Opracowany przez Delphi wtryskiwacz GDi zdobył nagrodę PACE

, 18 kwietnia 2011, 0:00

W kwietniu 2011 roku firma Delphi została po raz drugi uhonorowana nagrodą przyznawaną przez czasopismo Automotive News za najważniejszy wkład dostawców dla przemysłu samochodowego w nowe rozwiązania przyczyniające się do osiągnięcia doskonałości (PACE)

Firma Delphi Automotive została uhonorowana nagrodą przyznawaną przez czasopismo Automotive News za najważniejszy wkład dostawców dla przemysłu samochodowego w nowe rozwiązania przyczyniające się do osiągnięcia doskonałości (PACE). Delphi zostało nagrodzone za swój homogeniczny wtryskiwacz GDi Multec.

Nagrody PACE są przyznawane corocznie, na ceremonii zbiegającej się ze Światowym Kongresem SAE i służą do nagrodzenia wybitnych osiągnięć w dziedzinie innowacyjności, postępu technologicznego i osiągnięć biznesowych uzyskanych przez dostawców dla przemysłu samochodowego. Sędziami są niezależni, powszechnie szanowani przedstawiciele przemysłu samochodowego, weryfikujący rzeczywiste korzyści wynikające z zastosowania innowacyjnych technologii.

„Tegoroczna nagroda uzupełnia nagrodę PACE 2010, wyróżniającą nasz wtryskiwacz piezoelektryczny o bezpośrednim działaniu, przeznaczony dla silników Diesla", stwierdził James Zizelman, dyrektor ds. inżynierii w dziale Gasoline Engine Management System and Powertrain Products. „Nagroda ponownie potwierdza wiedzę, doświadczenie i kreatywność Delphi, wyrażaną poprzez udzielanie wsparcia zaawansowanym technologicznie strategiom spalania stosowanym przez naszych klientów w samochodach napędzanych obydwoma najważniejszymi rodzajami paliwa, oraz poprzez stosowanie dostępnych cenowo, wysoko wydajnych technologii".

GDi Multec® to opatentowany wielootworowy wtryskiwacz homogeniczny, zaprojektowany w formie unikalnego rozwiązania, zapewniającego wysoki zakres dynamiki, niski poziom hałasu i brak odbicia czopika, umożliwiającego precyzyjne sterowanie wtryskiem paliwa. Ta innowacyjna technologia bezpośredniego wtrysku GDi zapewnia znaczącą poprawę osiągów silnika w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami bazującymi na wielopunktowym wtrysku paliwa (PFI). Multec optymalizuje wtrysk paliwa do silnika dzięki zastosowaniu grupy zaworów otwierających się do wewnątrz i wielootworowej dyszy rozpylającej. Te cechy przekładają się na lepsze osiągi samochodu – poprawę ekonomiki spalania, zredukowany poziom emisji oraz wzrost mocy i momentu obrotowego silnika.

Tegoroczna nagroda PACE to już 13 zdobyta przez Delphi od 1995 roku.

Dowiedz się więcej

Złoty Laur Klienta dla olejów Mobil 1
Złoty Laur Klienta dla olejów Mobil 1

Syntetyczne oleje silnikowe Mobil 1 zostały laureatem konkursu Laur Klienta 2011 w kategorii „Oleje silnikowe”. Olej ten został uznany przez polskich konsumentów za najlepszy przez 35 proc. spośród ponad 1000 respondentów. – „Złoty Laur Klienta jest dla nas jasnym sygnałem, że dzięki koncentracji na rozwoju technologii dla motoryzacji kierowcy darzą markę Mobil wielkim zaufaniem” – […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 19 kwietnia 2011, 0:00 0 0

Po wprowadzeniu pierwszych wtrysków piezo przez tą firme pamiętam jak prasa zachwycała sie nowoczesnoscią tej konstrukcji,życie bardzo szybko zweryfikowało to osiągnięcie zasypując serwisy uszkodzonymi pojazdami

Odpowiedz