Nowe wkłady termostatów Termot

, 28 września 2010, 0:00

Na nowy sezon firma Termot przygotowała wkłady do naprawy termostatów w obudowach,  zastosowanych w samochodach marek Mercedes, Volvo, Citroen, Peugeot i Renault.

Do ich produkcji firma przygotowywała się bardzo starannie.  Skorzystała z doświadczeń, zdobytych przy okazji produkcji wkładów do Opla oraz danych z audytu wykonanego przez przedstawicieli firmy GM, ale najcenniejsze okazały się informacje od Klientów.

Konstrukcja zaworu została dostosowana do gniazda oryginalnego odlewu i specyficznego sposobu jego zużycia. Stożkowy kształt (podobny do zaworu wkładów termostatów Opla)  pozwolił przenieść miejsce uszczelnienia poza zużytą lub uszkodzoną część gniazda. Dało to możliwość stosowania nowego wkładu do każdej oryginalnej aluminiowej obudowy.

Jedną z wad wkładów fabrycznych jest urywanie zaworu odpowietrzającego w formie „grzybka”, co powoduje znaczny przeciek cieczy chłodzącej i niedogrzanie silnika. Zastosowano więc inne rozwiązanie – specjalny otwór odpowietrzający oznaczony znacznikiem (strzałką), w celu odpowiedniego pozycjonowania go w górnym położeniu.

Konstrukcja elementów w pełni zachowała wymaganą geometrię wyrobu, a nowe części zostały sprawdzone w trakcie rocznej próby trwałości.

Cena wkładu jest kilkakrotnie niższa od ceny kompletnego termostatu, a wymiana jest bardzo łatwa i gwarantuje pełną satysfakcję podczas użytkowania – producent na swojej stronie internetowej www.termot.pl zamieścił instrukcje ich montażu. Na tej samej stronie znajduje się cała skatalogowana oferta wkładów .

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!