Nokian Tyres wyróżnione przez RobecoSAM

, 27 lutego 2019, 8:19

Nokian Tyres została uznana za jedną z wiodących firm pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgodnie z opublikowanym w lutym Rocznikiem Zrównoważonego Rozwoju 2019 RobecoSAM przyznało firmie nagrodę Silver Class, co stanowi awans w stosunku do kategorii brązowej, do której zakwalifikowana została w zeszłym roku.

RobecoSAM to szwajcarska firma ratingowa specjalizująca się w społecznej odpowiedzialności biznesu, a dokonywana przez nią coroczna ocena uznawana jest za jeden z najbardziej wiarygodnych i kompleksowych raportów dotyczących inwestowania w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju na świecie.

Nokian Tyres to jedna z dwóch fińskich firm i jedyny producent części samochodowych wyróżniony nagrodą Silver Class. Jest to awans w stosunku do zeszłorocznego zestawienia, w którym firma zakwalifikowała się do kategorii Bronze Class. W raporcie znalazło się 39 producentów części samochodowych.

– Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania w zakresie zrównoważonego rozwoju przynoszą rezultaty. Kładziemy duży nacisk na osiąganie długofalowych celów w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, a tego typu wyróżnienia motywują nas do dalszej pracy – mówi Teppo Huovila, wicedyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Nokian Tyres.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!