Badanie jakości oleju EUROL FLUENCE 5W-40

, 31 lipca 2019, 23:22

Jak bardzo można być pewnym jakości swoich produktów? Eurol udowodnił, że w tej kwestii nie ma nic do ukrycia.

Motto: „Jakość leży w naszej naturze” jest kluczowym elementem filozofii biznesowej firmy Eurol. Właśnie dlatego ten holenderski producent środków smarnych, projektuje oraz wytwarza swoje produkty tylko i wyłącznie we własnych zakładach zlokalizowanych w Nijverdal.

Będąc w 100% pewnym jakości swoich produktów Eurol postanowił zrobić coś nowego i wyjątkowego na polskim rynku środków smarnych. Zdecydował się zlecić wykonanie fachowej analizy próbek oleju Eurol Fluence 5W40 w profesjonalnym, niezależnym laboratorium, specjalizującym się w badaniach fizykochemicznych środków smarnych. Skany dokumentów z analizy znajdują się na zdjęciach, natomiast poniżej znajdziecie Państwo krótkie podsumowanie.

Z analizy wynika, że Eurol Fluence 5W40 jest olejem, którego głównym zadaniem jest maksymalna ochrona silnika. Fluence zapewnia bardzo duży margines bezpieczeństwa przed spadkiem lepkości (np. przez rozcieńczanie paliwem). Nowoczesny pakiet dodatków,  właściwości zasadowe (TBN), indeks lepkości (VI) oraz temperatura zapłonu to bardzo mocne punkty tego oleju. Eurol Fluence 5W40 wypada również znakomicie, jeśli chodzi o CCS (lepkość strukturalna), której wartość jest sporo poniżej średniej w swojej klasie. Jeśli dodamy do tego niesamowicie niską temperaturę płynięcia (-51°C), okazuje się że to najlepszy olej w okresie zimowym. Kolejnym plusem jest duża odporność na odparowanie (NOACK – 8,7) – niskie ubytki to jego niezaprzeczalny atut. W świetle powyższych faktów widać, jak bardzo olej ten nastawiony jest na realną ochronę przeciwzużyciową silnika. Ponadto cechy te wskazują na użycie bardzo wysokiej jakości środków do jego produkcji.

Bardzo wysoka jakość to wspólna cecha wszystkich produktów marki Eurol, w ofercie której znajdują się oleje do samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, łodzi, sprzętu rolniczego i maszyn budowlanych. Na uwagę zasługuje również bardzo szeroka oferta wysokiej klasy dodatków do paliw i olei oraz pozostałej chemii samochodowej. Wysoka jakość produktów Eurol była też jednym z głównych powodów, dla których właśnie tę markę wybrał Nasser Al-Attiyah, zwycięza Rajdu Dakar 2019.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ICEK, 2 sierpnia 2019, 18:49 0 -3

COMMA będzie już niedługo nr 1

Odpowiedz

dwarf, 5 sierpnia 2019, 8:00 0 -2

Może nr 1 to troche na wyrost, ale napewno będzie wysoko. Sprzedaje tego naprawde dużo, klienci bardzo sobie chwalą olej ponieważ, po zlaniu oleju nie ma nagaru jest ładny kolor i miska wygląda jak nowa.

Odpowiedz

Seba, 3 sierpnia 2019, 22:32 1 -4

Bardzo dobre oleje - jeżdżę na Syntence FS 0W30. Chyba najlepszy olej 504/507, a na pewno w swojej klasie cenowej. Szkoda, że firma jest tak słabo znana w Polsce, może to się zmieni,

Odpowiedz