Bridgestone dostawcą opon do elektrycznego SUV-a Audi e-tron

, 18 lutego 2019, 8:30

Bridgestone został wybrany jako dostawca opon na pierwszy montaż dla nowego, w pełni elektrycznego SUV-a Audi – e-tron. Audi wybrało Bridgestone na dostawcę sześciu różnych opon o rozmiarach od 19 do 21 cali – czterech letnich i dwóch zimowych.

Napędzane dwoma silnikami elektrycznymi Audi e-tron osiąga prędkość 100 km/h się na prędkościomierzu po niecałych 6 sekundach. Samochód z takimi osiągami musi być wyposażony w opony z odpowiednią przyczepnością, które zapewniają komfort prowadzenia i skuteczność hamowania. Firma Bridgestone dostarczyła opony letnie Alenza 001, specjalnie zaprojektowane dla SUV-ów. Opony te mają strukturę blokową, która optymalizuje kontakt z nawierzchnią w celu poprawy prowadzenia pojazdu podczas skręcania i stabilności podczas jazdy na wprost. Ogumienie otrzymało unijną etykietę klasy A – najwyższą na rynku, przyznawaną za przyczepność na mokrej nawierzchni.

Do jazdy w warunkach zimowych Bridgestone dostarczył opony Blizzak LM 001 gwarantujące pewność w zakrętach i odpowiednie prowadzenie na mokrych, suchych, oblodzonych, błotnistych i zaśnieżonych drogach. Ogumienie to łączy w sobie wysoką zawartość krzemionki z polimerem Bridgestone Nano Pro-Tech, co zapewnia przyczepność.

Zasięg jest jednym z najważniejszych aspektów każdego pojazdu wyposażonego w napęd całkowicie elektryczny. Ogumienie w takim samochodzie musi legitymować się niskimi oporami toczenia, a opony, w które Bridgestone wyposażył Audi e-tron, zostały nagrodzone  w swojej klasie unijną etykietą klasy A. Ich właściwości potwierdza 400 km zasięg nowego modelu Audi. Opony Bridgestone są również odporne na zużycie.

W konstrukcji pierwszego samochodu elektrycznego Audi zastosowano podwójne szyby dźwiękoszczelne oraz specjalne uszczelki, które pozwalają kierowcom „usłyszeć” jak bezgłośnie pracuje silnik. Firma Bridgestone zaproponowała własną technologię B-Silent, jako kolejny środek minimalizacji hałasu w pojeździe. Przestrzenie wewnątrz opony, które przeważnie są puste, tutaj są wypełnione specjalnym materiałem w celu zmniejszenia hałasu, podczas gdy ściany boczne i konstrukcja opony są wzmocnione. Dzięki temu ograniczono wibracje i pogłos wynikający z ruchu opon na powierzchni drogi.

Dostarczanie opon na pierwszy montaż do całkowicie elektrycznego Audi e-tron jest najnowszym krokiem w ramach współpracy pomiędzy Bridgestone i Audi.

– Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Audi, aby dostarczyć opony na pierwszy montaż do ich pierwszego w historii w pełni elektrycznego pojazdu – powiedział Mark Tejedor, Vice President of Original Equipment w Bridgestone EMEA. – Audi stworzyło pojazd, który jest innowacyjny, przyjazny dla środowiska i oferuje niesamowity komfort jazdy. Wyposażenie go w opony Bridgestone, które oferują takie same właściwości, jest bardzo logicznym rozwiązaniem. W branży przechodzącej szybkie zmiany, pojazdy stają się coraz bardziej zgodne z zasadą CASE (connected, autonomous, shared and electric) – połączone, autonomiczne, współdzielone i elektryczne. Bridgestone dostarcza nowe rozwiązania i technologie, które są w stanie sprostać wymogom producentów samochodów, zwłaszcza dzięki wiodącym na naszym rynku branżowym inwestycjom poczynionym w obszarze badań i rozwoju.

Audi e-tron, które powstaje w Belgii, jest dostępne w salonach dealerskich od stycznia 2019 roku

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!