze rozwiązanie – klucz do wymiany oleju D.48, z magnetycznymi końcówkami do korków w misce olejowej, który ma zapewnić łatwą i szybką wymianę oleju jednocześnie minimalizując ryzyko oparzeń.

Warsztaty stosują często własne rozwiązania – grzechotkę z nałożoną uciętą górną częścią plastikowej butelki. Lecz dzięki nowemu kluczowi do wymiany oleju marki Facom mechanicy mogą teraz odkręcać korki spustowe bez wysiłku i bez kontaktu ich rąk z olejem. Na rynku nie ma obecnie podobnego narzędzia.

Aby wykręcić korek spustowy, mechanik ustawia rękojeść klucza w położeniu poziomym, zapewniającym dużą siłę odkręcania, następnie przestawia ją w położenie pionowe zapewniające szybkie wykręcania korka jak wkrętakiem. Oznacza to, że mechanik nie musi już kończyć wykręcania korka lub wyjmowania go rękoma, i może w ten sposób uniknąć ryzyka poparzenia olejem.

Nowy, uniwersalny klucz można używać we wszystkich krajach i do wszystkich pojazdów, bez względu na markę lub model. 15 magnetycznych końcówek do korków spustowych,  które w zestawie towarzyszą nowemu kluczowi Facom D.48, zapobiegają upadkowi korka do naczynia na zużyty olej, co eliminuje ten powszechny problem występujący podczas wymiany oleju, i stwarzający ryzyko poparzenia rąk.

Klucz wyposażony jest w wyrzutnik służący do łatwego usuwania końcówek, nawet, gdy są one pokryte olejem  – mechanik musi tylko nacisnąć miseczkę osłaniającą klucz.

W poręcznym zestawie z kluczem tym  znajduje się dziewięć magnetycznych końcówek imbusowych i sześć nasadek. Całość jest umieszczona na praktycznej wkładce, która zapewnia łatwy dostęp do wszystkich narzędzi. Zestaw można przymocować bezpośrednio do naczynia na zużyty olej lub rozłożyć go na warsztatowym wózku narzędziowym.

Klucz do wymiany oleju z 15 magnetycznymi końcówkami do korków spustowych jest dostępny w sprzedaży jako zestaw (D.48-KITPB) lub oddzielnie (D.48PB i MB-J15PB).

Aby znaleźć więcej informacji o firmie Facom lub znaleźć lokalnego dystrybutora, patrz www.facom.com

 

Dowiedz się więcej

235 narzędzi w nowej szafce Boxo
235 narzędzi w nowej szafce Boxo

Firma Auto-Chrobok powiększyła ofertę narzędzi Boxo o nowy wózek warsztatowy z 235 elementowym wyposażeniem. Wózek o numerze katalogowym AT7071K235 jest wózkiem 7 szufladowym oraz zawiera narzędzia umieszczone w 4 wkładach narzędziowych. Producent udziela 10 lat gwarancji na szafkę oraz narzędzia. Sugerowana cena detaliczna to 3300 zł netto. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie firmy 

Nowe oleje przekładniowe Valvoline
Nowe oleje przekładniowe Valvoline

Firma Valvoline wprowadziła do sprzedaży w pełni syntetyczny olej przekładniowy SynPower DCT VA oraz olej przekładniowy dedykowany do automatycznych przekładni bezstopniowych SynPower CVT. Więcej informacji na valvoline.pl 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 października 2011, 22:19 0 0

ktoś używał tego klucza? ile on kosztuje? wygląda ciekawie..

Odpowiedz

Anonim, 27 października 2011, 22:46 0 0

Dziesiątki razy spuszczałem olej z silnika i nigdy nie zalałem sobie rąk olejem, wystarczy trochę wyczucia, kolejny gadżet raczej o krótkiej żywotności marketingowej.

Odpowiedz

Anonim, 3 listopada 2011, 10:08 0 0

Cena zestawu: 99€ (ok. 450 PLN), Sam klucz 40€ (ok. 180 PLN)

Odpowiedz

Anonim, 3 listopada 2011, 14:19 0 0

Gratuluję pomysłu ! Klucz do korka oleju za 180 zł !! Już biegnę kupić...

Odpowiedz

Anonim, 4 listopada 2011, 13:37 0 0

za 180 na pewno nie kupie

Odpowiedz

Anonim, 30 listopada 2011, 22:19 0 0

156zł nnetto

Odpowiedz