Technologie Sogefi w Maserati Levante

, 22 czerwca 2018, 9:09

Sogefi, firma produkująca części samochodowe, zaprojektowała moduł filtra oleju do nowego Maserati Levante, który został zaprezentowany podczas nowojorskiego międzynarodowego salonu samochodowego.

Sercem Levante Trofeo jest 3,8-litrowy silnik V8 bi-turbo wykonany w Maranello we Włoszech przez Ferrari. Inżynierowie Sogefi od dawna współpracują z Ferrari, aby dostarczać produkty, które spełniają ich wymagania dla najbardziej zaawansowanych silników.

Zaprojektowany przez Sogefi moduł filtra oleju zapewnia osiągi i trwałość. Zastosowanie siatki ochronnej w zaworze bocznikowym zapewnia wydajność, niski spadek ciśnienia przy wysokich natężeniach przepływu i żywotność elementów filtracyjnych, a także sztywność mechaniczną w ekstremalnych warunkach, w jakich pracują sportowe silniki o dużej pojemności.

W rezultacie osiągi Trofeo dorównują najlepszym SUV-om na świecie, takim jak Bentley Bentayga, również wyposażony w filtr oleju Sogefi, co stanowi potwierdzenie zaawansowanych technologii filtracyjnych Sogefi dla światowych producentów OEM.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!