Bezpieczny demontaż świec żarowych i wtryskiwaczy

, 26 listopada 2010, 0:00

Przyrządy do demontażu świec żarowych i wtryskiwaczy z silników diesla CR firmy Vibropac są już dostępne w Polsce. Likwidują one problem urywających się w trakcie demontażu świec lub wtryskiwaczy.

Nowe silniki wysokoprężne z wtryskiem w technologii Common Rail są wyposażone w długie świece żarowe. W trakcie nieumiejętnego demontażu lub użycia zbyt dużego momentu do odkręcenia gwint świecy żarowej może ulec zerwaniu. Przyczyn może być kilka:
– korozja występująca pomiędzy głowicą , a gwintem świecy
– korozja głowicy z powodu występującej wilgoci
– osadzająca się sadza na świecy

Do tej pory nie było prostego rozwiązanie tego problemu. Świeca żarowa musiała zostać zdemontowana przy pomocy dodatkowych urządzeń , bez gwarancji  ,że gwint świecy nie ulegnie uszkodzeniu. Przy uszkodzeniu pojawiały się dodatkowe koszty: demontaż głowicy, rozwiercanie otworu, gwintowanie itp. Tylko w 30-40 proc. przypadków udawało się zdemontować świece bez uszkodzeń. W innych przypadkach dochodziło do różnych uszkodzeń głowicy, ale w niemal każdym przypadku głowica musiała zostać zdemontowana, a niekiedy nawet wymieniona na nową.

Vibropac M40 to opatentowane narzędzie, które zapewnia pomoc w takich przypadkach. Wykonane testy i  próby wykazały sprawność tego urządzenia przy demontażu świec żarowych na poziomie 99,9 proc. bez przypadków uszkodzenia gwintu. Vibropac generuje w trakcie pracy wibracje o określonej częstotliwości, które są przekazywane na element odkręcający. Dzięki kluczowi dynamometrycznemu  przekazywany moment jest w pełni kontrolowany.

Vibropac M40  przystosowany jest zarówno do bezinwazyjnego demontażu świec żarowych jak również do odkręcenia wtryskiwaczy w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych typu Common Rail.

Do pracy przy demontażu wraz z Vibropac potrzebny jest dodatkowo specyficzny ściągacz. W ofercie firmy dostępnych jest 12 różnych ściągaczy do niemal wszystkich wtryskiwaczy lub świec żarowych.
 
Więcej informacji u wyłącznego importera produktów Vibropac w Polsce, w firmie PPHU "eSJot", tel. 322319616, e-mail esjot@home.pl.

Dowiedz się więcej

Wskazówki dotyczące wymiany świec żarowych
Wskazówki dotyczące wymiany świec żarowych

Przed wkręceniem nowej świecy żarowej należy najpierw oczyścić gwint. Następnie wkręcić ręcznie świecę żarową, aż do oparcia o głowicę. Dopiero potem należy dociągnąć świecę prawidłowym momentem dokręcenia. Test świecy żarowej Aby sprawdzić czy wymontowana świeca żarowa jest dobra, czy może wymaga wymiany, należy wykonać dwa podstawowe kroki: Krok 1: Przy pomocy amperomierza cęgowego skontrolować w […]

Budowa świec żarowych
Budowa świec żarowych

Okres zimowy charakteryzuje się wzmożonym zainteresowaniem klientów świecami żarowymi. Charakterystyka silników Diesla sprawia, że uszkodzona świeca żarowa w lecie może nie wpływać na pracę silnika, natomiast zimą może przysporzyć kierowcom wielu problemów. Może dlatego właśnie teraz warto przypomnieć sobie budowę świecy żarowej oraz podstawowe zasady jej funkcjonowania. Poniżej przedstawiony jest schemat budowy świec Iskra.   […]

Nowy katalog świec NGK do samochodów osobowych
Nowy katalog świec NGK do samochodów osobowych

Firma NGK Spark Plug Europe wydała nowy katalog świec do samochodów osobowych, który jest już dostępny dla dystrybutorów i warsztatów. Katalog zawiera aktualny asortyment firmy z zakresu świec zapłonowych i żarowych NGK dla rynku wtórnego. Nową edycję charakteryzuje całkowicie zmienione wprowadzenie. Nowy katalog NGK 2011/2012 zawiera 360 stron, na których przedstawione jest ok. 8.300 zastosowań świec […]

Promocja świec żarowych Hart
Promocja świec żarowych Hart

Zsumowany zakup świec żarowych Hart we wrześniu 2011 r., za łączną kwotę 500 zł netto, nagradzany jest bonem Sodexo o wartości 50 zł. Promocja trwa od 1 do 30 września 2011 r. lub do wyczerpania zapasu nagród. Zakupy w czasie trwania promocji można sumować.

Nowe świece zapłonowe i żarowe na rynek wtórny
Nowe świece zapłonowe i żarowe na rynek wtórny

NGK Spark Plug Europe wzbogaciła swoją ofertę dla handlu i warsztatów o nowe świece zapłonowe i żarowe jakości oryginalnego wyposażenia. Obecnie na rynku wtórnym firma posiada dla Mitsubishi dwie nowe irydowe świece zapłonowe jakości oryginalnego wyposażenia. Świeca zapłonowa ILFR7H została zaprojektowana dla sportowej wersji Mitsubishi – Lancer Evolution IX, samochodu wyścigowego średniej klasy. Od czasu […]

Nauka i zabawa z nowym E-Learningiem NGK
Nauka i zabawa z nowym E-Learningiem NGK

Firma NGK Spark Plug Europe wdrożyła nowoczesną wersję swojej internetowej aplikacji szkoleniowej. Nowy E-learning jest bardziej interaktywny i przyjazny dla użytkownika, zawiera również znacznie więcej informacji. Poznawanie budowy i funkcjonowania świec zapłonowych, żarowych i sond lambda, a po raz pierwszy także przewodów zapłonowych, stało się bardzo proste. Nowa wersja darmowej aplikacji E-Learning, dostępna na stronie […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 28 listopada 2010, 0:00 0 0

biorąc pod uwage cene tej nowosci czyli ponad 8000pln wole skorzystac z przyrządu firmy KLANN

Odpowiedz

Anonim, 11 września 2011, 20:23 0 0

Świetny układ i nie ma problemów z naprawą można to zobaczyć na www.wtryskiwacz.com

Odpowiedz