Wyposażenie warsztatowe na targach ProfiAuto Show 2018

, 25 czerwca 2018, 9:59

Podczas jubileuszowych, 15. Targów ProfiAuto Show można było zapoznać się z ofertą producentów wyposażenia warsztatowego oraz innych akcesoriów dla mechaników. 

Advanpure

Firma pochodząca z Niemiec od ponad 10 lat zajmuje się regeneracją filtrów cząstek stałych oraz katalizatorów. Posiada swoje oddziały również na terenie Polski, Czech i Słowacji, a już niedługo w kolejnych krajach UE.

Podczas targów na stoisku wyposażenia warsztatowego Profi Auto można było zobaczyć maszynę myjącą do regeneracji filtrów – AD3000A. Myjka potrafi zregenerować filtr DPF w ciągu około godziny. Dodatkowo podczas targów miała premierę nowa usługa dla Profi Auto Serwisów – polegająca na regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów SCR. W sobotę 23 czerwca w Sali nr 4 odbyło się szkolenie i rozmowa o całym procesie współpracy z firmą Advanpure.

Arko-Gum

Na tegorocznych targach ProfiAuto Show firma zaprezentowała się na dwóch stoiskach – w hali (stanowisko nr 76) oraz w strefie mechanika (stanowisko nr M3). Podczas trwania targów odbyła się prezentacja najwyższego modelu montażownicy osobowej firmy HPA FAIP – M1032, w której proces zbijania i demontażu opony z felgi odbywa się automatycznie. Operator musi tylko go nadzorować, nie będąc bezpośrednio zaangażowanym.

Oprócz M1032 firma przedstawiła także dwa inne modele montażownic, w których użyto technologii „lever-less” – praca bez łyżki montażowej. Pokazane zostały również wyważarki w kilku modelach z oferty HPA FAIP, m.in. B540-C z elektromechanicznym system mocowania koła oraz monitorem LCD z technologią „Touchscreen”, pozwalającej operatorowi na określanie parametrów maszyny. Na stoisku nr 76 nie zabrakło również wózków narzędziowych FORCE, narzędzi pneumatycznych CP, materiałów naprawczych oraz akcesoriów do ogumienia, a także podnośników, m.in. pneumatycznego podnośnika bałwankowego własnej produkcji.

Axes System

Producent rodziny testerów CDIF/3, firma Axes System działa na polskim rynku od 1996 roku. Jest producentem zaawansowanych systemów elektronicznych i diagnostycznych stosowanych w technice motoryzacyjnej.

Firma pokazała m.in. nowy samochodowy interfejs diagnostyczny NEX. Jest on uniwersalnym urządzeniem, które bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów obsługuje wszystkie spotykane w pojazdach standardy komunikacji i diagnozy. NEX pracuje pod kontrolą doskonale znanego i cenionego przez mechaników oprogramowania CDIF/3. Jest także w pełni kompatybilny z akcesoriami przeznaczonymi do testerów CDIF/3 i CDIF/3 EXPERT.

Podczas targów była możliwość nabycia jednego z zestawów: CDIF/3, CDIF/3 EXPERT lub NEX. Do zestawów zakupionych w dniach 23-24 czerwca dodawany był rok abonamentu, tablet 10”, lampa warsztatowa (nie dotyczyło to zestawu NEX) oraz dożywotnia gwarancja.

Bosch

Główną nowością, którą na targach ProfiAuto zaprezentowała firma Bosch był ACS 863/763 – nowa generacja urządzeń do obsługi klimatyzacji pracujących na czynnik R1234yf.  Maszyny zapewniają szybkie i efektywne odzyskiwanie czynnika z układu (ponad 99%) dzięki funkcji Deep-Recovery. Nowe urządzenia umożliwiają łatwy dostęp do wewnętrznych podzespołów. Konstrukcja jest zgodna z wymaganiami SAE. Optymalna wielkość butli na czynnik (16 kg) zapewnia równowagę pomiędzy wydajnością napełniania, martwą strefą oraz procesem płukania.

Nowe urządzenia oferują automatyczny system badania szczelności za pomocą N2H2/N2 oraz automatyczne wypłukiwanie nieskondensowanych gazów z elektronicznym sterowaniem. Do obsługi przygotowane zostały dwa tryby pracy: w pełni automatyczny oraz ręczny wybór poszczególnych funkcji serwisowych. W urządzeniu ACS 863 został wbudowany także tester czynnika chłodniczego (w ACS 763 opcjonalny).

ACS 863

Grosley

Firma Grosley na tegorocznych targach ProfiAuto Show 2018 zaprezentowała nowości produktowe w swojej ofercie:

 • Narzędzia ręczne SATA – nowe zestawy popularnych narzędzi w edycjach limitowanych,
 • Nowości na rynku polskim – narzędzia ręczne renomowanych marek Gearwrench oraz Crescent, opaski ślimakowe zaciskowe logowane marką własną.

Firma jak co roku zaprosiła na swoje stoisko i zaoferowała promocje targowe: między innymi – klucz pneumatyczny udarowy Master Palm 1/2 w specjalnej cenie + dynamometr 1/2 gratis, promocje wózka narzędziowego Sata w konfiguracji 299 narzędzi, obniżka targowa cen produktów ze stałej oferty produktowej Grosley.

Hazet

Producent narzędzi i wyposażenia warsztatowego na targach zaprezentował kilka nowych produktów. Były to m.in.

1. 916HP – nowa grzechotka:

 • Niewielki kąt obrotu (4°), 90 zębów, drobne uzębienie.
 • Funkcja blokady dźwigni.
 • Obecnie najmocniejsza grzechotka 1/2″ na rynku, 1000Nm.
 • Długość: 275 mm.
 • Masa: 595 g.

2. 9013M Klucz pneumatyczny udarowy kompaktowy 3/4″

 • Maksymalny moment dynamiczny przy odkręcaniu: 1890 Nm.
 • Niezwykle poręczny i lekki.
 • Niski poziom wibracji.
 • Obsługa jedną ręką.
 • Rozmiar śrub: M32.
 • Obroty w prawo i lewo: trzy stopnie (w prawo), jeden stopień (w lewo).
 • Maksymalny moment dokręcający: 1085 Nm.
 • Maksymalne zużycie powietrza: 153 l/min.

3. 9212M-1 Klucz udarowy akumulatorowy 18 V

 • Maks. moment odkręcania: 270 Nm.
 • Maks. moment dokręcania: 220 Nm.
 • Do wyboru trzy poziomy momentu:
  1. 80 Nm przy 700 obr./min,
  2. 150 Nm przy 1600 obr./min,
  3. 220 Nm przy 2500 obr./min.
 • Czas ładowania ~35 min.
 • Bezszczotkowy silnik prądu stałego.
 • Zawartość: klucz udarowy, ładowarka, akumulator litowo-jonowy 2 Ah (1 szt.).

Hella Gutmann Solutions

W części wyposażenia warsztatowego HELLA Gutmann Solutions zaprosiła do przetestowania jej najnowszego dziecka w dziedzinie diagnostyki – nowego mega macs 77. Już na jesieni dostępny będzie w sprzedaży w Polsce.

To nie wszystko. Wystawca przygotował też liczne prezenty dla odwiedzających. Zaprosił do zabawy, gdzie nagrodami były firmowane HELLA powerbanki.

KS Tools

Producent narzędzi ręcznych i specjalistycznych dla warsztatów samochodowych i przemysłu zaprezentował najnowsze narzędzia z portfolio firmy, a także specjalistyczne rozwiązania naprawcze dla branży motoryzacyjnej. Do dyspozycji zwiedzających był samochód pokazowy wyposażony w całościowy przekrój narzędzi KS Tools. Dodatkowo na stoisku zaprezentowany został nowy program narzędzi do naprawy samochodów hybrydowych, techniki videoskopowej, blokad rozrządu, kluczy pneumatycznych oraz program precyzyjnych kluczy dynamometrycznych.

Podczas targów można było zapoznać się także z najnowszą gazetką promocyjną „Top Deal”, jak również z promocją targową przygotowaną specjalnie na targi Profi Auto. Specjaliści z KS Tools odpowiadali na wszelkie pytania zwiedzających, a także starali się pomóc w rozwiązaniu problemów technicznych.

Magneti Marelli

Magneti Marelli stawia na projekty, które pozwolą rozszerzyć działalność warsztatu i podążać za trendami i wymaganiami rynku. Stąd dwa stanowiska w strefie „Żywego warsztatu” – jedno pokazujące wymianę płynu ATF oraz drugie, gdzie klienci mogli na żywo zobaczyć płukanie układu klimatyzacji. Ponadto na stoisku prezentowano stację do klimatyzacji Alaska Premium HFO(R1234yf) wraz z analizatorem. Każdy miał możliwość zobaczyć, jak wygląda analiza czynnika chłodniczego wraz z wydrukiem. Dodatkowo przygotowane zostało interaktywne stoisko z testerami diagnostycznymi, z możliwością podłączenia i sprawdzenia jak wygląda oprogramowanie Magneti Marelli w praktyce.

Najbardziej interesująco zapowiadał się KIT DPI do obsługi pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Firma pokazała również innowacyjne akcesoria do klimatyzacji jak np. analizatory i identyfikatory czynnika chłodniczego czy stanowisko do testowania wtryskiwaczy.

TEXA

Firma TEXA zaprezentowała nowości z zakresu kalibracji kamer i radarów systemów ADAS oraz ofertę stacji do serwisowania układów klimatyzacji, testerów diagnostycznych dedykowanych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych i budowlanych oraz sprzętu motorowodnego. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami do analizy spalin oraz ofertą szkoleń dedykowanych mechanikom – w tym kalibracją kamer i radarów, które odbędą się w targowym centrum szkoleniowym. TEXA zaprosiła także do strefy mechanika na terenie zewnętrznym, gdzie można było przetestować działanie urządzeń firmy na pojeździe i skorzystać z porad specjalistów.

Zaprezentowany został również:

 • tablet warsztatowy TEXA AXONE NEMO współpracujący z interfejsem diagnostycznym TXTs.
 • zestaw diagnostyczny AXONE 5 z Navigatorem NanoS – dedykowany do diagnostyki samochodów osobowych i motocykli.
 • zestaw TEXA RCCS do kalibracji kamer i radarów w zaawansowanych systemach wsparcia kierowcy (ADAS) z gamą akcesoriów umożliwiających obsługę systemów stosowanych aktualnie w pojazdach.

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

klient pa, 20 czerwca 2018, 13:58 2 -2

parę starych dobrych firm i reszta chińskiego motłochu który sprzedają w cenach z kosmosu. nie wiem kto ustala wa ceny sprzedaży le wyjdźcie z tego waszego kokony przezaje....stości i popatrzcie na świat dookoła

Odpowiedz