Daimler i Bosch planują utworzenie spółki joint venture

, 14 kwietnia 2011, 0:00

Spółki Daimler AG oraz Robert Bosch GmbH zamierzają rozszerzyć dotychczasowe partnerstwo i współpracować w przyszłości nad rozwojem i produkcją silników elektrycznych do pojazdów przeznaczonych na rynek europejski. Przedsiębiorstwa podpisały w tej sprawie list intencyjny i podjęły negocjacje w sprawie utworzenia parytetowej (50:50) spółki joint venture. Rozmowy mają się zakończyć jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku.


Poprzez konsolidację kompetencji obydwa przedsiębiorstwa chcą przyspieszyć postęp prac rozwojowych nad elektrycznymi silnikami trakcyjnymi i skorzystać na efektach synergii. Zgodnie z treścią listu intencyjnego rozpoczęcie produkcji jest planowane już w roku 2012, a produkowane silniki mają być stosowane w samochodach elektrycznych marek Mercedes-Benz i smart od 2012 roku.

Dystrybucją produktów dla pozostałych producentów pojazdów zajmie się firma Bosch. Siedziba i fabryka nowo utworzonej spółki zostanie zlokalizowana w Stuttgarcie oraz w Hildesheim.

Dowiedz się więcej

Daimler i Bosch tworzą spółkę joint venture
Daimler i Bosch tworzą spółkę joint venture

Daimler i Bosch podpisują umowy w sprawie założenia spółki joint venture zajmującej się silnikami elektrycznymi. Podpisano umowy założycielskie spółki joint venture EM-motive GmbH zajmującej się rozwojem, produkcją i dystrybucją silników trakcyjnych dla pojazdów elektrycznych. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na rok 2012. Daimler AG i Robert Bosch GmbH zakończyły negocjacje i podpisały umowy w sprawie założenia […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!