Nokian Tyres zwiększa produkcję w fabryce w Nokii

, 10 lipca 2018, 11:14

Firma Nokian Tyres chce wprowadzić w fabryce opon osobowych w Nokii pracę w systemie czterozmianowym, co umożliwi zwiększenie produkcji o ok. 30%, a także doprowadzi do powstania ponad 80 nowych miejsc pracy.

Proces rekrutacji rozpocznie się już wkrótce. Firma planuje zatrudnić wszystkich niezbędnych pracowników w okresie od września do końca roku. System czterozmianowy ma zostać wprowadzony najpóźniej z początkiem 2019 roku.

– Strategia rozwoju firmy wymaga zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych.
W ostatnich latach Nokian Tyres intensywnie się rozwija i aby nadal podążać w tym kierunku chcemy podwoić nasz udział w rynku amerykańskim oraz zwiększyć działalność w Europie o 50% w ciągu najbliższych 5 lat. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać dotychczasową pozycję lidera na rynkach skandynawskim i rosyjskim – powiedziała Hille Korhonen, Prezes i Dyrektor Generalna Nokian Tyres..

Obecnie produkcja opon osobowych marki Nokian Tyres w fabryce w Nokii odbywa się w systemie trzyzmianowym pięć dni w tygodniu. W przyszłości jednak zakład działać będzie sześć dni w tygodniu w systemie czterozmianowym.

Komentarze

Brak komentarzy!