Nowości NGK na targach IAA

, 2 września 2011, 14:17

W trakcie targów IAA 2011 firma NGK zaprezentuje swoją najnowszą świecę zapłonową ze specjalną końcówką. W miejscu dotychczasowej końcówki SAE posiada zakończenie o nowym kształcie. Cewka zapłonowa i przewody zapłonowe nawiązują kontakt za pomocą sprężyny włożonej do końcówki, zapewniając niezawodne połączenie wysokonapięciowe.

Wzór ten będzie szczególnie przydatny w silnikach małolitrażowych, które pracują na wysokich obrotach i przy wyższym ciśnieniu zapłonu, dlatego wymagają wyższego napięcia zapłonowego. By zoptymalizować opór zapłonu na wysokonapięciowej stronie świecy, zastosowano nową końcówkę, której wysokość stanowi trzecią część dotychczasowej końcówki SAE. Uzyskana w ten sposób przestrzeń została wykorzystana do wydłużenia izolatora ceramicznego o kilka milimetrów, co w rezultacie pozwoliło na zredukowanie ryzyka przepływu ładunku elektrycznego po izolatorze świecy. Nowy kształt końcówki daje jeszcze jedną korzyść: sprężyna połączona z końcówką świecy jest ekranowana, co pozwala uniknąć zwarć na świecy i cewce zapłonowej.

NGK Spark Plug Europe informuje, że pierwsze świece zapłonowe z nową końcówką zostaną zainstalowane w kilku modelach europejskich samochodów już pod koniec tego roku.

Na targach IAA NGK zaprezentuje również świecę żarową NHTC (New Ceramic High Temperature), która jest dostarczana na wyposażenie oryginalne do Mercedesa i Mitsubishi, oraz świecę AQGS (Advanced Quick Glow System), produkowaną specjalnie dla Grupy Fiat i VW.

Dowiedz się więcej

Nowe produkty NGK na rynek wtórny
Nowe produkty NGK na rynek wtórny

Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła na rynek wtórny cztery świece zapłonowe i żarowe do zastosowania w obecnych na rynku samochodach. Wśród nich znajdziemy m.in. świecę żarową Y8003J, która jest przeznaczona do ponad 40 modeli marki Fiat, Opel, Alfa Romeo i Suzuki. Samoregulująca metalowa świeca żarowa Y8003J dostępna jest także pod nazwą D-Power 62. Osiąga […]

Nowe świece zapłonowe NGK na rynek wtórny
Nowe świece zapłonowe NGK na rynek wtórny

Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła na rynek wtórny dwie nowe świece zapłonowe: ZKBR7A-HTU, instalowaną na oryginalnym wyposażeniu modeli BMW od rocznika 2006, oraz LKR7B-9, która jest dedykowana do drugiej generacji Smarta fortwo, który wszedł na rynek 4 lata temu. Świeca zapłonowa ZKBR7A-HTU (o numerze zamówieniowym 91785) została stworzona jako oryginalne wyposażenie do seryjnej produkcji […]

NGK i Scuderia Ferrari Marlboro walczą o mistrzostwo
NGK i Scuderia Ferrari Marlboro walczą o mistrzostwo

Wyposażony w nowy samochód Ferrari 150° Italia Team Scuderia Ferrari Marlboro i jego kierowcy, Fernando Alonso i Felipe Massa, chcą sięgnąć po zwycięstwo w nowym sezonie Formuły I. Podobnie jak przez ostatnie 12 lat wyłącznym dostawcą świec zapłonowych do zmodyfikowanego silnika 056 będzie firma NGK. W nadchodzącym sezonie NGK Spark Plug ponownie będzie oficjalnym dostawcą […]

Hart promuje zakupy NGK
Hart promuje zakupy NGK

Firma Hart przygotowała jesienną promocję na produkty marki NGK. Oferta specjalna rozpoczyna się z początkiem października. Zakup świec żarowych NGK na łączną kwotę 800zł netto premiowany plecakiem NGK D-Power. Czas trwania promocji 1.10.2011 – 31.10.2011 lub do wyczerpania zapasu nagród. Zakupy podczas trwania promocji można sumować.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!