Katalog ProfiAuto z nowymi funkcjami

, 21 listopada 2018, 10:25

Katalog ProfiAuto został wzbogacony o dwie nowe funkcjonalności: skanowanie kodów AZTEC – wraz z dedykowanym do tego skanerem – oraz wyceny. Pierwsza z nich pozwala na bardziej precyzyjny dobór części, druga m.in. zwiększa możliwości serwisów.

Znajdujące się w dowodach rejestracyjnych kody AZTEC są cennym nośnikiem wielu informacji, w tym przede wszystkim numeru VIN. Możliwość posługiwania się nimi pojawiła się w Katalogu ProfiAuto już jakiś czas temu. Teraz została zaimplementowana nowa funkcja: skanowanie kodów AZTEC. Pozwala ona pobrać VIN, oszczędzając czas i niwelując ryzyko błędów. Twórcy rozwiązania rekomendują zastosowanie w tym celu dedykowanego skanera 2D, który działa szybko i zapewnia niezawodny odczyt. Nie wymaga on instalacji dodatkowego oprogramowania i jest kompatybilny z większością urządzeń wyposażonych w gniazda USB. Skanowanie jest możliwe także przy użyciu kamerek i urządzeń mobilnych.

Nowością w Katalogu ProfiAuto są również wyceny. To bezpłatna funkcjonalność, dzięki której mechanicy będą mogli przekazać klientowi (w formie papierowej lub elektronicznej) dokładny spis części i czynności związanych z naprawą lub wymianą, razem z łącznym wydatkami, które poniesie. Opracowano także szereg ułatwień dla użytkowników, m.in. dodawanie czynności z kontekstu części oraz podgląd wycen z widoku pojazdu w katalogu.

– Aktualizacje oznaczają praktyczne udogodnienia zarówno dla serwisów, jak i ich klientów. Skanowanie kodów AZTEC pozwala przede wszystkim na szybki i efektywny dobór części samochodowych. Natomiast funkcja wycen zwiększa możliwości warsztatów i zapewnia klientom odpowiednią obsługę, włącznie z dokumentacją napraw, części oraz czynności serwisowych – powiedział Mikołaj Gładki, kierownik działu danych katalogowych w firmie Moto-Profil.

Więcej informacji na temat Katalogu ProfiAuto znaleźć można na stronie https://katalog.profiauto.pl