UFI Filters wprowadza nowe rozwiązanie w dziedzinie filtrów kabinowych

, 23 maja 2019, 11:18

UFI Filters, lider filtracji i systemów zarządzania termicznego, zaprezentował na targach Autopromotec (Bolonia 2019) swoją technologię – materiał otwierający nową generację filtrów kabinowych.

Jego nazwa ARGENTIUM określa wyjątkową strukturę i materiał medium filtrującego, które zostało wymyślone i wyprodukowane przez UFI Filters. Tworzą je syntetyczne włókna polimerowe zawierające kombinację składników o zwiększonym współczynniku antybakteryjnym.

To medium składa się z włókniny z cząstkami srebra (argentium to nazwa srebra zawierającego german) o silnym działaniu antybakteryjnym, która w innowacyjny sposób neutralizuje drobnoustroje, grzyby i pleśń, zmniejszając zanieczyszczenie o 99%.

Testy przeprowadzone w UFI Innovation Center (Centrum badań i rozwoju UFI Filters) pokazały, że nowy materiał przez cały okres eksploatacji zachowuje jednakowe właściwości antybakteryjne. Dzięki strukturze włókien UFI Filters ARGENTIUM zdolność usuwania gromadzących się drobnoustrojów jest znacznie dłuższa. Tymczasem w rozwiązaniach dostępnych na rynku właściwości te zmniejszają się wraz z kolejnymi cyklami użytkowania.

Nowe medium UFI Filters ARGENTIUM w filtrze kabinowym poprawia jakość powietrza, a także warunków jazdy, także dzięki szczególnej kombinacji z węglem aktywnym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium, certyfikowane wg normy ISO 11155-1, to połączenie gwarantuje skuteczność filtracji przekraczającą 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrona (m.in. pyłki, kurz), a równocześnie eliminuje szkodliwe gazy, jak tlenki azotu (NOx) i nieprzyjemne zapachy.

W najbliższych miesiącach innowacyjny materiał filtrujący zastosowany w UFI Filters ARGENTIUM zostanie wdrożony do całej gamy produktów przeznaczonych do kabin samochodowych w segmencie aftermarket, zarówno do filtrów przeciwpyłkowych jak i zawierających węgiel aktywny. Stopniowo będzie on zastępował tradycyjne wkłady, od których będzie wyróżniał go charakterystyczny, niebieski kolor włókien, przy czym dotychczasowe oznaczenia produktów nie ulegną zmianie.

Grupa UFI Filters zaleca wymianę filtra kabinowego raz do roku, inaczej może to prowadzić do pogorszenia jakości powietrza w samochodzie. Gromadzenie się kurzu i zanieczyszczeń szkodzi zdrowiu pasażerów oraz sprzyja występowaniu alergii, bólu gardła, kaszlu, a także zmęczeniu i osłabieniu koncentracji podczas dłuższej jazdy. Również widoczność kierowcy może być ograniczona z powodu zaparowanych szyb.

Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director powiedział:

– UFI Filters wybrało dla tego innowacyjnego medium filtrującego wymowną nazwę. ARGENTIUM jest produkowane wyłącznie w zakładach UFI Filters i ma się zapisać na stałe w historii filtracji tak jak pozostałe produkty Grupy: począwszy od DFM (Deep Filtration Media) do filtracji paliwa, poprzez DURAFILTER do filtracji oleju, po UFI MULTITUBE do filtracji powietrza silnikowego. Jesteśmy dumni z rezultatów prac naszego centrum innowacji, ponieważ zyskujemy na inwestycjach w badania i rozwój oraz możemy zagwarantować korzystanie z pojazdów w zdrowych warunkach. UFI Filters ponownie potwierdza, że jest liderem branży i może wyprodukować we własnym zakresie całe moduły, a także media filtrujące.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!