Reflektory Hella sprawdziły się na pustyni

, 4 listopada 2010, 0:00

RMF Morocco Challenge to pierwszy w historii rajd polski po pustynnych bezdrożach Afryki. Hella wyposażyła pojazdy organizatora i wsparcia technicznego rajdu, w ksenonowe reflektory dodatkowe Luminator Xenon.
RMF Morocco Challenge to rajd przygodowo-sportowy pojazdów terenowych rozgrywany na terenie Maroka. Ma on charakter szybkościowy i jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i zawodowych kierowców rajdowych. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy, która odbyła się między 15 a 24 października 2010 w Maroku, jest Albert Gryszczuk, znany kierowca rajdowy, uczestnik m.in. rajdu Dakar.

Oświetlenie ksenonowe sprawdziło się w trudnych warunkach pustynnych. Na odcinkach nocnych, na których łatwo było zabłądzić, włączone Luminatory Xenon pomagały znaleźć właściwą drogę. Światło ksenonowe ma barwę bardzo zbliżoną do światła dziennego, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w ciemnościach, dając kierowcom lepszą widoczność a przez to „dodatkowy margines bezpieczeństwa”.

Albert Gryszczuk potwierdził, że dodatkowe reflektory ksenonowe bardzo pomogły mu na odcinkach nocnych, zwłaszcza w dodatkowych wyprawach, gdzie musiał holować zepsute auta lub wskazywać drogę załogom, które zjechały z trasy.

O wydajności reflektorów Luminator Xenon przekonała się załoga Helli, biorąca udział w rajdzie – Iwona Kozieja i Paulina Trocińska. W czasie nocnych odcinków na bezdrożach reflektory okazały się bezcenne. Żeńska załoga Hella Polska Team, jadąca w barwach Helli Land Roverem II zajęła 14 miejsce na 23 załogi startujące w tej samej klasie (adventure).

W reflektory ksenonowe Hella był również wyposażony quad Marcina Lipskiego – zwycięzcy konkursu Hella na hasło reklamowe – jadącego również w barwach Hella Polska Team. Hasło „Najwyraźniej Hella” , promujące reflektory dodatkowe, towarzyszyło zawodnikom w czasie rajdu. Marcin Lipski zajął trzecie miejsce w klasie quadów i wyjechał z Maroka z pucharem.

Komentarze

Brak komentarzy!