Chcesz by Twój warsztat zachował niższe ceny energii elektrycznej? Dziś ostatni dzień!

, 26 lipca 2019, 9:58

Tylko do poniedziałku mikro i małe przedsiębiorstwa mogą składać oświadczenia, aby otrzymać rządowe dotacje do rachunków za prąd. Warto to zrobić, by już od lipca nie płacić o nawet 40% więcej niż do tej pory.

Na mocy Ustawy, zamrożenie niższych, ubiegłorocznych stawek na energię elektryczną obowiązuje tylko do 30 czerwca. Po tym terminie stawki pozostaną niezmienione tylko dla klientów indywidualnych. Mikro i mali przedsiębiorcy, a także instytucje pożytku publicznego mogą jednak skorzystać z ulgi – w tym celu konieczne jest złożenie oświadczenia potwierdzającego status odbiorcy końcowego do swojego dostawcy energii.

Czas, który firmy otrzymały na złożenie odpowiedniego oświadczenia był bardzo krótki, gdyż nowelizacja ustawy weszła w życie od lipca. Termin składania wniosków mija 27 lipca, ponieważ jednak jest to sobota, zgodnie z Kodeksem Cywilnym, przeniesiony zostaje na poniedziałek, 29 lipca. Warto próbować jednak również w sobotę, gdyż wiele biur sprzedawców energii będzie wówczas czynne (w ramach wyjątku).

Od początku roku firmy płacą wyższe rachunki za energię elektryczną. W związku z nowelizacją tzw. Ustawy prądowej, otrzymają one jednak częściowy zwrot zapłaconych faktur za okres do 30 czerwca (korekty faktur wysyłają dostawcy energii). Po tym terminie niższe rachunki mogą płacić mikro i małe przedsiębiorstwa – w tym celu jednak koniecznie muszą złożyć oświadczenie do 29 lipca.

Oświadczenie dla sprzedawcy energii możesz pobrać tutaj

Firmy, które nie złożą oświadczeń w terminie, otrzymają korekty faktur jedynie za pierwsze półrocze. Od drugiego zapłacą już wyższe rachunki, według wyliczeń ekspertów o nawet 30-40%.

Bardzo wiele firm w branży motoryzacyjnej to właśnie mikro i małe przedsiębiorstwa. Jeżeli sam złożyłeś już wniosek, poinformuj o takiej konieczności zaprzyjaźniony warsztat czy sklep.

Aktualizacja: Termin składania oświadczeń został wydłużony do 13 sierpnia 2019 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

back, 26 lipca 2019, 12:32 0 0

gdzie to się składa ? do PGE ?

Odpowiedz

Redakcja, 26 lipca 2019, 13:04 0 0

Każdy do swojego dostawcy prądu. Jeżeli w Twoim wypadku jest to PGE to tak, do PGE.

Odpowiedz

Johny, 26 lipca 2019, 20:17 0 0

A jezeli wynajmuje sie lokal?

Odpowiedz

Mateusz, 29 lipca 2019, 9:02 0 0

Zależy czy od osoby prywatnej czy od firmy (i jak dużej firmy) - jak to gospodarstwo osoby prywatnej to ceny nie zmienią się, jak firma mała lub mikro to powinna złożyć oświadczenie - sprawdź i dowiedz się.

Odpowiedz