Krzysztof Marzec z SKV: Motto naszej marki to cena zamiennika, jakość oryginału

, 21 sierpnia 2018, 8:58

Firma ESEN zajmująca się dystrybucją części motoryzacyjnych jest właścicielem i głównym przedstawicielem marki SKV, która wkrótce zaprezentuje swoje produkty na dwóch ważnych międzynarodowych imprezach. Naszym rozmówcą jest Krzysztof Marzec – specjalista do spraw eksportu produktów marki SKV.

Firma zamierza zaprezentować swoje stanowiska na targach w Moskwie oraz we Frankfurcie. Co tam pokaże?

Tak, na najbliższych targach MIMS Automechanika w Moskwie, które odbędą się już pod koniec sierpnia, marka SKV przedstawi pełną ofertę swoich produktów, które znalazły uznanie w Polsce oraz cieszą się coraz większą popularnością za granicą. Obecnie SKV oferuje około 40 linii produktowych, wśród których nawet najbardziej wymagający klient znajdzie pozycje, o które z chęcią rozbuduje swoje portfolio. Rynek rosyjski jest dla nas nowością, co dodatkowo motywuje do działania, dlatego też wychodząc naprzeciw jego wymaganiom zleciliśmy w moskiewskim ośrodku naukowym certyfikację EAC części. Automechanika Frankfurt to dla nas największa i najważniejsza impreza, gdzie również po raz pierwszy zaprezentujemy kompletną ofertę swoich produktów.
Serdecznie zapraszamy odwiedzających targi w Moskwie do spotkania się z nami w hali 2.1 na stanowisku A361 i we Frankfurcie w hali 1.1 na stanowisku A23.

Aktywność na tych targach sugeruje ambicję międzynarodowej ekspansji zarówno na wschód jak i na zachód Europy. Jak obecnie wygląda sprzedaż produktów SKV za granicą i jakie są plany firmy w tym zakresie?

Jak wiadomo „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i dlatego też już w zeszłym roku zaczęliśmy intensywnie koncentrować się na eksporcie produktów SKV na rynki zagraniczne, m.in. Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina. Aktualnie kończymy negocjacje handlowe z jednym z największych wschodnioeurpoejskich dystrybutorów, dzięki któremu marka SKV będzie jeszcze bardziej rozpoznawalna w tej części Europy. Zarówno doświadczenie, jak i udział w zeszłorocznych targach Equip Auto Paris 2017 oraz w czerwcowych targach Automechanika Birmingham pozwoliły nam szerzej zaistnieć w krajach Europy Zachodniej. Dlatego też wierzymy, że udział w targach MIMS Automechanika Moskwa pomoże nam pokazać się z jak najlepszej strony na rynku rosyjskim i wykorzystać jego ogromny potencjał. Aktywna aktualizacja oferty SKV i wysokie stany magazynowe zachęcają klientów zagranicznych do podejmowania z nami współpracy, co przekłada się na znaczący wzrost sprzedaży produktów SKV za granicę. Na dzień dzisiejszy zbliżamy się do osiągnięcia parytetu sprzedaży kraj-zagranica. Aktualnie koncentrujemy się głównie na pozyskaniu nowych kontrahentów zagranicznych, pozostawiając tym samym obecnym dystrybutorom krajowym swobodę działania i unikanie wojen cenowych.

Niedawno firma rozbudowała swoją ofertę o nowe grupy asortymentowe. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się dalszego rozszerzenia oferty? Jeśli tak, o jakie referencje?

W bieżącym roku nasza oferta poszerzyła się o blisko 1000 referencji, co tylko potwierdza dynamikę rozwoju marki SKV. Obecnie skupiamy się na poszerzaniu dotychczasowych grup asortymentowych o nowe referencje. Już pod koniec sierpnia mogą się Państwo spodziewać kolejnych nowości chociażby w takich grupach jak przewody turbin i ssące oraz zacisków hamulca, gdzie w najbliższym czasie liczba referencji zostanie zwiększona o blisko 300 pozycji.

Kilka miesięcy temu informowaliście o planach rozbudowy hali magazynowej położonej we włocławskiej strefie rozwoju gospodarczego. Czy udało się sfinalizować tą inwestycję?

Dokładnie tak. Inwestycja ta jest w trakcie realizacji, zakończyliśmy właśnie etap projektowania nowego i modernizację istniejącego budynku, a o efekcie końcowym budowy na pewno Państwa poinformujemy. W miarę dalszego rozwoju firmy jesteśmy przekonani, że będą podejmowane kolejne inwestycje, ale jak wiadomo na wszystko potrzeba trochę czasu i cierpliwości.

Jak klienci powinni pozycjonować produkty marki SKV pod względem ceny i jakości?

Motto marki SKV to „Cena zamiennika – jakość oryginału”, co jest sentencją odpowiedzi na zadane pytanie. Przez kilka lat istnienia na polskim rynku motoryzacyjnym marka SKV mocno ugruntowała swoją pozycję, dzięki szybkiemu dostosowywaniu oferty do potrzeb klientów. Oferta marki SKV jest przede wszystkim bogata pod względem referencji, które są trudno dostępne w zamienniku, co zyskuje uznanie w coraz szerszej grupie odbiorców. Asortyment, jaki oferujemy charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, odpowiadającą produktom OE i z pewnością jest alternatywnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo jazdy oraz pragną mieć bardzo dobry produkt w rozsądnej cenie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

czarny olo, 23 sierpnia 2018, 13:03 7 -18

Zaraz pojawi się pewnie masa komentarzy, że cewki wyglądają jak oryginalne więc po co przepłacać, że wszystko to to samo chińskie itp. Sentencja jakość oryginału - cena zamiennika sama się wyklucza się, żenua

Odpowiedz

do olo, 23 sierpnia 2018, 13:17 14 -6

widzę za dużo wolnego czasu masz że za każdym razem na artykułach esen'u piszesz komentarze?
nie masz pojęcia co się dzieje w firmie i jak się rozwija a nadal usiłujesz za każdym razem napisać negatywny komentarz i spróbować ich oczerniać...

Odpowiedz

nick, 23 sierpnia 2018, 13:41 14 -3

żal ściska poślady haha

Odpowiedz

czarny olo, 23 sierpnia 2018, 18:31 11 -15

Roboty mamy po sufit, a w przerwie obiadowej przeglądam takie ciekawostki. Nikogo nie oczerniam tylko wkurza mnie, że dzięki takim sztuczkom próbuje wmówić się rynkowi, że wszystko to to samo. Włącz myślenie jakość OE i cena piasku, przez 25 lat w branży z racji profesji byłem w 6 różnych fabrykach w tym 1 w Chinach i wież mi różnica ma znaczenie. Nigdy nie pozwoliłbym sobie i pracownikom sprzedać czy zamontować klientowi części SKV mówiąc, że to jakość OE. Mamy w ofercie tanie linie, ale klient zawsze informowany jest, o jego pochodzeniu, żeby miał świadomość, bo tego wymaga uczciwość handlowa. Ale dzięki magicznym zaklęciom PH pojawiają się właśnie takie posty jak poniżej: SKV niczym się nie różni od marek premiumm. Sprzeciwiam się właśnie takim zabiegom: wymyślenie niemieckojęzycznej nazwy koniecznie dodanie GERMANY i puszczanie do wszystkich oko, że to jakość OE, a wszyscy robią w Chinach i to to samo. Jak widać nie stać ich budować marki, uczciwie mówiąc: tak to jest towar z Chin, ale jego zaletą jest ……. . Skoro to taki dobry towar jakości premium to sam się obroni. A śledząc rynkowe informacje o SKV można tylko odnieś wrażenie że to towar najwyższej jakości Germany w najniższej cenie i temu się sprzeciwiam.

Odpowiedz

Marek, 23 sierpnia 2018, 20:42 14 -7

chyba nie jesteś na czasie za bardzo bo od ponad 2 lat nie bawią się w nazwy Germany a na imprezach targowych występują z logo marki polskiej gospodarki. Więc albo nie jesteś w temacie a "mundrujesz" albo jesteś typowym zawistnym polaczkiem który nie może się pogodzić, że ktoś odnosi coraz to większe sukcesy.. Nikt nie karze Ci montować części SKV ale daj innym sprzedawcom wybór czy chcą tym handlować.
Ja co do jakości SKV nie mam nic do zarzucenia a sprzedajemy tego sporo. Oczywiście są reklamacje ale wcale relatywnie nie jest ich więcej niż w innych markach których cena jest często o 50% wyższa za ten sam indeks. Tyle w temacie.
Gratuluję Esen`owi zbudowania marki rozpoznawalnej i pozytywnie postrzeganej, życzę dalszych sukcesów bez oglądania się na zawistnych ludzi.

Odpowiedz

radek, 23 sierpnia 2018, 17:29 21 -9

Skv ma sporo ciekawych lini. Nie tylko cewki ale zaciski, egr czy tez sondy sa te same co w markach postrzeganych jako marki premium

Odpowiedz

Iglotkz, 25 sierpnia 2018, 14:15 3 0

To znaczy których ? Proszę o konkretny przykład indeksu skv i tej marki premium zeby mozna było sobie porównać.

Odpowiedz

do Iglotkz, 25 sierpnia 2018, 21:33 6 -4

tego są setki, weź pierwszą z brzegu cewke 03SKV001, porównaj z delphi czy bugicordem, huco, pierwszy lepszy czujnik temperatury spalin 30skv001 z delphi czy magnetti czy vemo, jakąś chłodnicę EGR np 14SKV109 z VALEO czy NRF, sondy lambda z Delphi VEMO, Magnetti Marelli, w SKV wiedzą skądś gdzie co kupować dlatego tak ida do przodu

Odpowiedz

iglotkz, 25 sierpnia 2018, 23:54 3 -3

delphi czy magnetti to nie jest raczej premium :)

Odpowiedz

Radek, 26 sierpnia 2018, 6:07 8 0

na temat delphi rożnie klienci reagują i znaczna czesc ich postrzega jako premium, magnetti zalezy w jakiej lini, przynajmniej w naszym regionie kraju tak klienci mają.

Odpowiedz

Iglotkz, 26 sierpnia 2018, 14:04 3 -4

ale to jest forum dla profesjonalistów i rozmawiamy o faktach a nie odczuciach ludzi którzy się na tym nie znają. Dla mnie premium to Bosch, ZF, NGK, Beru, Pierburg.
więc jeżeli ktoś piszę że jest porównywalne do... to powinien określić się dokładnie a nie pisać ogólnikowo.

Odpowiedz

do Iglotkz, 26 sierpnia 2018, 14:46 6 -2

Chcesz konkrety no to SKV ma np pompy wody klasy Pierburg

Odpowiedz

Iglotkz, 26 sierpnia 2018, 17:37 3 -5

Co to znaczy klasy? Ktoś to ocenił na podstawie jakiś badań porównawczych czy jakiś standardów że obie są w tej samej klasie ? Jeśli tak to kto bo chętnie zapoznałbym się z takimi badaniami. Zresztą dawanie Pierburga jako przykład producenta pomp wody jest raczej naciągane.

Odpowiedz

do Iglotkz, 26 sierpnia 2018, 20:49 4 -3

cewki do opla GM to samo

Odpowiedz

Iglotkz, 26 sierpnia 2018, 23:29 6 0

Ale jak to samo ? Z tej samej fabryki ? Tylko inne opakowanie ? Czy może produkujecie dla Opla te cewki i na waszych jest znaczek zamazany ? Jeśli tak to proszę o indeks tej cewki.

Odpowiedz

czarny olo, 27 sierpnia 2018, 9:16 3 -8

CocaCola i HopCola w szklance też wygląda na to samo kumasz

Odpowiedz

tadek, 27 sierpnia 2018, 13:56 8 -2

Ty za to bardzo dobrze kumasz SKV mimo że nimi nie handlujesz. Żałosne i nudne sie to robi.

Odpowiedz

Tomek, 24 sierpnia 2018, 18:48 19 0

"Aktualnie koncentrujemy się głównie na pozyskaniu nowych kontrahentów zagranicznych, pozostawiając tym samym obecnym dystrybutorom krajowym swobodę działania i unikanie wojen cenowych." Jeśli faktycznie to robicie to szacunek za nie dogadywanie się z każdym i przeciwdziałanie w rozdrobnieniu dystrybucji skutkującej niszczeniem własnej marki

Odpowiedz

bartczak, 25 sierpnia 2018, 10:49 16 -2

nie ma to jak zawistna konkurencja :-)

Odpowiedz

diego, 27 sierpnia 2018, 15:43 4 -13

Dwa razy nakarmiłem klienta tym i dwa razy skończyło się reklamacją. Ja tylko straciłem. Firma skv nie ma nic do zarzucenia swoim produktom. Raz cewka i raz egr. Na razie mocno im dziękuje :). Mam dwie sztuki szmelcu pod ladą.

Odpowiedz

radek, 28 sierpnia 2018, 20:18 12 -7

to nie kupuj i oszczedz innym komentarzy nie na temat. Artykul jest o imprezach targowych a ty w kolo swoje zale wylewasz.

Odpowiedz