Klocki hamulcowe Brembo XTRA

, 13 lutego 2019, 23:50

Doskonałe połączenie sportowych osiągów, komfortu i bezpieczeństwa

Klocki hamulcowe Brembo XTRA, mające za zadanie podkreślić zalety tarcz wierconych Xtra i nacinanych Max, są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy cenią sobie sportową jazdę, bez rezygnacji z komfortu i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania.

Do produkcji klocków hamulcowych XTRA, Brembo wykorzystuje nową mieszankę BRM X L01, składającą się z ponad 30 różnych składników, opracowaną we własnym laboratorium badawczym.

Dzięki temu materiałowi klocki hamulcowe Brembo XTRA są idealnie dopasowane do tarcz perforowanych XTRA i MAX zwiększając wydajność całego układu hamulcowego. W porównaniu z mieszanką stosowaną w zwykłych klockach hamulcowych odpowiadających oryginalnemu wyposażeniu, nowe rozwiązanie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tarcia, co przekłada się na bardziej zdecydowane i stabilne hamowanie, zarówno przy wysokich, jak i niskich temperaturach. Wszystko to zapewnia większy komfort jazdy i lepszą modulację pedału hamulca a przede wszystkim wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Specjalnie dobrane składniki mieszanki BRM X L01 zapewniają, pomimo wyższych osiągów, niższe zużycie tarczy w porównaniu do klocków z mieszanki standardowej. Ten innowacyjny materiał oparty jest na doświadczeniu Brembo w produkcji oryginalnego wyposażenia i produktów High Performance do samochodów iście sportowych. Łączy w sobie cechy doskonałej wydajności z cichą, komfortową jazdą.

Zwycięskie rozwiązanie techniczne Brembo, w połączeniu z tarczami wierconymi i nacinanymi pomyślnie przeszło najbardziej wymagające testy zarówno w warunkach drogowych jaki na hamowni.

Nowe klocki mogą być montowane między innymi we wszystkich samochodach kompaktowych, klasy średniej, sportowych jak również w modnych ostatnimi czasy pojazdach typu SUV. Pełna lista znajduje się na stronie internetowej www.bremboparts.com.

Klocki hamulcowe Brembo Xtra poddawane są zabiegowi wypalania, który prewencyjnie eliminuje gazy, które mogą spowodować znaczne zmniejszenie współczynnika tarcia pomiędzy tarczą a klockiem (zjawisko znane jako „fading”) przy wysokich temperaturach, co w konsekwencji prowadzi do utraty skuteczności hamowania. Dzięki takiej obróbce, jak również dzięki umiejętnemu połączeniu zastosowanych składników, klocki Xtra zachowują się w sposób stały zarówno w cyklach hamowania przy niskich temperaturach, jak i w kolejnych cyklach przy wysokich temperaturach.

Podobnie jak dla tarcz XTRA i MAX, zaprojektowano również nowe opakowanie klocków Xtra z grafiką, która podkreśla czynnik „X”, dzięki czemu propozycja Brembo eksponuje techniczny wizerunek produktu.

Elementem wyróżniającym klocek jest laserowo wygrawerowane logo Brembo na materiale ciernym oraz nadrukowane na nakładce klocka logo Brembo XTRA.

Wszystkie klocki Brembo Xtra mają homologację do użytku drogowego, zgodnie z normą ECE R-90.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!