Nowe opony Nokian WR Snowproof

, 14 marca 2019, 13:25

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze właściwości opon.

Nowe Nokian WR Snowproof oferują przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym – cecha, której wielu kierowców nie tylko oczekuje ale bardzo często rzeczywiście potrzebuje. Przyczepność zapewnia technologia Alpine Sense Grip, a dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej opony sprawdzają się zarówno w trudnych zimowych warunkach, jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Opony charakteryzują się także niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

– Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni, np. w celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem, stanowią dla kierowców spore wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności – powiedział Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Nowa opona w szerokiej gamie rozmiarów pojawi się w sprzedaży jesienią 2019 r. Dostępny będzie w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Producent oferuje także wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!