Nowa tarcza hamulcowa Brembo dla pojazdów użytkowych

, 30 marca 2011, 0:00

Brembo stworzyło nową wentylowaną tarczę hamulcową, wyposażoną w kolumny w kształcie gwiazdy, produkowane ze specjalnego rodzaju żelaza o wysokiej zawartości węgla i niskiej krzemu.


Nowe tarcze, dzięki kształtowi i materiałom zapewniają o 7-10 proc. mniejszą wagę, niższe temperatury pracy oraz mniejsze ryzyko szotu termicznego. Innymi korzyściami, jakie dają tarcze jest dłuższa żywotność zarówno tarcz jak i klocków oraz większe bezpieczeństwo wynikające ze specjalnego kształtu kolumn, który chroni przed powiększaniem się pęknięć powierzchni dysku.

Opatentowany przez Brembo system wentylacji z kolumnami w kształcie gwiazd znacząca zwiększa odporność na wywoływane przez temperaturę pęknięcia na powierzchni hamującej, które mają tendencję do rozprzestrzeniania się.

Testy termiczne Brembo pokazały, że po stu cyklach testowych długość pęknięć nie przekraczała 8 milimetrów, podczas gdy w konwencjonalnych tarczach sięgała nawet 31 mm. Przekłada się to na bezpieczeństwo hamowania i żywotność tarcz.

Lepsze rozprowadzanie ciepła daje zaś niższe temperatury pracy, mniejsze obciążenie klocków i w efekcie dłuższą żywotność·

Specjalny rodzaj żelaza, zawierający niską ilość krzemu, minimalizuje hałas i wibracje.

Dowiedz się więcej

Oferta Trusting S.p.A. powiększona o nowe produkty
Oferta Trusting S.p.A. powiększona o nowe produkty

Od lipca 2011 dostępne są najnowsze klocki hamulcowe Trusting S.p.A. Oferta firmy w ostatnim czasie poszerzyła się o blisko 50 referencji. Wśród nowości są m.in. produkty do najnowszych modeli Alfa Romeo, Kia, Nissan, Peugeot i VW. Więcej informacji w załączonym pliku.  

Fuzja TMD Friction i Nisshinbo
Fuzja TMD Friction i Nisshinbo

Pod koniec września 2011 r. nastąpiła fuzja TMD Friction Group SA i Nisshinbo Holding Inc. W wyniku połączenia koncernów powstał największy producent elementów ciernych i hamulców na świecie. TMD, jako część Nisshinbo, jest więc notowany na tokijskiej giełdzie. Derek Whitworth nadal będzie dyrektorem zarządzającym TMD, przy współpracy jego zespołu zarządzającego. Koji Nishihara, prezes i członek […]

Nowe referencje tarcz Zimmermanna
Nowe referencje tarcz Zimmermanna

Firma Otto Zimmermann producent tarczy i klocków hamulcowych poinformowała, że wprowadziła do produkcji nowe pozycje standardowych i sportowych lakierowanych tarczy hamulcowych. Wśród tarczy seryjnych wprowadzonych do produkcji warto zwrócić uwagę na tarcze do najnowszego BMW serii 5 (F10 i F11) oraz serii 6. Poza tym dostępne są również tarcze do nowego Mercedesa CLS oraz E-klasy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!