20 lat kompletnego zestawu paska rozrządu SKF

, 21 września 2011, 13:23

Już od 20 lat SKF oferuje kompletne zestawy paska rozrządu. W tym czasie firma wyprodukowała ponad 100 milionów takich zestawów. Firma udziela wsparcia technicznego dla mechaników, by jakość montażu równała się jakości produkowanych przez nią części.

Gotowe zestawy, mieszczące w jednym opakowaniu wszystkie elementy do konkretnej wersji samochodu, znacznie ułatwiają dobór odpowiednich części: paska, rolek napinających, rolek prowadzących, pompy cieczy chłodzącej, uszczelnień silnika.

Zestaw SKF zawiera części zgodne z jakościowymi wymaganiami producentów samochodów. Przez lata zestawy były systematycznie wzbogacane, obecnie często zawierają uszczelnienia silnika, elementy łączne, akcesoria. Pozwala to na łatwiejszą i bardziej kompleksową obsługę samochodu.

Instrukcje montażu to nie jedyne wsparcie techniczne dla mechaników – SKF uruchomił informacyjny program Pole Position oraz realizuje cykl własnych szkoleń technicznych wspierających mechaników samochodowych w codziennej pracy.

Każdy zestaw umieszczany jest w pudełku zabezpieczonym przed przypadkowym otwarciem. Opakowania nie mogą być otwierane bez zniszczenia zamknięcia. Przy zakupie pewne jest więc, że zawartość opakowania jest taka sama, jak w chwili opuszczania fabryki. Inżynierowie SKF wprowadzili też dodatkowe zabezpieczenia wewnątrz opakowań, by w transporcie nie zostały uszkodzone coraz większe i cięższe napinacze oraz rolki prowadzące do nowoczesnych silników.

Dowiedz się więcej

Montaż paska oraz zestawu rozrządu w silnikach VAG 1.4 i 1.6 16V
Montaż paska oraz zestawu rozrządu w silnikach VAG 1.4 i 1.6 16V

Na podstawie analizy poszczególnych przypadków firma Gates stwierdziła, że montaż napinacza w silnikach 1.4/1.6 16V grupy VAG przysparza wielu problemów. Szczególną uwagę należy zwrócić na poniższe zagadnienia. Zdjęcie 1 przedstawia dwie różne wersje napinacza automatycznego (głównego napędu), które występują w zestawach rozrządu Gates. Napinacze te stosuje się wymiennie. Możliwe błędy montażowe: Stwierdzono, co następuje: – […]

Promocja Febi w Hart
Promocja Febi w Hart

W firmie Hart rozpoczęła się oferta specjalna produktów marki Febi. Klienci którzy w trakcie trwania promocji dokonają zakupów kół napinających i prowadzących za kwotę min. 400zł netto otrzymają nagrody. Zakupy kół napinających i prowadzących firmy Febi premiowane nagrodami: 400 zł netto – pendrive 4GB, 600 zł netto -spodnie ogrodniczki.   Zakupy w czasie trwania promocji […]

Komentarze

Brak komentarzy!