Układy zawieszenia Tenneco dla Volvo i Jaguara

, 23 listopada 2018, 10:22

Tenneco będzie dostarczać rozwiązania dla układów zawieszenia w kompaktowych SUVach Jaguar E-PACE oraz Volvo XC40 z 2018 r. W przypadku pierwszych pojazdów będą to standardowe kolumny przednie i amortyzatory tylne, a w przypadku drugich – adaptacyjne układy tłumienia drgań.

Elementy te są częścią układu ciągle zmiennego semi-aktywnego zawieszenia (CVSA), pochodzącego z asortymentu inteligentnych układów zawieszenia Monroe. Technologia ta , sprawdzona i zainstalowana w ponad 40 modelach pojazdów, rozpoznaje warunki panujące na drodze oraz warunki prowadzenia pojazdu, przy jednoczesnym dostrojeniu, w czasie rzeczywistym, do poziomu drgań, celem zapewnienia komfortu oraz łatwości prowadzenia pojazdu. Każdy sterowany elektronicznie amortyzator jest połączony z centralnym elektronicznym modułem sterującym (ECU), który umożliwia zestrajanie ustawień procesu wytłumiania drgań co 10 milisekund, w oparciu o odczyty czujników monitorujących przyspieszenia w układzie koła, przemieszczanie się nadwozia oraz kąt skrętu. Montowany na zewnątrz elektroniczny zawór łączy się ze sterownikiem trybu jazdy pojazdu, co przekłada się na to, że kierowcy mogą wybrać takie ustawienia wytłumiania, które spełniają ich oczekiwania.

– Segment kompaktowych SUV-ów jest szybko rozwijającym się i konkurencyjnym segmentem, a zaawansowana technologia układów zawieszenia Tenneco zapewnia klientom OE sposób na wyróżnienie swoich modeli wśród konkurentów na rynku. Ponadto, klienci mogą korzystać z większej wygody, kontroli oraz swobody, tak aby wybrane rozwiązanie spełniało ich potrzeby – oświadczył Neville Rudd, starszy wiceprezes, Tenneco Global Ride Control.

Do modeli Jaguara E-PACE firma dostarcza przednie kolumny i tylne amortyzatory produkowane w zakładach w Gliwicach oraz czeskich Hodkovicach, a także układy zawieszenia CVSA pochodzące z hiszpańskiego zakładu w Ermua. Na potrzeby Volvo Tenneco będzie dostarczać swoje produkty z Hiszpanii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!