MANN+HUMMEL przyznał Nagrodę Wynalazcy 2010

, 18 lutego 2011, 0:00

W Spirze w Niemczech MANN+HUMMEL przyznał Nagrodę Wynalazcy 2010 trzem swoim pracownikom za stworzenie i opatenetowanie nowej technologii budowy filtra paliwa. Nagroda została wręczona przez Prezesa Alfreda Webera i Menedżera ds. Patentów, Marek i Licencji, Matthiasa Seybotha. Wyróżnieni pracownicy to Günter Jokschas, Helmut Luka i Jochen Reyinger.

Naukowcy z Ludwigsburga opracowali specjalny filtr paliwa, który jest obecny na rynku pod marką MANN+HUMMEL. Filtr paliwa jest ważnym elementem najowszych układów wtryskowych. W silnikach diesla filtr odgrywa bardzo ważną rolę w ochronie koncówek wtrysku przed destrukcyjnym wpływem zanieczyszczeń. Obecnie filtry pełnią również dodatkowe funkcje. Przykładowo w krajach o mroźnym klimacie filtry mają zintegrowane ogrzewacze, aby zbyt zimne gęste paliwo nie zablokowało przepływu przez filtr.

Nagroda Wynalazcy przyznawana jest w firmie od 10 lat. W taki sposób Zarząd wyróżnia i docenia swoich pracowników. Statuetki Wynalazców wręczono podczas Dnia Innowacji. To wydarzenie skupiło 120 członków sieci badań i rozwoju, którzy mogli wymienić się wiedzą i doświadczeniem.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!