Nowości na zimowe drogi

, 29 września 2010, 0:00

Grupa Goodyear Polska zaprezentowała nowości na sezon jesienno-zimowy 2010/2011 dostępne pod markami Fulda i Sava.

Fulda Kristall Control HP

Dobre siągi nowej opony Fulda Kristall Control HP gwarantowane są przez trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Bieżnik „wgryzający” się w śnieg (dzięki zastosowaniu „Snow Catcher Technology”) zapewnia wysoki poziom przyczepności, zaś specjalna konstrukcja opony („High Performance Construction”) przystosowana jest do podróżowania z wysokimi osiągami. Nową mieszankę gumową bieżnika („Low Temperature Compound”) zaprojektowano do jazdy przy niskich temperaturach, dzięki czemu opona oferuje wiele możliwości w pełnym zakresie zimowych warunków.
Fulda Kristall Control HP jest dostępna w 22 rozmiarach.

Sava eskimo hp

Zoptymalizowana, kierunkowa rzeźba bieżnika z ostrymi nacięciami zapewnia stabilne prowadzenie na śniegu. Ponadto system samozazębiających się lameli o łącznej długości 28 metrów gwarantuje znakomitą przyczepność na zaśnieżonych nawierzchniach. Dzięki wzmocnionej strefie centralnej i barkowej oraz zoptymalizowanej sztywności bieżnika, Sava eskimo hp oferuje dobre osiągi nawet przy wysokich prędkościach. W oponie zastosowano najnowszą mieszankę polimerową. Mieszanka gumowa opracowana na bazie krzemionki zachowuje elastyczność w niskich temperaturach, co zapewnia zwiększoną pewność prowadzenia pojazdu w trudnych zimowych warunkach, a także zmniejsza opory toczenia.
Nowa opona Sava eskimo hp jest dostępna w 17 rozmiarach.

Sava eskimo s3+
W eskimo s3+ zastosowano rozwiązania, które poprawiają osiągi opony. Polimerowa mieszanka na bazie krzemionki zachowuje elastyczność nawet w czasie największych mrozów, co zapewnia krótszą drogę hamowania na mokrej i oblodzonej nawierzchni.
Zoptymalizowany kształt czoła opony przyczynia się do równomiernego rozkładu nacisku na całej szerokości styku opony z podłożem, dzięki czemu opona zużywa się równomiernie na całej szerokości. Udoskonalona konstrukcja wraz z odpowiednio dobraną mieszanką gumową gwarantują wysokie osiągi opony. Trzy szerokie i głębokie rowki obwodowe, a także głębokie rowki poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Opona posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu zimą.

Sava eskimo s3+ jest dostępna w 8 rozmiarach, które uzupełniają paletę (37 rozmiarów) Sava eskimo s3.

Sava eskimo suv

Wzmocniona konstrukcja opony doskonale radzi sobie z dużą masą pojazdu, gwarantując stabilność i kontrolę niezależnie od prędkości. Wysokie przebiegi opony zapewniane są dzięki zoptymalizowanej głębokości rowków obwodowych i poprzecznych, a także dzięki równomiernemu rozkładowi nacisku na całej szerokości kontaktu bieżnika z podłożem.
Sava eskimo suv gwarantuje znakomite właściwości jezdne. Opona posiada zwiększoną liczbę lameli (ich łączna długość wynosi 38 metrów). Dzięki temu gwarantowana jest lepsza trakcja pojazdu. Z kolei mieszanka gumowa na bazie krzemionki zapewnia zachowanie elastyczności opony nawet w czasie najniższych temperatur, co przekłada się na skrócenie drogi hamowania.

Komentarze

Brak komentarzy!