100 lat firmy Gates

, 7 lutego 2011, 0:00

Firma Gates obchodzi w tym roku jubileusz stulecia istnienia. W 1911 roku Charles Gates Senior zakupił firmę The Colorado Tire and Leather Company. W ciągu wieku jego niewielki warsztat w Denver w stanie Colorado przekształcił się w wielkie przedsiębiorstwo działające na terenie 29 państw na świecie.

– „Przez ostatnie 100 lat firma Gates charakteryzowała się najwyższym poziomem obsługi klienta i innowacyjnością proponowanych rozwiązań. Cechy te, przy nieustannym ogólnoświatowym rozwoju firmy, wciąż zwiększają wartość marki Gates dając nadzieję na jeszcze większy sukces w ciągu następnych 100 lat.” – powiedział Jim Nicol, Prezes firmy Gates i Dyrektor Zarządzający Tomkins Ltd.

Firma Gates zajmuje się m.in. produkcją pasów przemysłowych i samochodowych. Dostarcza swoje rozwiązania producentom oryginalnego wyposażenia i odbiorcom części zamiennych dla przemysłu i motoryzacji po rolnictwo, transport, górnictwo, przemysł naftowy i gazowy, budownictwo, przetwarzanie żywności oraz wiele innych. Gates koncentruje się na opracowywaniu i wdrażaniu nowych technologii w zakresie przenoszenia mocy, hydrauliki siłowej i przesyłania płynów, rozwiązań przyjaznych środowisku, gospodarki energetycznej oraz wydobycia i dostaw zasobów naturalnych.

Więcej informacji na temat firmy Gates oraz setnej rocznicy dostępnych jest na stronie www.gates.com/100.

Komentarze

Brak komentarzy!