Czujniki temperatury spalin SKV

, 12 grudnia 2018, 23:53

Zgodnie z przyjętym mottem: „Cena zamiennika – jakość oryginału” marka SKV kładzie duży nacisk na jakość oferowanych produktów.  Fabryki, z których pochodzą produkty marki SKV należą do grupy IATF, wśród której można wymienić producentów wielu marek pojazdów: BMW Group, Chrysler Group, Daimler AG, Fiat Group samochodowe, Ford Motor Company, General Motors Company, PSA Peugeot Citroen, Renault SA, Volkswagen AG. SKV to dynamicznie rozwijająca się europejska marka części samochodowych, która systematycznie poszerza swój asortyment.

Jedną z nowych linii produktowych są czujniki temperatury spalin, wśród których znajdują się referencje do większości modeli aut.

Czujniki temperatury spalin są nieodzownym elementem wyposażenia współczesnych samochodów. Ich głównym zadaniem jest kontrola przepływu gorących spalin oraz ochrona przed przegrzaniem wrażliwych na wysoką temperaturę podzespołów, takich jak katalizatory i turbosprężarki. Dodatkowo w zakresie diagnozy OBD czujniki te monitorują temperaturę spalin oraz przebieg swobodnego spalania w filtrze cząsteczek stałych. Mają one również wpływ na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń jednostki napędowej.

Czujniki EGTS marki SKV charakteryzują się imponującą odpornością na temperaturę w zakresie od -40° do 1000°C i wyjątkową precyzją. Ponadto czujniki pomiarowe cechuje wysoka jakość, długotrwała stabilność, obudowa z wysokowartościowej stali  nierdzewnej oraz wyjątkowa wytrzymałość na obciążenia termiczne, chemiczne i mechaniczne.

PORÓWNYWANE CZUJNIKI TEMPERATURY SPALIN

Rys. 1 Pomiar rezystancji względem temperatury dla produktów OE i SKV
Rys. 2. Rozkład wartości rezystancji zebrany z dokonanych pomiarów na próbie 200 oryginalnych czujników przy pomiarze w 100°C

Rysunek nr 2. przedstawia rozkład wartości rezystancji zebrany z dokonanych pomiarów na próbie 200 oryginalnych czujników. Jak widać na wykresie, najpopularniejszą zebraną wartością podczas pomiaru jest 280 Ohmów, a dla wszystkich zmierzonych czujników wartość rezystancji zmierzonej mieści się w zakresie 275-285 Ohmów. Można więc przyjąć, że dopuszczalne odchylenie wynosi 5 Ohmów, co stanowi wartość procentową odchylenia na poziomie 1,79%. Z przedstawionej na poprzednim wykresie tabeli wynika, iż mierzony produkt SKV różni się maksymalnie o 1,01% w stosunku do produktu oryginalnego, mieszcząc się tym samym w dopuszczalnej granicy błędu pomiarowego.

Rys. 3. Rozkład wartości rezystancji zebrany z dokonanych pomiarów na próbie 200 czujników marki SKV przy pomiarze w 100°C

Rysunek nr 3. przedstawia rozkład wartości rezystancji zebrany z dokonanych pomiarów na próbie 200 czujników marki SKV. Jak widać na wykresie, najpopularniejszą zebraną wartością podczas pomiaru jest 280 Ohmów, a dla wszystkich zmierzonych czujników wartość rezystancji zmierzonej mieści się w zakresie 274,85-285 15 Ohmów. Można więc przyjąć, że dopuszczalne odchylenie wynosi 5,3 Ohmów, co stanowi wartość procentową odchylenia na poziomie 1,89%.

Biorąc pod uwagę rozkład wartości wielkości mierzonych oraz różnicę w tych wartościach, można przyjąć, że dokładność pomiaru temperatury produktu SKV jest porównywalna z jakością oryginału. Zebrane w trakcie pomiarów różnice w wynikach między produktem oryginalnym a produktem SKV jest na tyle niska (0,1%), iż nie ma wpływu na działanie jednostki sterującej.

Rynek części zamiennych jest coraz bardziej wymagający, a klienci podejmują coraz bardziej świadome decyzje przy zakupie podzespołów do swoich aut. Dlatego też, wychodząc naprzeciw stawianym oczekiwaniom, marka SKV zamierza nadal dostosowywać ofertę do potrzeb swoich odbiorców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Waldi, 13 grudnia 2018, 15:29 20 -3

Zgadzam się z tym, klient jest coraz bardziej świadomy swoich decyzji odnośnie wyboru części. Tak naprawdę produkt jeśli jest dobrze wykonany, sam się obroni i będzie się sprzedawał.

Odpowiedz

Zainteresowany, 14 grudnia 2018, 12:52 5 -1

No ciekawie, ciekawie

Odpowiedz

KrzysiekWaz85, 14 grudnia 2018, 14:38 7 -3

Co raz więcej się słyszy o tej marce.
Jeszcze troche,a nie bedzie części,której by nie posiadało skv.
Mogą namieszać na rynku.

Odpowiedz

czarny olo, 14 grudnia 2018, 16:08 5 -18

Niedługo będziemy jeździli samochodami SKV GERMANY. W testach będzie skręcał w prawo, skręcał w lewo, zatrzymywał się przed pasami, dla pieszych, ( to bardzo ważne dla super marek made in germany ) i będzie jeszcze trąbił, więc poco przepłacać zgodnie z mottem firmy jakość oryginału - cena piasku. ( za wynalezienie takiego połączenia należy im się nagroda Nobla bo do tej pory nikt tego nie dokonał ) A co do czujnika: to porównanie pokroju GERMANY w nazwie, każdy czujnik aby prawidłowo działał i dawał prawidłowe dane musi mieć takie parametry, pytanie, jak długo poprawnie będzie działał tego już się nie dowiemy.

Odpowiedz

Maniek, 14 grudnia 2018, 16:17 15 -3

Olo, a gdzie tam w nazwie GERMANY? Z tego co wiem to już dawno nie mają.

Odpowiedz

Zorro, 14 grudnia 2018, 16:22 23 -4

Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie negatywnie pisał, boli że firma się rozwija.

Odpowiedz

fck'olo, 14 grudnia 2018, 18:54 22 -3

czarny olo liczylismy na Ciebie i dziekujemy ze nas nie zawiodles piszac kolejny zawistny komentarz w kierunku SKV. Szkoda ze nie potrafisz czytac wykresow ze zrozumieniem?

Odpowiedz

JarekM., 14 grudnia 2018, 23:19 19 -2

Olo zmień kanał, bo już nawet hejt Ci nie wychodzi=nuda. A SKV=Marka spoko, ceny na poziomie, szeroka oferta, dostępność towaru=tak trzymajcie!

Odpowiedz

klient skv, 15 grudnia 2018, 17:27 16 -3

tradycji stalo sie zadosc? wioskowy glupek czarny olo znow nie potrafi pojac slow "cena zamiennika jakosc oryginalu"

Odpowiedz

4Car, 21 marca 2019, 11:33 0 -1

powyżej widać kto pisze komentarze auto promocja

Odpowiedz

AutoStraf99, 14 grudnia 2018, 16:33 16 -1

Z tego co się orientuję już dawno odeszli od nazwy Germany.
Pytanie tylko dlaczgo?
Są tak pewni swojej jakości,że nie potrzebują promocji pod nazwą naszych zachodnich sąsiadów,czy wolą promować marke pod swoim logiem ?

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2018, 21:33 5 -8

Wcale nie zdziwił bym się jakby słodką tajemnicą firmy SKV był fakt, że zabroniła mu używania GERMANY w nazwie jako sugerującego pochodzenie PIH. Znam taki przypadek z przed dobrych kilku lat firmy z Łodzi, która sprzedawał chińszczyznę jako GERMANY. Znalazł się pewien klient - szczególarz, który nie mógł znaleźć żadnej informacji na niemieckich stronach o tym produkcie i zgłosił to do PIH, co ciekawe nie chodziło mu o jakość, a o wprowadzanie w błąd. Z tego co wiem firma miała kontrolę, karę i zakaz stosowania takich praktyk. Wcale bym się nie zdziwił jakby w przypadku SKV było podobnie. Swoją drogą takie kontrole przydały by się szerzej na rynku, aby nie robić klientom wody z mózgu. Potem przychodzi gość na wymianę rozrządu z pompą wody DECKERMAN bo sprzedawca na internecie powiedział mu, że to najwyższej jakości niemiecka pompa.

Odpowiedz

Marek, 16 grudnia 2018, 22:11 12 -4

SKV nie używa Germany od ponad 2 lat, Zawsze zawistni ludzie będą doszukiwać się dziury w całym. A może po prostu SKV buduje polską markę produktową. Tak bardzo w oczy kole, że ktoś odnosi sukces. SKV jest w TecDoc, mają Certyfficate Data Supplier od TecAlliance, części SKV są u większości liczących się Dystrybutorów w kraju ze względu na ciekawą ofertę i dostępność. Jak by nie było wasze spinanie się o Germany daje im darmową reklamę i może o to im chodzi :))) Swoją drogą artykuł jest o czujnikach EGTS, a praktycznie 80% komentarzy to przepychanka o Germany (którego już dawno nie ma)- czy was juz wszystkich pogrzało :))) Przypomina to troche dziadka z wermachtu, oczami wyobraźni widze rok 2040 gdzie znow bedzie a w 2010 roku było Germany.....hahah

Odpowiedz

DarekDraks 2, 21 marca 2019, 12:07 1 0

JAK SIĘ ZAPŁACI TO DADZĄ I CERTYFIKAT Data Supplier BO JAK INACZEJ.
WIDAĆ ŻE ROZMOWA ZESZŁA Z TORU I PAN Z SKV NIE WIE JAK JĄ UKIERUNKOWAĆ. TROSZKĘ PO ZACHWALAJ PO SŁODŹ I BĘDZIE DOBRZE
I TEN MECHANIK TEŻ KUPI CZĘŚCI PRZYPADKOWO Z TEJ FIRMY

Odpowiedz

fail, 31 marca 2019, 19:35 0 0

polecam zakup słownika ortograficznego

Odpowiedz

DarekDraks, 14 grudnia 2018, 22:43 12 -2

Nie wiem dokładnie jaki asortyment pasiada ta marka,ale w ostatnich miesiącach moi mechanicy wymieniali dwa modele zacisków i jeden termostat, właśnie z tej firmy. Klienci prawdopodobnie posiadali te części z allegro.
Zastanawiam sie czy nie nawiązać z nimi współpracy

Odpowiedz

obserwator, 18 grudnia 2018, 11:27 2 -12

z polityką tej firmy taniej kupisz na allegro niż u nich

Odpowiedz

Tomek, 18 grudnia 2018, 17:30 14 -1

Bardziej bym upatrywał tu niskiej marży sprzedawców allegro bo jeśli dana firma na allegro sprzedaje ich towary za 0,5mln zł/mc to czemu sklepik co chce kupić za 1000zł ma mieć lepszą cenę od kogoś kto generuje 200 razy większy obrót? Twoje słowa znaczą że w SKV mają całkiem przyzwoitą politykę cenową.

Odpowiedz

Zainteresowany, 19 grudnia 2018, 0:53 12 -2

Dokładnie tak jak napisał Tomek Allegro rządzi się swoimi prawami, a sprzedaż hurtowa swoimi. Widać jak niektóre firmy działające na Allegro schodzą z marży do minimum i zaniżają ceny, a są przypadki, że chyba w ogóle nie mają marży, żeby tylko sprzedać i uplasować się wysoko w rankingu popularności. Nie wszyscy jednak to dostrzegają i obserwator do takich osób najwidoczniej należy.

Odpowiedz

Anonim, 15 stycznia 2019, 9:59 5 -5

Poczekaj, aż do twojego sklepu przyjdzie gość i zwróci ci część SKV z awanturą, że na allegro taniej i że jesteś oszust, chcąc zarobić na koszty. Tak miał u nas jeden mechanik, który kupił SKV w znanej na południu hurtowni. Dlatego mimo ofert nie weszliśmy w temat. Niedługo z SKV będzie jak z LUK zarabia tylko importer koledzy z Włocławka, a samo SKV będzie jak DENCKERMANN gdzieś tam sobie będzie funkcjonować jako tania chińszczyzna, a po nim przyjdzie pewnie jakiś kolejny GERMANY

Odpowiedz

Gość, 15 stycznia 2019, 19:37 7 0

Praktycznie każdy towar na allegro bedzie taniej bo zawsze znajdzie sie dystrybutor marki ktory wystawi ich towary na allegro a robiac obroty rzedu milion/kwartał nie uzyskuje dobra cene u dystrybutora. Nie szedl bym ze SKV bedzie jak LUK, LUK dostępny jest wszedzie SKV jest popularne ale nie u każdego, sami sie chwalicie ze nie weszliscie w SKV a dzieki temu firmy z Krakowa zarabiaja . Jakości i dostępności oferty SKV nie mozna odmowic tak samo jak ciekawej oferty bo nie pchaja sie w to co maja wszyscy tylko w niszowe grupy wiec znajda zawsze klienta.

Odpowiedz

Anonim, 21 marca 2019, 12:14 0 0

Wreszcie ktoś mądrze napisał.
Tyle słodyczy SKV wlewa w uszy że aż czkawki dostałem
A jaka ta firma z chin jest niemiecka wszyscy widzą

Odpowiedz

Arek, 21 marca 2019, 11:35 0 -1

skv też handluje na allegro zawsze tam był tam zaczynał

Odpowiedz

Aklep Golf Arek, 21 marca 2019, 12:10 0 0

to po co te wszystkie upusty dajecie mi i innym jak sami piszecie że na Allegro wystawiacie taniej. To jakieś kpiny zdecydujcie się o co wam chodzi.

Odpowiedz

4Car, 21 marca 2019, 11:32 1 -2

Kto takie badania zrobił. Chińczyk na pewno nie. Skopiowali z jakiegoś oryginału.
Szkoda że firma posuwa się do takich oszustw a do tego sama się wychwala w komentarzach

Odpowiedz

Zainteresowany, 28 marca 2019, 13:51 4 0

Szkoda, że ostatnie 4 komentarze są napisane przez konkurencję, która się nudzi i wymyśla farmazony w ogóle nie na temat. Artykuł dotyczy działania czujników temperatury spalin, a tu poruszony został temat Allegro! Ja pytam co ma piernik do wiatraka, kogo to obchodzi, chyba tylko biednego Allegrowicza, który nie może się przebić! Litości!

Odpowiedz

do 4Car, 28 marca 2019, 17:03 2 0

przykre jest że mierzysz wszystkich swoją miarą i jeśli ktoś potrafi przeprowadzić stosunkowo prosty pomiar to od razu uważasz że ktoś komuś to ukradł. Student 2 roku politechniki bez problemu potrafi przeprowadzić te badania i nie powinno to być dla niego szczególnym wyzwaniem.... Zanim komuś zarzucisz coś upewnij się że masz podstawy...

Odpowiedz