Urządzenia TEXA do kalibracji kamer i radarów

, 20 czerwca 2018, 23:46

Systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems – Zaawansowane Systemy Wspomagania kierowcy) zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Realizują one między innymi funkcje: automatycznego hamowania awaryjnego, asystenta kontroli prędkości, utrzymania pasa ruchu, wykrywania pieszego czy identyfikacji znaków drogowych. Aby wesprzeć profesjonalne warsztaty w naprawach zaawansowanych podzespołów aktywnego bezpieczeństwa, TEXA stworzyła kompletną, modułową i wielomarkową ofertę będącą w stanie odpowiedzieć na wymagania wszystkich warsztatów, w tym także tych specjalizujących się w wymianie szyb, blacharzy czy innych warsztatów wielomarkowych. Oferta obejmuje:

1- RCCS (Radar and Camera Calibration System) – Zestaw do kalibracji kamer i radarów

2- CCS (Camera Calibration System) – Zestaw do kalibracji kamer

3- Odbłyśnik do kalibracji radaru martwego pola

4- Kit ADAS TRUCK – Zestaw ADAS do samochodów ciężarowych

Narzędzia TEXA umożliwiają precyzyjne przywrócenie poprawnego funkcjonowania systemów ADAS, wykonując kalibracje statyczne i dynamiczne oraz zapewniając pokrycie szerokiej bazy marek pojazdów osobowych i  ciężarowych, takich jak na przykład: ALFA ROMEO, BMW, CHEVROLET, FIAT, JEEP, KIA/HYUNDAI, HONDA, INFINITI, LEXUS, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, RENAULT/SMART, SUBARU, TOYOTA, VOLKSWAGEN GROUP, VOLVO, IVECO, MAN, RENAULT TRUCK, SCANIA, VOLVO TRUCKS. Oprogramowanie IDC5 dzięki instrukcjom zawartym w kartach pomocy dedykowanych do poszczególnych pojazdów, prowadzi mechanika krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji.

RCCS, wielofunkcyjny i wielomarkowy zestaw do kalibracji kamer i radarów

RCCS (Radar and Camera Calibration System) to kompletny i profesjonalny zestaw TEXA do przeprowadzania wszystkich operacji związanych z kalibracją kamer i radarów dedykowany w szczególności dla warsztatów blacharskich, warsztatów specjalizujących się w wymianach szyb oraz dla pozostałych warsztatów wielomarkowych.RCCS składa się z: solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości, którego konstrukcja wyposażona w obrotowe koła umożliwia łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch uchwytów na koła z innowacyjnym system natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz z wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykła łatwością, bezwzględną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

System RCCS stosowany w połączeniu z matami bocznymi do kamer 360°, panelem kalibracyjnym do kamer tylnych, urządzeniem do radaru martwego pola.

Modułowa budowa RCCS umożliwia warsztatowi swobodny dobór paneli dostosowanych do jego potrzeb.

RCCS jest wszechstronny, ponieważ może być używany w połączeniu z innymi rozwiązaniami do kalibracji radarów i kamer cofania, umożliwiając w ten sposób stworzenie kompletnego rozwiązania zdolnego do obsługi elektronicznych systemów wspomagania kierowcy, takich jak na przykład:

  • Zapobieganie kolizji tylnej
  • Asystent Pasa Ruchu
  • Tempomat adaptacyjny
  • Asystent Parkowania
  • Rozpoznawanie Znaków Drogowych
  • Monitorowanie martwego pola
  • System Night Vision
  • Kamera 360°

CCS, wielomarkowy zestaw do kalibracji kamer

Dawniej, w przypadku pęknięcia lub uszkodzenia szyby przedniej wystarczała jej prosta wymiana. Dzisiaj, należy także zadbać o przywrócenie prawidłowych ustawień kamer zintegrowanych z szybą, ponieważ odpowiadają one za konkretne funkcje wsparcia kierowcy.

System CCS (Camera Calibration System) został zaprojektowany tak, aby uzyskać najlepszą kompletację w zależności od potrzeb warsztatu. Składa się z solidnego wspornika, na którym umieszczane są panele przeznaczone do poszczególnych marek.

CCS przewiduje także opcjonalne zastosowanie maty z podziałką i dwóch podpór do wyznaczania osi kół za pomocą poziomicy laserowej.

Budowa zestawu sprawia, że jest on podstawowym rozwiązaniem, niezwykle prostym w obsłudze i łatwym do przemieszczania, nawet poza warsztatem.

CCS jest doskonałym rozwiązaniem dla warsztatów, które nie mogą na stałe przeznaczyć / stworzyć w swoim warsztacie stałego stanowiska do kalibracji kamer. Po zakończeniu kalibracji cała konstrukcja może być zdemontowana i odstawiona w dogodnym miejscu.

Panele do kalibracji kamer CAR

Panele są dostosowane do wykorzystania zarówno z zestawem RCCS, jak i CCS.

Zestaw do kalibracji ADAS TRUCK

Również niektóre marki samochodów ciężarowych i dostawczych wymagają zastosowania właściwego sprzętu do prawidłowej kalibracji systemów wspomagania kierowcy: kamer, radarów lub czujników sterujących między innymi pracą aktywnego tempomatu.

Rozwiązanie TEXA składa się z paneli do kalibracji przeznaczonych dla poszczególnych marek pojazdów oraz systemu regulacji optycznej, który zawiera poprzeczkę pomiarową oraz laser, niezbędny do kontroli poprawnego pozycjonowania pojazdu względem zestawu, a następnie kalibracji radarów takich producentów jak: WABCO, TRW i TRW/Knorr. Zestaw ADAS TRUCK zawiera również laserowe głowice pomiarowe, laser do regulacji Tempomatu Adaptacyjnego oraz lustro adaptacyjne do radaru WABCO.

IDC5 prowadzi operatora, krok po kroku, przez wszystkie etapy kalibracji, również w przypadku pojazdów, które wykonują procedurę adaptacji na drodze.

 

Skontroluj szerokie i stale aktualizowane pokrycie ADAS: www.texa.com/adas

Artykuł sponsorowany TEXA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!