Inter Cars SA: Rekordowy wynik na koniec trzeciego kwartału 2011r.

, 10 października 2011, 16:15

Spółki dystrybucyjne w ramach Grupy Kapitałowej Inter Cars we wrześniu 2011r. odnotowały rekordowy wynik sprzedaży na poziomie 234,9 milionów złotych. Jest to najwyższa wartość miesięcznych przychodów z dystrybucji części osiągnięta do tej pory przez Grupę.

Po trzech kwartałach 2011r. Grupa Kapitałowa Inter Cars osiągnęła łączną sprzedaż wynoszącą 1,98 miliarda złotych. Wynik ten w porównaniu z trzema kwartałami roku ubiegłego jest wyższy o 16,5%.

– Przychód który osiągnęliśmy w tym miesiącu ma wymiar symboliczny, ponieważ udało nam się ustanowić nowy rekord w całej historii funkcjonowania Spółki. Chciałbym jednak zauważyć, że rezultat ten nie jest efektem lepszego miesiąca spowodowanego sezonowością sprzedaży, tylko jest to wynik konsekwentnego rozwoju Spółki w wielu obszarach jej działania. – mówi Robert Kierzek, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Coraz większe znaczenie na wyniki Grupy mają dynamicznie rozwijające się spółki zagraniczne. Na koniec trzeciego kwartału ich łączna sprzedaż wyniosła 382 miliony złotych czyli o 33% więcej niż przed rokiem. Oznacza to, że zagraniczne spółki dystrybucyjne stanowią już blisko 20% przychodów Grupy Kapitałowej IC.

Wzrosty, które odnotowują nasze spółki dystrybucyjne za granicą, są najlepszym dowodem na to, że strategia naszej ekspansji poza granicami Polski sprawdza się. – komentuje Prezes.

Sprzedaż Inter Cars SA w Polsce również rośnie. W rekordowym wrześniu 2011r. wyniosła ona 178 milionów złotych, czyli o blisko 15% więcej niż przed rokiem. Trzeci kwartał polska spółka dystrybucyjna zamyka z dynamiką wzrostu na poziomie 13,7%.

29 września w Warszawie, Podczas Kongresu FIGIEFA, przedstawione zostały wnioski z badania firmy MotoFocus, które zawierało prognozy wyników Dystrybutorów i Producentów części w Polsce oraz w Europie. Wygląda na to, że sytuacja w branży dystrybucyjnej w Polsce prezentuje się dobrze, ponieważ spośród 40 firm dystrybucyjnych, które na potrzeby badania przedstawiły swoje prognozowane wyniki z trzech pierwszych kwartałów 2011r., żaden z Dystrybutorów nie zadeklarował, że w tym okresie spodziewa się spadku sprzedaży.

W osiąganiu pozytywnych rezultatów z pewnością pomaga nam dobra koniunktura na rynku, jednak wciąż rośniemy około dwukrotnie szybciej niż sam rynek, który wedle danych którymi dysponujemy w 2011r. powinien zwiększyć się o 5%. – mówi Robert Kierzek.

Prezes Inter Cars SA zapytany o prognozowany wynik Spółki na zakończenie roku, z ostrożnym optymizmem odpowiada, że dynamika wzrostu powinna utrzymać się na dotychczasowym kilkunastoprocentowym poziomie, podkreśla jednak, że duży wpływ na wynik końcowy może mieć ostatni kwartał 2011r. Jeśli uda się zrealizować ten plan, tegoroczne przychody Grupy Kapitałowej Inter Cars mogą wynieść 2,8 miliarda złotych.

 

Dowiedz się więcej

Części USA w Inter Cars SA
Części USA w Inter Cars SA

Firma Inter Cars prezentuje nowości w swojej ofercie części do samochodów amerykańskich. W specjalnej broszurze znaleźć można poglądową listę produktów grupy „Hot America”. Ciągłemu rozwojowi podlegają praktycznie wszystkie grupy towarowe do samochodów amerykańskich: eksploatacyjne, mechaniczne i akcesoria . Obecnie dostępnych jest ponad 2000 pozycji.  Najnowsza broszura "Hot America" dostępna jest tutaj. Elektroniczny katalog części Inter Cars znajduje się […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 października 2011, 23:40 0 0

szkoda, że nie ma takich samych informacji o innych firmach z branży. Inter Cars jest chyba najbardziej transparentną firmą na naszym rynku, przez co dużo zyskują.

Odpowiedz

Anonim, 13 października 2011, 8:29 0 0

Szkoda, że wyniki spółki nie przekładają się na zarobki w niej... ;-(

Odpowiedz

Anonim, 13 października 2011, 8:58 0 0

Nie wiem czy chwiałbyś/chciałabyś mieć uzależnione zarobki od wyników spółki, przyjdą gorsze czasy i co wtedy?

Odpowiedz

Anonim, 13 października 2011, 9:00 0 0

rzeczywiście wyniki spółki nie mają bezpośredniego wpływu na zarobki pracowników... no ale jak firma się rozwija, zwiększa skalę działania to zatrudnia więcej osób.

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2011, 22:24 0 0

wyniki spolki przekladaja sie ale na zarobki zarzadu..... szary pracownik IC teraz zarabia bez zmian bo ..... np kryzys na swiecie a jak oboroty spadna to mu jeszcze utna bo przeciez obroty spadly. A dlaczego nikt nie dal dla porownania obrotow konkurencji? , IC ma dobrych marketingowcow

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2011, 22:31 0 0

Może Cię zasmucę, ale IC na tle konkurencji wypada jeszcze lepiej jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe :) Można sobie łatwo porównać z wynikami finansowymi FOTY które nie są tajemnicą.

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2011, 23:18 0 0

FOTA - okret ktory tonal.... fakt pozbieral sie. Ja nie twierdze sie ze IC ma slabe wyniki odnioslem sie do zarobkow i tutaj juz nie jest kolorowo , wiem ile zarabia pracownik najnizszego szczebla w magazynie w IC a ile u koknurencji
p.s. Nie jestem pracownikiem zdanej z hurtowni w Polsce i nie mam zwiazku z zdana linia produktow i nie mam zamiaru robic zlej reklamie IC

Odpowiedz

Anonim, 16 października 2011, 19:02 0 0

Kwoty bardzo duże ciekawej czy zysk również z tego co wiem Marże bardzo niskie na produktach Premium!!!!!!!!
przemiał towaru olbrzymi , chińska taniocha o niskiej jakości nadrabia marże. IC jako Korpo, musi generować zyski za dużo do podziału......... ciekawe czy 13% wzrostu nie jest nadmuchane kursy walut i inflacja mogły zatrzymać wzrost. Włodarze IC przeliczcie jeszcze raz suma może być inna

Odpowiedz

Anonim, 16 października 2011, 19:24 0 0

a co z Feber i Lauber?

Odpowiedz