Szósta edycja CEE Automotive Forum przenosi się do Budapesztu

, 2 lipca 2019, 15:55

Tegoroczna, szósta edycja corocznego CEE Automotive Forum odbędzie się w Budapeszcie w dniach 20-21 listopada 2019. Powodem przeniesienia wydarzenia na Węgry były duże inwestycje w lokalnym przemyśle motoryzacyjnym, jak choćby budowa fabryki BMW oraz terenu testowego dla automatycznych samochodów i inne.

Inwestycje oraz innowacje będą w centrum zainteresowania Forum, a jedną z nowości w programie będzie ceremonia rozdania nagród CEE Automotive Forum im. Adama Smitha dla liderów branży motoryzacyjnej.

Forum odbywało się od pięciu lat w Czechach, ściągając wiele międzynarodowych firm do tego kraju. Po przeniesieniu wydarzenia na Węgry CEE Automotive Forum pozostanie najważniejszym wydarzeniem tej kategorii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Tematy tegorocznego forum będą koncentrować się wokół innowacji. Głównym punktem będzie elektromobilność i jej realna przyjazność dla środowiska, digitalizacja w procesie produkcji, minimalizacja kosztów produkcji, sztuczna inteligencja używana w produkcji oraz czwarta rewolucja przemysłowa (ang. Industry 4.0.).

Reprezentanci firm wiodących na rynku omówią szczegółowo przewidywany rozwój rynku w następnych pięciu latach oraz stabilność branży motoryzacyjnej.

Szczególną wartością tegorocznego forum będą nagrody CEE Automotive Forum im. Adama Smitha, którymi wyróżnione zostaną najlepsze firmy w różnych kategoriach. Niezależna komisja wybierze: najważniejszą innowację ubiegłego roku, najlepszą zieloną technologię oraz najlepsze centrum badawczo-rozwojowe (R&D) roku. Kilka nagród zostanie przyznanych tradycyjnym producentom i dostawcom, którzy oceniani są na podstawie satysfakcji klientów, parametrów technicznych, kosztów i innych kryteriów. Nie zostaną pominięte także nowe firmy na rynku. Nagrodzone zostaną także indywidualne osoby, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju branży motoryzacyjnej.

Program forum składać się będzie tradycyjnie z części konferencyjnej i z wystawy, która odbywa się w bliskości sali konferencyjnej. Producenci, w tym producenci sprzętu oryginalnego (OEM), zaprezentują swoje produkty i usługi.

Spotkania one-to-one uważa się za ważną część Forum, dzięki której dostawcy mają możliwość zaprezentować zalety swoich produktów bezpośrednio dyrektorom ds. zakupów oraz potencjalnym nowym klientom. Duża liczba tego typu krótkich spotkań daje możliwość rozwinięcia sieci kontaktów i nawiązania nowych relacji biznesowych.

Co więcej, na dzień przed rozpoczęciem wydarzenia uczestnicy forum będą mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do jednego z innowacyjnych projektów branży motoryzacyjnej na Węgrzech. Doświadczenie zdobyte bezpośrednio będzie stanowić podstawę do dyskusji w trakcie CEE Automotive Forum.

Olga Andreevskikh, dyrektor Forum, powiedziała:

– Mimo iż forum zmienia swój format, pozostaje głównym wydarzeniem tego rodzaju, a nowe nagrody i wycieczka techniczna wzmacniają jego wyjątkowość. Branża motoryzacyjna przechodzi aktualnie przez ważne zmiany, potrzebuje nowego myślenia i nowego podejścia. Dotyczy to też Forum, w którym uczestniczą top liderzy branży motoryzacyjnej. Kraje konkurują z sobą, niektóre z nich wykazują się świetnymi wynikami i mają wiele do zaoferowania. Węgry to zdecydowanie jedno z takich państw i dlatego uważamy, że zasługuje na uwagę publiczności z 16 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którą wydarzenie to zgromadzi. Forum zawsze podąża za sukcesem, więc kto wie, czy w przyszłym roku nie przesunie się do innego kraju regionu.

Szczegółowe informacje dotyczące 6. corocznego CEE Automotive Forum, w tym jego program, są dostępne na stronie internetowej www.ceeautomotive.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!