Nowe filtry kabinowe Bosch Filter+

, 3 kwietnia 2019, 23:42

Problemy związane z alergiami i smogiem są coraz większym zagrożeniem. Smog i pył w powietrzu jest obecny stale, jednak w pewnych okresach roku jego stężenie jest szczególnie wysokie.

Antyalergiczne. Antybakteryjne. Antysmogowe.

Jakość powietrza prezentuje się bardzo niekorzystnie w sezonie grzewczym – w najgorszych przypadkach normatywne poziomy stężenia pyłu są przekroczone kilkukrotnie.

Duże stężenie pyłu ma większy negatywny wpływ na osoby cierpiące na alergie lub astmę. Nie bez powodu alergia nazywana jest dżumą XXI wieku. Według statystyk na choroby alergiczne cierpi już ponad 15 mln Polaków, a od 12 do 16 proc. Polaków choruje na astmę.

W powietrzu obecne są również inne zanieczyszczenia, np. pozostałości po niezupełnie spalonym paliwie, czyli węglowodory, tlenki azotu, tlenek węgla oraz cząstki stałe. Spośród tych ostatnich za jedne z bardziej szkodliwych uważa się PM 2.5, wchodzące w skład smogu, stanowiące pył zawieszony. Cząstki stałe 2,5 µm są tak małe, że przenikają przez płuca do krwi.

Aby wyjść naprzeciw tym problemom Bosch wprowadził do oferty filtry kabinowe Filter+ z dodatkową warstwą o działaniu antybakteryjnym, antyalergicznym i antysmogowym. Kluczową rolę pełnią ultracienkie mikrowłókna oraz dodatek srebra.

Filtr serii Filter+ tworzą 4 warstwy:

  1. antybakteryjna – zawiera jony srebra. Zatrzymuje i unieszkodliwia wszelkie bakterie,
  2. węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy,
  3. mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują cząstki stałe PM 2,5 μm tworzące smog. Mikrowłóknina zatrzymuje do 99% cząstek 2,5 μm, a dodatkowo pyłki i alergeny,
  4. włóknina nośna – zapewnia wytrzymałość filtra.

Dzięki nowym filtrom powietrze w samochodzie jest czystsze, a kierowca i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach. Lepsza koncentracja kierowcy oraz wyeliminowanie problemu parowania szyb zwiększa również bezpieczeństwo na drodze.

Korzyści z zastosowania filtrów Filter+:

  • ochrona przed reakcjami alergicznymi,
  • ochrona przed pyłem, pyłkami, bakteriami, smogiem,
  • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów,
  • zapobieganie parowaniu szyb,
  • ochrona wentylatora klimatyzacji.

Filtr kabinowy należy wymieniać przy serwisowaniu klimatyzacji raz w roku lub co 15 000 km.

Program Filter+ to aktualnie 51 referencji (od początku 2018 r. oferta została rozszerzona o 10 nowych filtrów). Numeracja filtrów zaczyna się od 0 986 628 500.

3 najpopularniejsze filtry antybakteryjne:

Nr Bosch Przykładowe zastosowania
0986628515 VW Golf
0986628509 Audi A3
0986628510 Citroen Berlingo

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!