Schaeffler otwiera Centrum Biznesu i Usług IT we Wrocławiu

, 17 października 2018, 11:59

Globalny dostawca części dla branży automotive i przemysłu – firma Schaeffler – rozszerza swoją aktywność na polskim rynku i otwiera we Wrocławiu Centrum Biznesu i Usług IT dla Europy Docelowo ma w nim pracować nawet 800 osób.

Grupa Schaeffler jest dostawcą motoryzacyjnym i przemysłowym. Zatrudnia 92 tys. pracowników, a w 2017 roku osiągnęła przychody w wysokości 14 miliardów euro.

We wrocławskim centrum, pod jednym dachem zostaną zlokalizowane centra usług Grupy Schaeffler w obszarach finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zakupów, logistyki i IT. Koncern planuje w kolejnych pięciu latach stworzyć w mieście nawet 800 nowych miejsc pracy.

– Wrocław oferuje firmie Schaeffler znakomite warunki. Można tu znaleźć wysoko zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników władających rożnymi językami oraz dobrą infrastrukturę. W naszym Centrum Biznesu i Usług IT chcemy udoskonalać nasze usługi wewnętrzne dla koncernu i w ten sposób zwiększyć konkurencyjność firmy. – mówi Dietmar Heinrich, dyrektor finansowy Schaeffler AG.

– Cieszymy się, że kolejny globalny gracz docenił potencjał miasta oraz jego mieszkańców i to właśnie u nas będzie rozwijał nowoczesne centrum biznesowe. Ulokowanie w naszym mieście Centrum Biznesu i Usług IT to bardzo dobra informacja, która potwierdza, że branża IT w naszym mieście wciąż się rozwija – podkreśla prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

W nowym Centrum firma Schaeffler zatrudni przede wszystkim pracowników z wykształceniem ekonomicznym w obszarach finansów, logistyki, zakupów i personalnym oraz ekspertów w dziedzinie IT i cyfryzacji.

– Potrzebujemy utalentowanych pracowników, którzy pomogą nam sukcesywnie zwiększać nasze zdolności operacyjne i osiągnąć jeszcze wyższą jakość świadczonych usług. W zamian oferujemy najnowocześniejsze miejsca pracy, atrakcyjne wynagrodzenie i liczne możliwości rozwoju w globalnym koncernie – mówi Anna Berczyńska, dyrektor nowego oddziału Schaeffler we Wrocławiu.

Zainteresowani kandydaci mogą uzyskać więcej informacji, a także zarejestrować swoją aplikację na stronie www.sgs-europe-schaeffler.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!