Panasonic Toughbook w sam raz do warsztatu

, 11 kwietnia 2011, 0:00

Panasonic zaprezentował nowy model Toughbooka, wytrzymałego tabletu, który umożliwi mechanikom przeprowadzanie testów diagnostycznych pojazdów znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz warsztatów. Urządzenie zaprojektowane przy udziale firm motoryzacyjnych posiada wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala wyświetlacz podświetlany diodami LED, umożliwiający łatwe wprowadzanie danych w rękawiczkach lub długopisem.

– „W ciągu ostatnich sześciu lat do dwudziestu największych firm motoryzacyjnych trafiło 150 000 urządzeń Panasonic Toughbook. Biorąc pod uwagę specyfikę sektora transportowego postanowiliśmy stworzyć model przeznaczony do wykonywania testów diagnostycznych w najtrudniejszych warunkach terenowych” – powiedział Janusz Górka, Area Sales Manager w firmie Panasonic.

Urządzenie ma wszystkie wejścia i porty niezbędne do przeprowadzania testów diagnostycznych. Dwie kamery – przednia i tylna – umożliwiają prowadzenie wideorozmów i wykonywanie zdjęć dokumentacji. Nowy model posiada specjalny uchwyt, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie go w jednej dłoni. Może też zostać umieszczony w stacji dokującej. Ciągłą komunikację ze środowiskiem zewnętrznym zapewnia transmisja danych przez sieć LAN, Bluetooth, i sieć 3G. Opcjonalnie Toughbook może posiadać także moduł GPS. O bezpieczeństwo danych i samego urządzenia dbają zabezpieczenia takie jak Kensington Lock czy opcjonalne czytniki linii papilarnych i smart card.

Wydajną pracę gwarantuje druga generacja procesora Intel Core i5 oraz system operacyjny Windows 7 Professional.

Toughbook przeznaczony do testowania samochodów będzie dostępny od grudnia 2011 roku w dwóch wersjach – standardowej i zaawansowanej.

Dowiedz się więcej

Notebook dla mechaników
Notebook dla mechaników

Nowy model notebooka firmy Panasonic – Toughbook CF-54 został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, diagnostyce pojazdów czy serwisach samochodowych. Jest wytrzymały na wstrząsy i uderzenia, a przy tym najcieńszy i najlżejszy w swojej klasie. Panasonic Toughbook CF-54 posiada procesor piątej generacji Intel® CoreTM i5-5300U vProTM (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!