Dębica z Perłą Polskiej Gospodarki

, 13 grudnia 2018, 5:00

Dębicka spółka została wyróżniona w rankingu polskich przedsiębiorstw – „Perły Polskiej Gospodarki” – w kategorii „Perły Wielkie”. Nagroda została przyznana za konsekwentną realizację polityki i strategii firmy oraz pozycję lidera wśród dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

– Cieszymy się, że jury doceniło działania Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. z zakresu rozwoju biznesowego. Od wielu lat konsekwentnie realizujemy strategię, dzięki której nasze przedsiębiorstwo plasuje się w czołówce firm przemysłowych w Polsce, a opony Dębicy stały się marką globalną, dostępną w wielu krajach na całym świecie – skomentował Leszek Szafran, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” to inicjatywa redakcji magazynu ekonomicznego „Polish Market”, realizowana we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Jej celem jest promowanie przedsiębiorstw, które swoją działalnością napędzają polską gospodarkę.

W tegorocznej edycji plebiscytu ocenie poddano ponad 2000 organizacji, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły co najmniej 100 milionów złotych – w przypadku kategorii „Perły Duże”, oraz powyżej 1 miliarda złotych – w przypadku „Perły Wielkie”. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy, mierzonej wartością przychodów ogółem, ale również od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej. W ocenie przedsiębiorstw pomaga specjalny algorytm, opracowany przez naukowców z SGH, który szereguje jednostki posługując się międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim.

Wyniki XVI edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki zostały ogłoszone 11 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!