KYB nagrodzony przez Toyotę

, 19 października 2018, 14:05

Nagroda została przyznana za amortyzatory KYB stworzone na potrzeby nowej Toyoty Corolli Sport. Toyota uznała, że amortyzatory przyczyniły się do znacznej poprawy osiągów nowego pojazdu, a KYB otrzymał oficjalny certyfikat i rekomendację Toyoty.

Nową Toyotę Corolla Sport po raz pierwszy zaprezentowano w Japonii. W przednim zawieszeniu wykorzystano kolumny MacPhersona, z kolei z tyłu zawieszenie dwu-wahaczowe. Jest to pierwszy model z napędem na przednie koła Toyoty wykorzystujący system Adaptive Variable Suspension (AVS) z liniową sprężyną. AVS dostosowuje siłę tłumienia kół odpowiednio do rodzaju nawierzchni.

Amortyzatory KYB optymalizują siłę tłumienia przy niskich i zwiększonych prędkościach. Redukując przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, zwiększono zdolność kierowania i kontroli nad pojazdem. Poprzez kontrolowanie siły tłumienia niezależnie dla każdego koła, AVS polepszyły także sterowność pojazdu. Corolla wyposażona jest także w dodatkowy tryb sportowy, w którym siła tłumienia jest dostosowana do szybkiej jazdy.

Nowe amortyzatory zostały poddane 600 testom, wykorzystującym różne kombinacje olejów i komponentów, zanim dokonano ostatecznej selekcji, aby uzyskać maksymalny komfort prowadzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!