Producenci części na targach ProfiAuto Show 2019

, 5 czerwca 2019, 10:14

Sprawdź, co pokazali producenci części podczas 16. edycji targów ProfiAuto Show w Katowicach.

Arnott Europe

Firma Arnott Europe podczas targów zaprezentowała, jak poprawnie zdiagnozować i zamontować podzespoły zawieszenia pneumatycznego oraz przedstawiła poszczególne fazy regeneracji kolumny pneumatycznej do Mercedesa.

Pokazane zostały również nowości w ofercie firmy. Na stoisku można było obejrzeć między innymi: kolumnę pneumatyczną AS-3037 do Porsche Panamera, kolumnę pneumatyczną AS-3237 do Mercedesa W212, miech A-3276 do Iveco Daily, sprężarkę P -3220 do BMW X5 E53.

AS-PL

Na tegorocznych targach ProfiAuto Show premierę miało nowo zaprojektowane stoisko. Firma zaprezentowała na nim m.in. ruchomy przekrój alternatora. Odwiedzający mogli zobaczyć sposób, w jaki alternator pracuje oraz przyjrzeć się z bliska pracy poszczególnych jego części w ruchu. Produkt został przygotowany przez inżynierów AS-PL specjalnie na potrzeby targowe.

Dla wszystkich odwiedzających stoisko AS-PL, firma przygotowała kilka niespodzianek, m.in. quiz, w którym było można sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości zagadnień aftermarketowych czy też możliwość uczestniczenia w wyścigu samochodowym. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody.

ATE Continental

Podczas tegorocznych targów ProfiAuto Show na stoisku ATE Continental zaprezentowana została nowość –  układ hamulcowy Continental MK C1, który według testów TÜV zmniejsza emisję CO₂ w pojazdach hybrydowych o około 5g/km. Na stoisku było można poznać więcej szczegółów związanych z tą konstrukcją, a doradca techniczny odpowiadał na pytania techniczne.

Ponadto wszystkich miłośników aktywności fizycznej firma ATE Continental zaprosiła do strefy #FitAte, gdzie przez dwa dni odbywały się konkursy z nagrodami.

Automotive Bearings

Główny dystrybutor części motoryzacyjnych marki CX zaprezentował na targach ProfiAuto Show swoją nową ofertę zestawów naprawczych piast kół i łożysk samochodowych.

Wszyscy, którzy odwiedzili stoisko Automotive Bearings mogli porozmawiać z przedstawicielami na temat produktów, ale również skorzystać z niespodzianki, którą firma przygotowała na tę okazję. Na wszystkich gości czekał tor wyścigowy napędzany rowerami. Dzięki niemu, każdy chętny mógł sprawdzić siłę swoich mięśni i poczuć sportowe emocje.

Brembo

Na targi ProfiAuto Show 2019 firma Brembo przygotowała polską premierę najnowszego produktu w ofercie aftermarket, czyli klocka hamulcowego Brembo Xtra. Do jego produkcji została wykorzystana, opracowana w laboratorium badawczym Brembo, mieszanka BRM X L01, składająca się z ponad 30 różnych składników. Klocek ten jest jednocześnie uzupełnieniem gamy X-range, na którą składają się tarcza nawiercana Xtra i nacinana Max, również prezentowane na targach.

Oprócz tego w Katowicach można było zobaczyć tarczę współodlewaną Brembo Co-Cast stworzoną specjalnie do samochodów Mercedes. Marka podzieliła się doświadczeniami w dziedzinie tworzenia technologii takich jak tarcze karbonowo-ceramiczne dla Ferrari, tarcze pływające dla Aston Martin, tarcze nitowane dla BMW oraz szeroki wachlarz zacisków. Dla zwiedzających przygotowano również wiele innych atrakcji – quiz wiedzy technicznej z nagrodami, symulator wyścigów F1 i tor gokartowy na zewnątrz hali. Dla gości odwiedzających stoisko serwowana była włoska kawa i przekąski.

Blue Print

Marka Blue Print to wybór części zamiennych do samochodów azjatyckich, amerykańskich, brytyjskich. Podczas targów szczególna uwaga poświęcona została programowi wycieraczek oraz sprzęgieł.

Oferta wycieraczek to kompleksowy program szkieletowych, hybrydowych oraz płaskich piór jak również tylnych wycieraczek z dedykowanym mocowaniem. 47 referencji pokrywa ponad 90% europejskiego parku samochodów osobowych. W konkursie organizowanym na stoisku klienci mogli zamontować wycieraczki Blue Print na czas i wygrać komplet wycieraczek.

Na stoisku odbyła się prezentacja wymiany zestawu sprzęgła Blue Print na przykładzie zespołu napędowego z silnikiem 2.0 HDI z wykorzystaniem modelu szkoleniowego składającego się z silnika spalinowego 2.0 HDI wraz ze skrzynią biegów ML6C. Omówiona została metodyka doboru zestawu, jego poprawnego montażu oraz sposobu weryfikacji w warunkach pracy. Dla chętnych istniała możliwość dokonania praktycznego montażu zestawu sprzęgła Blue Print.

Corteco

Corteco, jako marka handlowa Grupy Freudenberg dostarcza ponad 26 000 artykułów do pojazdów osobowych i ciężarowych na niezależnym rynku części samochodowych. Na targach ProfiAuto, firma zaprezentowała swój nowy asortyment, czyli elementy układu kierowniczego i zawieszenia w jakości premium OEM. Asortyment ten obejmuje około 5000 produktów (wahacze, kompletne drążki kierownicze i końcówki) w tym aż 3000 zestawów naprawczych i zapewnia pokrycie parku pojazdów w Europie na poziomie ok. 90%. W całej ofercie znajdziemy również części takie jak: uszczelniacze, uszczelki, filtry kabinowe, koła pasowe, elastyczne złącza wałów napędowych, mocowania amortyzatorów, poduszki silników i skrzyni biegów oraz akumulatory hydrauliczne.

Freudenberg jest także technologicznym ekspertem w dziedzinie uszczelnień, filtracji oraz kontroli wibracji, dlatego na stoisku będzie można zapoznać się także z produktami z tych grup asortymentowych.

DACO

Firma DACO na tegorocznej edycji targów Profi Auto Show przedstawiła pełną gamę swoich produktów, a w szczególności szeroką listę nowości. DACO powiększyło swoją ofertę amortyzatorów do ponad 1000 referencji. Uzupełnieniem są tarcze hamulcowe z łożyskiem oraz zupełne nowości: amortyzatory pneumatyczne oraz elektryczne siłowniki klap bagażnika.

Delphi Technologies

Jest to drugi rok z rzędu, kiedy Delphi Technologies zaprezentowało swoje nowe niebieskie logo. Specjalnie na tę okazję marka przygotowała ekspozycję z najnowszym rozwiązaniem OE (systemy wtryskowe GDi) oraz ofertą aftermarket (m.in. pokrywane tarcze hamulcowe, elementy zawieszenia, gama zarządzania silnikiem). Warto także wspomnieć o nowych, recyklingowanych opakowaniach, które Delphi Technologies pokazała na dedykowanej do tego ścianie.

Ci którzy odwiedzili stoisko Delphi Technologies mogli spotkać się z ambasadorem marki, Kajetanem Kajetanowiczem – trzykrotnym zwycięzcą Rajdowych Mistrzostw Europy, przybić piątkę, a także zobaczyć jeden z jego rajdowych samochodów. Obecność Delphi Technologies na targach uświetniona została quizem wiedzy m.in. na temat produktów Delphi Technologies.

DOLZ

Firma Dolz szczególny nacisk kładła na poinformowanie swoich odbiorców o nowościach w ofercie zestawów rozrządu i pomp wody, gdzie rozszerzono ofertę o zestawy rozrządu bez pompy wody oraz pompy wody elektryczne.

Dodatkowo na stoisku można było porozmawiać z przedstawicielami marki zarówno na tematy techniczne jak i handlowe.

Driv (Tenneco i Federal-Mogul)

Na Targach ProfiAuto po raz pierwszy zaprezentowała się nowa firma Driv, powstała po połączeniu firm Tenneco i Federal-Mogul. Firma pokazała się po raz pierwszy pod nowym logo i w nowej szacie graficznej.

Na stoisku firma zaprezentowała produkty marek Monroe, Champion i Beru oraz program wsparcia warsztatów Garage Guru. Na stoisku odbywały się szkolenia organizowane przez trenerów Garage Guru oraz konkursy z nagrodami. Program GarageGuru to koncept oferujący szkolenia on-line dostępne przez 24h na dobę (Garage Guru on-line), szkolenia w warsztatach (Garage Guru on-the-go), szkolenia stacjonarne (Garage Guru on-the-site) oraz bezpłatną infolinię techniczną w języku polskim (Garage Guru on-the-call). Marka Monroe prezentowała nową ofertę dostosowaną do potrzeb klientów „Dobre – Lepsze – Najlepsze” czyli amortyzatory z serii „ROADMATIC”, „ORIGINAL” oraz  „OESPECTRUM”, gamę produktów Champion od filtrów, poprzez części do układów zapłonowych oraz części do układów zapłonowych marki Beru.

Dr. Motor

Na stoisku Dr. Motor zaprezentowane zostały nowości asortymentowe, m.in.: pompy vacuum, kapy zaworowe, przewody olejowe turbiny oraz przewody przelewowe, zestawy montażowe wtryskiwaczy i rozmaite uszczelki do silnika. Na stoisku nr 19, na którym prezentowane były produkty, wystawione zostały również dwie głowice silnika z zamontowanymi wtryskami połączone przewodami przelewowymi. Było można poznać m.in. różne rodzaje łączeń przewodu z wtryskiwaczem.

Elring

Podczas targów Profi Auto Show 2019 firma ElringKlinger AG zaprezentowała przekrój swojej oferty z naciskiem na najważniejszą przy naprawie silników wiedzę techniczną.

W tym roku na stoisku swoją premierę miało mobilne centrum szkoleniowe. Każdy mógł wziąć udział w konkursie wymiany śrub głowicy, który w tym roku miał swoją nową odsłonę. Poza tym firma przedstawiła odwiedzającym standardową ofertę oraz przypomniała o nowościach takich jak zestawy uszczelnień do automatycznych skrzyń biegów. Zestawy są oferowane w wersji eksploatacyjnej (podstawowe produkty potrzebne podczas serwisowania automatycznej skrzyni biegów) oraz naprawcze (zawierające wszystkie potrzebne uszczelnienia przy kompletnej naprawie automatycznej skrzyni biegów).

Exide

Exide Technologies przedstawiło na targach ProfiAuto Show modele akumulatorów Centra EFB i oraz Centra Futura wyposażone w najnowszej generacji technologię Carbon Boost 2.0. Na stoisku firmy odbyło się także szkolenie pt.: Centrum Mocy – test i obsługa akumulatorów, które wraz z ekspertami firmy Exide poprowadził Adam Klimek.

FAE

Francisco Albero S.A.U. od 1952 roku projektuje i produkuje części elektryczne i elektroniczne dla rynku Automotive. Swoim klientom oferuje szeroki katalog, ponad 4500 produktów, dostępnych w jakości odpowiadającej OEM. Targi ProfiAuto okazały się doskonałym miejscem, aby przybliżyć klientom linię elektrozaworów mających zastosowanie w układach recyrkulacji spalin. Wprowadzona do oferty handlowej w poprzednim roku linia produktów jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku na tego typu elementy, będące następstwem rosnących wymogów ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Oprócz w/w elektrozaworów przedstawiona została cała pozostała oferta firmy.

febi

Asortyment febi to ponad 37 000 części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych, który jest stale poszerzany. Podczas targów oprócz całej oferty firma chciała zwrócić szczególną uwagę na trzy grupy produktów tj. łańcuchowe układy rozrządu, układy hamulcowe oraz pompy wody.

Febi oferuje ponad 300 łańcuchów rozrządu o jakości OE dostępnych pojedynczo lub w zestawach z napinaczami łańcucha, prowadnicami, ślizgami i kołami zębatymi. Wybrane łańcuchy posiadają opatentowaną powłokę Tritan, dzięki której ograniczone zostaje zużycie łańcuchów rozrządu. Asortyment hamulców febi to szeroka oferta ponad 2500 różnych referencji o jakości OE wykonanych w najnowocześniejszej technologii. Oferta pomp wody to ponad 260 referencji.

FILTRON

Na stoisku FILTRON odwiedzający mieli okazję skosztować wyjątkowej kawy przygotowanej przez profesjonalnych baristów, a także rozwinąć wyobraźnię i stworzyć pamiątkowe interaktywne zdjęcie.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez markę FILTRON, była możliwość skoku z wysokości 5 metrów na ogromną poduszkę kaskaderską, której używa się podczas kręcenia filmów akcji. Strefa oddawania skoków była zlokalizowana na zewnętrznym placu targowym.

W strefie marki FILTRON nie zabrakło również prezentacji zalet systemu biofunkcjonalnego BIOKNIGHT, który od 2015 roku jest stosowany jako standard w wszystkich filtrach kabinowych marki FILTRON. Prezentacja systemu BIOKNIGHT miała na celu przypomnienie mechanikom, jak bardzo ważna dla zdrowia kierowcy i pasażerów jest konieczność usuwania z powietrza bakterii i alergenów!

Fischer Automotive

Na stoisku Fischer Automotive prezentowane były części z dobrze znanej rodziny produktowej elementów montażowych do tłumików, a także uszczelki silnikowe (uszczelki pokrywy głowicy, głowicy cylindrów i miski olejowej) – nowość w ofercie firmy.

Atrakcją na stoisku był profesjonalny symulator rajdów samochodowych.

HELLA

Na stoisku HELLA zaprezentowane zostały reflektory LEDowe sterowane kamerą. Przykładem jest reflektor Audi A8 ze skrętnym modułem laserowym, dający snop świetlny na odległość około 800 metrów. Technologia nieoślepiająca została wdrożona także do lamp roboczych – przykład takiej lampy również był dostępny na stoisku.

W przeszklonej części ściany ekspozycyjnej zaprezentowana została oferta części, na przykład: zawory EGR, cewki zapłonowe, sondy lambda, liczne czujniki i pedały gazu, a także czujniki IBS, czyli komponenty sprawdzające stan akumulatora, głowice radarów martwego pola oraz czujniki deszczu/zmierzchu. Dla tych ostatnich została stworzona interaktywna prezentacja.

Hengst Filter

W tym roku Hengst Filter przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich gości odwiedzających targi ProfiAuto Show. Na stoisku numer 32 iluzję z bliska prezentował znany wszystkim pod pseudonimem Just Edi Show finalista programu Mam Talent. Poza tym na stoisku było można zobaczyć produkowane przez firmę moduły filtracyjne dla czołowych producentów samochodów osobowych oraz porozmawiać z Trenerem Technicznym Hengst Filter.

HEPU Germany

HEPU dzieliło stoisko numer 32 z firmą Hengst, dlatego też odwiedzający, którzy przyszli zobaczyć produkty tej marki, również mogli obejrzeć pokazy iluzjonisty. Poza tym było można zobaczyć wszystkie produkty HEPU oraz zaczerpnąć porad od Trenera Technicznego firmy.

Hitachi

Hitachi Automotive Systems Espelkamp GmbH (wcześniej HÜCO Automotive GmbH) jest członkiem Grupy Hitachi i dostawcą produktów elektrycznych i elektronicznych kategorii premium na rynek części i akcesoriów w Polsce. Na swoim stoisku firma zaprezentowała produkty ze swojej oferty, w której posiada takie grupy produktowe jak:

Cewki zapłonowe, moduły zapłonowe, zestawy kabli zapłonowych, przepływomierze powietrza, przepustnice powietrza, zawory biegu jałowego, pompy wysokiego ciśnienia, czujniki położenia wałka rozrządu i wału korbowego, czujniki ciśnienia kolektora ssącego, czujniki położenia przepustnicy, czujniki ABS, wtryskiwacze paliwa (benzyna), zawory EGR, alternatory, rozruszniki, przekaźniki świec żarowych, przekaźniki pomp paliwa, regulatory napięcia, prostowniki, elektryczne pompy paliwa, konwertery napięcia, złącza specjalne, przetworniki.

Produkty sprzedawane są pod dwoma różnymi markami: HÜCO i HITACHI.

JANMOR

Na stoisku firmy JANMOR zapoznać się można było z ofertą produktową obejmującą przewody i cewki zapłonowe do aut współczesnych, zabytkowych, motocykli i wózków widłowych. Istniała też możliwość porozmawiania z fachowcami na tematy techniczne.

KAMOKA

Podczas tegorocznych Targów ProfiAuto Show, KAMOKA zaprezentowała swoje produkty i udostępniła gościom stoiska swoją wiedzę techniczną. Podczas targowego weekendu było można zapoznać się z wieloma nowościami produktowymi, m.in. z kategorii: filtry cząstek stałych (DPF), sondy lambda, pompy wody, a także innymi produktami.

Na stoisku dostępny był także Mateusz Bednarski, Technical Trainer KAMOKA, który – jako ekspert techniczny – odpowiadał na wszelkie pytania związane z nawet najbardziej skomplikowanymi kwestiami dot. cech produktów, ich zastosowania i tego, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Linex

Podczas tegorocznych targów ProfiAuto, firma LINEX zaprezentowała kilka nowości. Wśród nich znalazły się: linki hamulca ręcznego elektrycznego do samochodów Opel Astra i Insignia, linki hamulca ręcznego do samochodów Renault Master, Hyundai i-30 i ix-35, KIA Ceed, Skoda Octavia III, Chevrolet Captiva, a także linki zmiany biegów do Renault Trafic i linka maski do Volvo S40 i V40

MAHLE

Na tegorocznych targach ProfiAuto Show MAHLE przedstawiła turbosprężarki, termostaty, części silnikowe, mechatronikę oraz kompresory klimatyzacji. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w szkoleniu technicznym z zakresu termostatów. Więcej informacji o nowościach od MAHLE można znaleźć tutaj.

Metelli

Firma Metelli zaprezentowała swoje nowości produktowe, wśród których znaleźć można było klocki hamulcowe (między innymi, w Audi A4, A5, A6, A7, BMW X3, X4, Seria 3 2019, Mercedes-Benz Klasy E, Alfa Romeo Stelvio i Citroen Jumpy, a także Peugeot Expert), pompy hydrauliczne do Mercedesów (CLA, Klasa A, Klasa B, GLA z silnikami 200/220CDI), przeguby do BMW i Mini z uzębieniem czołowym. Przedstawione zostały także klocki hamulcowe z technologią HybriX, które znajdują zastosowanie w samochodach elektrycznych i hybrydowych, takich jak Tesla Model S, Nissan Leaf, Toyota CHR, Hyundai Ioniq

 

Mototechnika

Firma Mototechnika jeden z producentów elementów układu kierowniczego i zawieszenia zaprezentowała nowe wahacze oraz drążki kierownicze do samochodów osobowych. Oprócz typowego asortymentu firma przedstawiła również produkty do takich pojazdów jak małe pojazdy elektryczne, quady, elementy do autobusów.

Na stoisku można było uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat produktów oraz skorzystać z niespodzianek i atrakcji, które firma przygotowała na targi.

NGK i NTK

Firma prezentowała asortyment produktów obu marek: elementów układu zapłonowego NGK oraz czujników NTK, a zwłaszcza wprowadzone ostatnio na rynek czujniki prędkości obrotowej i położenia wałka rozrządu oraz wału korbowego.

Na odwiedzających czekała atrakcja – ruchomy symulator ROLLER COASTER 9D VR. Goście każdego dnia targów mogli doświadczyć innych przygód. Dla starszych i najmłodszych uczestników oraz dla najbardziej i najmniej odważnych przewidziane były drobne upominki.

NRF

Na stoisku NRF podczas targów przeprowadzana została loteria, w której można było wygrać rower NRF. Firma zaserwowała również schłodzone napoje NRF oraz zaproponowała kilka ciekawych gadżetów.

NTN-SNR

Na stoisku firmy NTN-SNR podczas tegorocznych targów Profi Auto Show były przeprowadzane szkolenia z zakresu łożysk kół, układów pasowych i napinaczy rozrządu.

Łożyska kół / Półosie

  • Prawidłowy montaż i demontaż łożysk kół z piasta na przykładzie R152.62 Ford Focus przy użyciu specjalistycznych narzędzi HAZET 4934-3478+4930-1/2,
  • Półosie NTN, prawidłowy montaż przegubu homokinetycznego – zajęcia praktyczne.

Układy pasowe rozrządu – napinacze hydrauliczne

  • Wybrane zagadnienia na przykładzie silnika VW Passat 8 Turbo AWT,
  • Montaż, demontaż rozrządu KD457.45 – zajęcia praktyczne.

Układy pasowe rozrządu – napinacze ze sprężyną wstępnego naprężenia paska

  • Wybrane zagadnienia na przykładzie silnika typu D16V1 Honda,
  • Montaż, demontaż rozrządu KD474.14– zajęcia praktyczne.

OSRAM

OSRAM na targach ProfiAuto Show 2019 zaprezentował nowości oraz kilka znanych produktów: łatwe w montażu przednie światła LEDriving pasujące do Forda Focusa 3 i VW Golfa VII, serię lamp retrofit OSRAM LEDriving HL, którymi można zastąpić żarówki halogenowe, a także nowe portfolio lamp drogowych LEDriving z technologią Free-Form ograniczającą zjawisko olśnienia. Służą one do jazdy po drogach i off-road oraz do pojazdów rolniczych, budowlanych i maszyn drogowych. Podczas targów odbył się też przedpremierowy pokaz nowych, pyło- i wodoszczelnych lamp warsztatowych LEDinspect oraz diodowych zamienników kierunkowskazów montowanych w lusterkach – OSRAM Dynamic Mirror Indicator.

Na stoisku znalazła się również wystawa nowoczesnych źródeł ksenonowych i halogenowych OSRAM oraz oferta marki Neolux – żarówki halogenowe, retrofity i lampy ksenonowe.

Paradowscy AMP

Na stoisku firmy zapoznać się można było z szeroką ofertą produktową części zamiennych obejmującą zawory silnikowe, prowadnice zaworowe oraz sworznie tłokowe do agregatów, motocykli, silników samochodów osobowych i ciężarowych, na różne rodzaje paliw płynnych i gazowych, lokomotyw oraz statków. Ponadto pojawiła się możliwość konsultacji z obecnymi na stoisku fachowcami w zakresie możliwości produkcji zaworów silnikowych na specjalne życzenie klienta, a także zapoznanie się z nowymi możliwościami w związku niedawnym rozwojem infrastruktury i poszerzeniem parku maszynowego o urządzenia z serii BSP-30.

Philips

Na stoisku Philips zaprezentowana została aktualna gama oświetlenia samochodowego. Od wszystkich typów żarówek halogenowych, poprzez ksenony, na retrofitach kończąc. Niemal każda z tych grup składa się z różnych modeli, charakteryzujących się innymi parametrami. Zobrazowały to podłączone do zasilania ekspozytory, co pozwoliło też na bezpośrednie porównania.

Philips oferuje także oświetlenie do motocykli. Rosnąca liczba rejestracji tych jednośladów widoczna jest również w sprzedaży żarówek do nich. Poza prezentacją oferty na odwiedzających czekali przedstawiciele Fundacji Jednym Śladem. To nie tylko motocykliści, ale też wykwalifikowani ratownicy medyczni, którzy poprowadzą bezpłatne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. To ważna umiejętność, którą warto posiadać, chociaż zdecydowanie lepiej, aby w życiu nie było powodów do jej przeprowadzenia.

Purflux

Na ProfiAuto Show marka Purflux, należąca do Sogefi Group, zaprezentowała pełną gamę filtrów wraz z nowymi produktami dostępnymi na rynku IAM i OE, a także aplikację katalogową oraz ofertę tutoriali wideo. Zaprezentowana została również kolejna generacja filtrów kabinowych o wysokiej wydajności: Cabin3Tech +.

SASIC

Podczas targów ProfiAuto Show w Katowicach, Sasic zaprezentował szeroką gamę elementów metalowo-gumowych, zawieszenia, osłon przegubów oraz przekładni kierowniczej, poduszek silnika, skrzyni biegów, przewodów układu chłodzenia, przewodów turbo do wielu marek samochodów.

Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zadania pytań technicznych oraz skompletowania zestawu katalogów i materiałów promocyjnych.

Schaeffler

W tym roku na stoisku Schaeffler było można zapoznać się z najnowszymi trendami w zakresie rozwoju zawieszenia. Odwiedzający mogli zobaczyć elektroniczny stabilizator mający zastosowanie w samochodach premium takich jak BMW 7 czy Porsche Cayenne.

Zaprezentowane zostały rozwiązania naprawcze układów przeniesienia napędu, silnika a Technicy Schaeffler REPXPERT przybliżali praktyczne zagadnienia. W Mobilnym Centrum Szkoleniowym będzie można uczestniczyć w szkoleniach z zakresu wymiany sprzęgieł LuK 2CT, sprzęgieł samonastawnych, wolnych kół alternatora oraz diagnozy dwumasowego koła zamachowego.

Marki należące do grupy Schaeffler (FAG, LuK, INA) zaprezentowały swoją ofertę produktową, w której znajdują się m.in. elementy zawieszenia i układu kierowniczego, przeguby napędowe, elementy przeniesienia napędu (dwumasowe koło zamachowe z wahadłowym tłumikiem drgań), łańcuchowe napędy rozrządu, moduły sprzęgła, układy chłodzenia, a także nowa generacja tłumika drgań skrętnych na kole pasowym wału korbowego.

SKF

Przy pomocy technologii rozszerzonej rzeczywistości dostępnej za pośrednictwem gogli VR firma SKF pokazała jak w świecie cyfrowym wygląda trójwymiarowy układ zawieszenia. Co więcej, po zeskanowaniu kodu i zainstalowaniu aplikacji SKF, podobny efekt można było przenieść na ekran swojego smartfonu lub tabletu.

Formę realnego eksponatu na targowym stoisku SKF przybrała 5-biegowa skrzynia manualna. Posłużył za nią przekrój egzemplarza montowanego w bardzo popularnych w Polsce modelach z Grupy Volkswagen, takich jak Skoda Fabia i Octavia czy VW Polo i Golf. Do współpracy z nią przeznaczono silniki FSI, TFSI, TSI i TDI o pojemności od 1.0 do 1.6 litra. SKF oferuje do niej między innymi łożyska, zaś prezentowany model wykorzystywany jest podczas szkoleń dla mechaników.

Gratką dla miłośników sportów motorowych była ekspozycja motocykli żużlowych z kolekcji Fundacji Narodowego Muzeum Sportu Żużlowego Speedway Nostalgia. Jej działalność wspiera polski oddział SKF.

TEDGUM

W tym roku na stoisku TEDGUM było można zobaczyć nowości w asortymencie elementów poliuretanowych (nowe zestawy i pojedyncze produkty), a także zaznajomić się z ofertą ściągaczy tulei, wśród których zainteresowaniem cieszą się rozwiązania do tulei wahliwych do samochodów marki BMW oraz tulei tylnego wahacza w pojazdach marki Ford.

Prezentowanych narzędzi było o wiele więcej – zaprezentowana została również nowość w ofercie: ściągacz tulei kołyski silnika do samochodów marki Volkswagen, Audi, Seat oraz Skoda. Jak co roku, na stoisku było można wziąć udział w quizie z nagrodami.

TOMEX

Firma TOMEX zaprezentowała na swoim stoisku m.in. nową odsłonę kampanii, skupiającej się na promowaniu bezpiecznej jazdy – Szkoleniu Bezpiecznej Jazdy, które ma odbyć się na Torze w Toruniu. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się także z pełną ofertą produktów, a zwłaszcza wprowadzonymi ostatnio do sprzedaży tarczami hamulcowymi. Ponadto każdy odwiedzający stoisko miał możliwość otrzymania upominku do swojego samochodu.

Valeo

Firma zaprezentowała szereg produktów, między innymi wycieraczki AquaBlade. Wycieraczki te znajdują zastosowanie w modelach samochodów, w których system rozprowadzający płyn jest zintegrowany z piórem wycieraczki. Kolejnym produktem z zupełnie nową konstrukcją było koło dwumasowe Valeo VBLADE.

Na stoisku Valeo została zaprezentowana także technologia Valeo Matrix Beam – są to najnowszej generacji reflektory, które umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Następnym produktem jest skraplacz klimatyzacji chłodzony cieczą. Wymienione powyżej rozwiązania to tylko wybrane technologie Valeo, które zostały zaprezentowane w Katowicach. Oprócz tego nie zabrakło również przekrojów części. Warte wspomnienia są także szkolenia techniczne z zestawu konwersyjnego K4P, które zostały przeprowadzone w oddzielnej sali szkoleniowej nr 5.

Victor Reinz

Podczas targów ProfiAuto Show, firma Victor Reinz zaprezentowała kompleksową ofertę uszczelnień silnikowych do pojazdów osobowych i dostawczych.

Firma zaprezentowała przede wszystkim uszczelnienia silnikowe, zestawy montażowe pod turbosprężarki, śruby głowic, jak również masy silikonowe do uszczelnień silników oraz katalogi z najnowszą ofertą.

WP

Firma WP posiada w swojej ofercie gotowe przewody hamulcowe, które produkowane są z rur miedzianych, miedziano-niklowych oraz stalowych w powłoce PVF. Oferuje również rurę hamulcową w zwojach, końcówki do przewodów luzem i w zestawach oraz przyrządy do spęczania przewodów hamulcowych. Asortyment został poszerzony również o gotowe elastyczne przewody hamulcowe pod linią WP Flex Line oraz zestawy warsztatowe do produkcji metalowych przewodów WP Service Box. Firma zachęcała do zapoznania się z ofertą WP Service Box, które ułatwiają pracę i naprawę układu hamulcowego w warsztacie. W ich ofercie znaleźć można również wiele części do układów hamulcowych takich jak: łączniki, redukcje, trójniki oraz odpowietrzniki, a także rozpieracze i samoregulatory do szczęk hamulcowych. Z tymi produktami było można zapoznać się podczas targów ProfiAuto. Dodatkowo, na stoisku prezentowany był Fiat 126p przygotowany
przez Adama Klimka.

ZF Aftermarket

Podczas 16 edycji ProfiAuto Show na stoisku ZF Aftermarket widzowie mogli zobaczyć zaawansowane rozwiązania z dziedziny motoryzacji i nowoczesnych technologii, które znaleźć można w najnowszych modelach samochodów.

W tym roku na stoisku obecni będą pracownicy Centrum Inżynieryjnego Elektroniki koncernu ZF z Łodzi, którzy realizują projekty w obszarze tzw. aktywnych systemów bezpieczeństwa, wspierających kierowcę podczas jazdy z wykorzystaniem kontroli radarowo-wizyjnych. Zastosowanie tych układów zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego i jest chętnie wykorzystywane przez czołowych światowych producentów samochodów. Poruszone zostały również bardzo istotne zagadnienia z dziedziny przyszłości motoryzacji oraz celów i wyzwań, jakie przed nią stoją. Sprawdzono, czy w ciągu jednej nocy możliwe jest przetestowanie aktywnych systemów bezpieczeństwa na dystansie 10 000 kilometrów, jaki wpływ na zautomatyzowaną jazdę mają systemy w samochodzie oraz jakie możliwości dają nowoczesne kamery i radary ZF.

Zimmermann

Na stoisku firmy Zimmermann znalazły się wszystkie linie tarcz hamulcowych, klocków, szczęk oraz zacisków. Wśród nowości prezentowane były nowe sportowe tarcze hamulcowe BLACK Z oraz niepylące klocki hamulcowe rd:z.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!