Prototypowa maszyna produkcyjna w fabryce Michelin w Olsztynie

, 7 października 2011, 9:51

Konstruktorzy z olsztyńskiej fabryki Michelin, we współpracy z inżynierami z kilku krajów, w których Grupa Michelin ma swoje zakłady, zbudowali maszynę produkcyjną „Krokus”, którą oficjalnie zaprezentowano w stolicy Warmii. Zastosowanie urządzenia umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnej Zakładu Opon Rolniczych.

„Krokus” to maszyna konfekcyjna, która może produkować opony rolnicze w wielu rozmiarach – od 24 do 38 cali. Zamontowanie go wymagało rozbudowy hali produkcyjnej, gdyż zajmuje powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Konfekcjonerzy opon, którzy będą obsługiwali „Krokusa”, przechodzą specjalistyczne szkolenia.

– „Sukces prototypu „Krokusa” pozwoli nam na instalację większej liczby maszyn produkcyjnych i podwojenie zdolności produkcyjnych Zakładu Opon Rolniczych” – powiedział Jean-Michel Belleux, Prezes Michelin Polska – „Budowa „Krokusa” jest dowodem, że mimo trudnej ogólnej sytuacji ekonomicznej nasza spółka wciąż się rozwija.” – dodał.

Michelin Polska S.A. zatrudnia ponad 4.5 tys. osób. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych oraz formy, kordy i półfabrykaty.

 

Dowiedz się więcej

Polski rynek opon osobowych przyspiesza
Polski rynek opon osobowych przyspiesza

W pierwszych siedmiu miesiącach 2011 roku sprzedano w Polsce ponad 7,6 mln opon osobowych. To wzrost o ponad 16 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – znacznie więcej niż w całej Europie, gdzie dynamika wzrostu sprzedaży nie przekroczyła 5,5 proc. Branża oponiarska w Polsce zakończyła tegoroczny sezon letniej wymiany opon 16-procentowym wzrostem sprzedaży. […]

Nowa fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej otwarta
Nowa fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej otwarta

„To dla mnie zaszczyt, otwierać nową fabrykę w Polsce – wzmocni ona naszą obecność w kraju, który staje się geograficznym centrum przemysłu motoryzacyjnego w Europie” – tymi słowami Alberto Bombassei, prezes Brembo, skomentował uroczystość otwarcia rozbudowanego zakładu w Dąbrowie Górniczej. Pracę znajdzie tu 1 200 osób. Na 90 000 mkw znajdzie się 39 linii produkcyjnych, co umożliwi […]

Nowa fabryka Delphi w Błoniu
Nowa fabryka Delphi w Błoniu

Firma Delphi poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego zakladu produkcyjnego w Błoniu koło Warszawy. W połowie 2012 roku planowane jest przeniesienie produkcji z obecnej lokalizacji do nowej hali. Obecnie Delphi jest w trakcie rozmów z klientami dotyczacych kluczowych projektow dla zakladu.

Komentarze

Brak komentarzy!