Opona całoroczna Bridgestone już w sprzedaży

, 17 lipca 2018, 12:38

Bridgestone wprowadził na rynek swoją pierwszą oponę całoroczną – Weather Control A005.

Priorytetem projektantów Weather Control A005 było stworzenie opony, która o każdej porze roku zaoferuje takie same właściwości jezdne.

– Weather Control A005 powstała z myślą o kierowcach, którzy chcą zachować maksymalną kontrolę nad samochodem przez cały rok – w słońcu, deszczu czy śniegu – bez konieczności zmiany ogumienia co kilka miesięcy – wyjaśnia Laurent Dartoux, Chief Strategy & Marketing Officer w Bridgestone EMEA.

Przed rozpoczęciem prac nad nową oponą, firma Bridgestone postanowiła zapytać 15 tysięcy kierowców jakie są ich oczekiwania wobec ogumienia całorocznego oraz z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się podczas codziennej jazdy.

– Kierowcy muszą mieć pewność, że wybrana przez nich opona całoroczna doskonale sprawdzi się w każdych warunkach – wyjaśnia Laurent Dartoux. „Nasze badania wskazują, że europejskim klientom najbardziej zależy na zachowaniu bezpieczeństwa podczas opadów.

Jak pokazały testy przeprowadzone przez TÜV SÜD, jeden z największych niezależnych instytutów badań motoryzacyjnych w Europie, opona Weather Control A005 jest lepsza od swoich konkurentów w hamowaniu na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Została również wyróżniona za przyczepność w deszczowych warunkach.

W krajach, w których wymagana jest zmiana ogumienia z letniego na zimowe (np. Niemcy), Bridgestone Weather Control A005 jest dopuszczona do ruchu przez 365 dni w roku, co potwierdza przyznany jej certyfikat 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF), gwarantujący najwyższą wydajność na śniegu. Sprawdza się też na długich dystansach, pozwalając na osiągnięcie tak samo dużych przebiegów, jak letnia opona klasy premium Turanza T005.

Za design Weather Control A005 odpowiedzialny jest zespół inżynierów i chemików z Centrum Technologicznego Bridgestone w Rzymie. Bieżnik, który układa się w kształt litery „V” jest dopasowany do konstrukcji aut osobowych z różnych segmentów oraz rozkładu ich mas, co zapewnia oponie przyczepność oraz pozwala obniżyć spalanie i ograniczyć jej zużycie. Uzupełnieniem właściwości nowego ogumienia jest zastosowanie w nim technologii Nano Pro-TechTM.

Opona Weather Control A005 jest dostępna dla klientów od maja tego roku w 68 rozmiarach dla felg od 15 do 20 cali. Oznacza to, że do swoich samochodów mogą ją założyć użytkownicy 94% aut osobowych i SUV-ów dostępnych obecnie na rynku. Więcej rozmiarów zostanie udostępnionych w 2019 roku. W listopadzie 2018 roku, Bridgestone wprowadzi także cztery rozmiary dla niewielkich vanów, które będą wyposażone w technologię Drive Guard, pozwalającą kierowcy na kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!