febi bilstein przejmuje ADL Blue Print

, 11 stycznia 2011, 0:00

Od 4 stycznia 2011 r. febi bilstein przejął brytyjskie przedsiębiorstwo Automotive Distributors Ltd (ADL), właściciela marki Blue Print. Ferdinand Bilstein GmbH + Co.KG posiada 100 proc. udziałów ADL Blue Print, włącznie z oddziałami w Portugali, Hiszpanii i we Włoszech, stając się tym samym nowym właścicielem przedsiębiorstwa.

Firma ADL Blue Print reprezentowana będzie nadal przez dotychczasowy zarząd oraz zespół kierowniczy. Jedynie dotychczasowy prezes i właściciel Chris Jeffries po 27 latach opuszcza kierownicze stanowisko przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwo ADL powstało w 1988 roku po wykupieniu z organizacji Mazda. Od tego czasu jest wiodącym dostawcą części zamiennych pasujących do japońskich, koreańskich i amerykańskich pojazdów na niezależnym rynku.
W 1994 roku wprowadzona została marka Blue Print.

W przyszłości ADL, stanowiące część bilstein group, będzie koncentrować się na internacjonalizacji marki Blue Print jako specjaliście od części do pojazdów azjatyckich i amerykańskich.

– „Ani nasi klienci ani dostawcy nie odczują większych zmian w związku z innym właścicielem. ADL pozostaje tym samym przedsiębiorstwem z tym samym zespołem co dotychczas. Nadal koncentrujemy się na zaopatrzeniu rynku w części zamienne pasujące do japońskich, koreańskich i amerykańskich pojazdów. W następnych miesiącach będziemy osobiście odwiedzać naszych klientów oraz dostawców, aby odpowiedzieć na ewentualne pytania.” – powiedział Daren Ambrose, prezes ADL – „Taki rozwój wydarzeń, dobrze wróży na przyszłość dla ADL Blue Print. bilstein group oferuje naszym pracownikom długotrwałą perspektywę oraz jednocześnie wyraźnie ulepsza naszą strategię internacjonalizacji.” – dodał.

– „Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać w bilstein group ADL Blue Print. To połączenie zapewne wzmocni naszą międzynarodową pozycję jak i naszą atrakcyjność dla naszych partnerów. ADL Blue Print i febi wspólnie posiadają niezbędne ekspertyzy, informacje oraz dojścia na rynku aby zapewnić niezależne rozwiązania dla każdego modelu oraz marki.” – powiedział Karsten Schüßler-Bilstein, prezes febi – „ADL Blue Print jest doskonałym uzupełnieniem dla tradycyjnych interesów firmy febi, gdyż oba przedsiębiorstw kładą nacisk na te same wartości takie jak jakość, rzetelne informacje oraz pro-aktywne zarządzanie produktem.” – dodał.

febi bilstein – w skrócie
febi bilstein rodzinne przedsiębiorstwo z tradycjami prowadzone już przez 7 generacji
– założone w 1844
– specjalizuję się w częściach zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych
– Przedstwicielstwa w 69 krajach

– Dostawy do ponad 130 krajów
– > 20 000 różnych części zamiennych o jakości wyposażenia oryginalnego
– > 1.000 pracowników
– Obroty grupowe 2010 > 300 Mio. €

– 10 000 m2  powierzchni produkcyjnej
– 45.000 m² powierzchni logistycznej
– Oddziały w Wilekiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Polsce, Serbii, Bułgarii, Turcji, USA, Chinach, Singapurze, Brazylii

ADL Blue Print – w skrócie

– Niezależne od 1988
– specjalista w częściach zamiennych do japońskich, koreańskich i amerykańskich samochodów osobowych i użytkowych
– > 20 000 różnych części zamiennych o jakości wyposażenia oryginalnego
– > 200 pracowników

– Obroty grupowe 2010 > 70 Mio. €
– Główna siedziba w Kent, w Wielkiej Brytanii
– Oddziały w Portugali, Hiszpanii, Włoszech
– certyfikat ISO Od 1994

Komentarze

Brak komentarzy!