Światła zakrętowe Helli w nowym Oplu Astrze

, 16 czerwca 2004, 0:00

Hella opracowała dynamiczne światła doświetlające zakręty w oparciu o bi-ksenonowe moduły projektorowe do nowego Opla Astry. Nowa Astra jest pierwszym samochodem w segmencie kompaktowym, który może być wyposażony w technikę i technologię AFL. Innowacja ta, tak istotna dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy, staje się tym samym dostępna dla znacznie szerszego kręgu klientów. Łącznie do tej pory Hella opracowała systemy doświetlające zakręty dla dziewięciu modeli różnych producentów i marek.
Dzięki nowej technice i technologii oświetleniowej powierzchnia oświetlana przez światła mijania przed samochodem wjeżdżającym w łuk zostaje niemal podwojona. Kierowca może wcześniej rozpoznać przebieg zakrętu i odpowiednio dostosować swe zachowania. Aktywne doświetlanie zakrętów pracuje zarówno w trybie świateł mijania, jak i drogowych i dostosowuje swe funkcjonowanie do prędkości samochodu.
Tylne lampy zespolone nowej Astry także zostały opracowane przez Hellę. Po raz pierwszy na świecie specjaliści-oświetleniowcy wykorzystali szybę, która opalizuje od zewnętrznej strony, tzw. szybę półprzezroczystą, w lampach kierunkowskazów i cofania.
Inne produkty dostarczane przez Hellę dla nowej Astry to oświetlenie kabinowe, centralna lampa stopu, elektroniczny czujnik położenia pedału gazu, system samopoziomowania świateł głównych oraz centralna jednostka kontrolna.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!