TRW przejmuje produkcję amortyzatorów marki Gabriel

, 22 lutego 2011, 0:00

Firma TRW Automotive Aftermarket zakończyła proces przejmowania europejskiego działu firmy ArvinMeritor zajmującego się produkcją amortyzatorów.

Obie firmy zawarły w październiku 2007 r. umowę joint venture dotyczącą marketingu i sprzedaży asortymentu amortyzatorów marki TRW i Gabriel na europejskim niezależnym rynku części zamiennych. W styczniu 2009 r. firma ArvinMeritor zdecydowała o rezygnacji z działalności w segmencie samochodów osobowych i dostawczych, a skoncentrowała się na segmencie samochodów ciężarowych. Firma TRW podpisała list intencyjny w sprawie zakupu europejskiego działu amortyzatorów ArvinMeritor we wrześniu 2010 r.

TRW Automotive Aftermarket będzie nadal produkować amortyzatory marek Gabriel i TRW w dotychczasowym zakładzie ArvinMeritor w Bonneval we Francji oraz będzie także kontynuować sprzedaż produktów obu marek na niezależnym rynku części zamiennych.

 

Dowiedz się więcej

Większy komfort dzięki hydraulicznemu zderzakowi odbicia amortyzatora
Większy komfort dzięki hydraulicznemu zderzakowi odbicia amortyzatora

Centrum Techniczne BWI Group w Krakowie opracowało hydrauliczny zderzak odbicia amortyzatora o szerokim zakresie ustawień, który poprawia komfort jazdy, skuteczność działania i trwałość zawieszenia. Rozwiązanie przeznaczone do samochodów klasy premium jest tańsze i lżejsze od amortyzatorów z regulowanym tłumieniem. By zapewnić większy komfort jazdy i zapobiec uszkodzeniu pojazdu przy pełnym wysunięciu amortyzatora, rozwiązanie BWI Group […]

Pierwsza rocznica przejęcia marki Gabriel przez TRW
Pierwsza rocznica przejęcia marki Gabriel przez TRW

Firma TRW Automotive Aftermarket świętowała pierwszą rocznicę przejęcia europejskiego działu amortyzatorów firmy ArvinMeritor, w tym marki Gabriel. Dzięki przejęciu, TRW mogła skompletować ofertę Corner Module czyli części układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia. Obchody odbyły się w fabryce amortyzatorów we francuskim Bonneval, w którą zainwestowano już blisko milion euro. – „TRW koncentruje się na rozwoju bezpieczeństwa […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jack, 29 października 2015, 17:48 0 0

Ale Jaja :-)

Odpowiedz

Niki-Laudanum, 22 kwietnia 2018, 18:59 0 0

GABRIEL - od wielu lat kupuję amortyzatory do każdej terenówki, jaką jeździłem - są świetne!

Odpowiedz

tadek, 22 kwietnia 2018, 19:54 0 0

a kolejna fabryka w Chinach - co wcale nie oznacza ze złe jakościowo

Odpowiedz