Samochody z duszą?

, 5 października 2011, 12:39

Ponad 260 samochodów Honda CR-Z w Polsce jest objętych kampanią serwisową, związaną z ryzykiem samoczynnego ruszenia pojazdu. Wskutek błędu oprogramowania w module sterującym silnika IMA, auto może niekontrolowanie ruszyć do przodu lub do tyłu, już po zgaśnięciu silnika. Może to wystąpić wskutek zdławienia silnika.

Błąd oprogramowania może powodować ruch obrotowy silnika w takich okolicznościach, jak: niski poziom naładowania akumulatora, bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura zewnętrzna, wysokie obciążenie elektryczne (w tym włączone reflektory, klimatyzacja itp.).

Właściciele 265 pojazdów na polskim rynku (numery VIN w załączniku) zostaną poinformowani o tej sytuacji i zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie wykonana będzie bezpłatna naprawa.

 

Dowiedz się więcej

Usterka wspomagania kierownicy w Citroenach C8 i Jumpy oraz Peugeotach 807 i Expert
Usterka wspomagania kierownicy w Citroenach C8 i Jumpy oraz Peugeotach 807 i Expert

Prawie 600 Citroenów C8 i Jumpy oraz Peugeotów 807 i Expert w Polsce może być niebezpiecznych: w przypadku długotrwałego kontaktu przewodu zasilającego blok wspomagania układu kierowniczego z elementami sąsiednimi, może dojść w nich do zakłócenia funkcjonowania wspomagania kierownicy. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 207 samochodów marki Citroen oraz 373 marki Peugeot, wyprodukowanych w […]

Inspekcja Handlowa zbadała części samochodowe
Inspekcja Handlowa zbadała części samochodowe

W tegorocznej kontroli prowadzonej na zlecenie UOKiK Inspekcja Handlowa zbadała 936 partii produktów, w tym 80 partii płynów do spryskiwaczy, 313 partii akumulatorów i 282 partie opon. Wyniki pokazują, że sprzedawcy, producenci i importerzy tych artykułów w zdecydowanej większości przestrzegają przepisów. Płyny do spryskiwaczy, akumulatory, opony i części do samochodów – ich sprzedaż podlega ściśle […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!