TPMS CUB – nowość od FELGEO.PL

, 14 sierpnia 2019, 14:38

FELGEO.PL wprowadza na polski rynek programator Sensor AID 4.0 marki Cub Elecparts Inc., który ma wyznaczyć nowy kierunek w standardach obsługi systemów TPMS. Szereg funkcji zaimplementowanych w narzędziu marki Cub zapowiada znaczne ułatwienia w pracy serwisów ogumienia i „przechowalni opon”.

Mając na względzie zbliżający się sezon dla serwisów ogumienia, dystrybutor przygotował akcję przedsprzedaży Sensor AID 4.0. Zamówienia można składać do 15 września 2019 r. W ramach akcji przewidziano także promocyjne warunki zakupu. Więcej informacji na stronie dystrybutora.

Czwarta wersja programatora TPMS serii Sensor AID 4.0 to nowa i wielofunkcjonalna konstrukcja. Zamknięty w pyłoszczelnej obudowie, otrzymał graficzny kolorowy wyświetlacz TFT 3,5” z menu w języku polskim. W programator wbudowano także aparat fotograficzny, skaner kodów kreskowych / QR, moduł Wi-Fi oraz Bluetooth, a także miernik głębokości bieżnika opony.

Możliwość pomiaru bieżnika bez potrzeby stosowania osobnego modułu to duże ułatwienie: z Sensorem AID 4.0 nie będzie już wymówki, aby nie skorzystać z funkcji wspomagających zarządzanie obsługą klienta. Dane z pomiaru – dokonanego w trzech strefach bieżnika – zapisywane są od razu w pamięci i kojarzone z autem poprzez skan numeru VIN pojazdu. Można też zeskanować NIP klienta, oznaczenie DOT opony i wykonać zdjęcie jej stanu. Urządzenie zapamięta do 100 kompletów kół, a informacje te można archiwizować w plikach na komputerze (producent dostarcza odpowiednie oprogramowanie). Przechowywanie opon klientów tym samym otrzymało informatyczne wsparcie dostępne teraz dla każdego serwisu obsługującego pojazdy z systemem TPMS.

Podstawowym przeznaczeniem Sensora AID 4.0 jest diagnozowanie wszystkich czujników OEM, automatyczne lub ręczne kopiowanie czujników oraz ich klonowanie. Flagowy produkt firmy Cub wywiązuje się z tych zadań, w czym pomaga m.in. wbudowana baza procedur przyuczania aut o nowe czujniki. Serwis czujników ułatwia możliwość wgrywania i odczytywania ich danych z ECU pojazdu, a także bezprzewodowa łączność z modułem OBDII. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż CUB przewiduje regularnie udostępniane, bezterminowe i darmowe aktualizacje oprogramowania.

Obecność CUB Elecparts Inc. na rynku amerykańskim, gdzie odnotowuje się najwięcej światowych premier samochodowych, pozwoliła na stworzenie bazy pokrywającej około 98% pojazdów wyposażonych w bezpośredni system monitorowania ciśnienia w ogumieniu (Tyre Pressure Monitoring System).

Aktualny odbiór branży potwierdza zainteresowanie opisanym wyżej urządzeniem. Przeszedł on bowiem, do II tury naszego konkursu „Motoinnowacje 2019” w kategorii „Wyposażenie warsztatowe”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!