Producenci części na targach ProfiAuto Show 2018

, 25 czerwca 2018, 10:15

Producenci części samochodowych tradycyjnie stanowili największą grupę wystawców ProfiAuto Show.

AS-PL

Firma AS-PL zaprezentowała wybrane alternatory, rozruszniki oraz części zamienne do nich. Była to tylko część z nowych referencji, które pojawiły się w ofercie firmy. Ponadto było można zobaczyć ruchomy przekrój alternatora obrazujący jego pracę od wewnątrz oraz w ruchu.

AS-PL przygotowała dla odwiedzających konkurs na „Kreatywne Selfie”. Podczas targów wystarczyło zrobić pomysłowe selfie z logo AS-PL i dodać ja na swoim profilu social media z dodatkiem odpowiednich hashtagów. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Na odwiedzających czekały także specjalne plakaty z produktami firmy.

ATE – Continental

Na swoim stanowisku podczas ProfiAuto Show ATE-Continental prezentowało nową koncepcję koła zintegrowanego z hamulcami. New Wheel Concept powstało z myślą o zwiększeniu skuteczności hamowania przy jednoczesnym zmniejszeniu masy oraz poprawieniu chłodzenia w małych i średnich samochodach z napędem elektrycznym.

Podstawą New Wheel Concept jest połączenie elementów układu hamulcowego z felgą złożoną z kilku segmentów. Koło koncepcyjne Continental składa się z dwóch części: zewnętrznego pierścienia, do którego przymocowany jest gwiaździsty, pięcioramienny element nośny pełniący rolę szprych, połączony z osią i przekręconej bezpośrednio do niego tarczy hamulcowej. Tarcza hamulcowa nie jest jednak klasycznym dyskiem. W tym rozwiązaniu zacisk hamulcowy mocowany do zwrotnicy nie obejmuje tarczy hamulcowej po obwodzie, ale od wewnątrz. Pozwoliło to na zwiększenie średnicy tarczy, co przełożyło się na większą skuteczność hamowania przy użyciu niewielkiej siły i szybsze zatrzymanie pojazdu.

Automotive Bearings

Firma będąca głównym dystrybutorem części sygnowanych marką CX zaprezentowała oferowany przez siebie asortyment, a w szczególności nowości produktowe. W ostatnim roku działania Automotive Bearings nakierowane były przede wszystkim na rozwój oferty zestawów naprawczych piast kół. Firma wprowadziła na rynek nowe referencje łożysk samochodowych, przeznaczonych dla wielu marek i modeli samochodów osobowych.

Wszyscy, którzy w tym roku odwiedzili stoisko Automotive Bearings mogli porozmawiać z przedstawicielami dystrybutora na temat produktów przeznaczonych do naprawy samochodów osobowych oraz skorzystać z niespodzianki, którą firma przygotowała specjalnie na tę okazję. Na wszystkich gości czekała mundialowa atrakcja – siłomierz kopacz. Dzięki niemu, można było sprawdzić siłę swojego wykopu i poczuć sportowe emocje.

Bosch

Firma Bosch na targach ProfiAuto Show zwróciła uwagę na problemy związane z alergiami i smogiem, które są coraz większym zagrożeniem. Smog i pył w powietrzu są obecne stale, jednak w pewnych okresach roku ich stężenie jest szczególnie wysokie. Aby wyjść naprzeciw tym problemom Bosch przedstawił, między innymi, wprowadzone do oferty filtry kabinowe Bosch Filter+ z dodatkową warstwą o działaniu antybakteryjnym, antyalergicznym i antysmogowym. Kluczową rolę pełnią ultracienkie mikrowłókna oraz dodatek srebra. Filtr serii Bosch Filter+ jest czterowarstwowy.

Bosch pokazał także iBooster, czyli układ wspomagania całkowicie niezależny od podciśnienia. iBooster umożliwia rekuperację energii w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych. Może wydłużać zasięg pojazdów elektrycznych o kilkanaście procent. Zaletami iBoostera są mniejsze gabaryty i niższa masa w stosunku do klasycznego wspomagania oraz szybkość narastania ciśnienia w układzie.

BorgWarner

Marka BorgWarner na targach ProfiAuto Show 2018 zaprezentowała turbosprężarki i najnowocześniejsze technologie redukcji emisji, takich jak termostaty i zawory recyrkulacji gazu wydechowego na oryginalne wyposażenie. Oferta części zamiennych BorgWarner w skrócie:

 • Oryginalne turbosprężarki BorgWarner i części zamienne
 • Termostaty, wyłączniki termiczne i zawory EGR w jakości OEM firmy BorgWarner pod marką Wahler.
 • Regenerowane turbosprężarki i zawory EGR

Więcej informacji o asortymencie BorgWarner na rynku wtórnym jest dostępne na stronie: Aftermarket.BorgWarner.com

Brembo

Podczas ProfiAuto Show w Katowicach, Brembo zaprezentowało szeroką gamę swoich produktów. Poza nacinanymi tarczami Brembo MAX, nawiercanymi tarczami Brembo Xtra, tarczami dwuczęściowymi z gamy PREMIUM, firma przedstawiła zwiedzającym nową tarczę współodlewaną CO-CAST dedykowaną dla Mercedesa oraz smar B-Quiet.

Dla mechaników, którzy odwiedzili stoisko przeprowadzono konkurs, w którym nagrodą główną był wyjazd do Brna na wyścigi z cyklu Ferrari Challenge.

DACO

Firma DACO przedstawiła na tegorocznej edycji targów Profi Auto Show pełną gamę swoich produktów, a w szczególności szeroką listę nowości. W ostatnich miesiącach oferta DACO została znacznie rozszerzona i obejmuje ponad 950 referencji amortyzatorów i 120 zestawów ochrony przeciwpyłowej i odbojników. Uzupełnieniem są tarcze hamulcowe z łożyskiem, które są nowością w ofercie Moto-Profil. Pełna oferta w katalogu ProfiAuto – prefiks DAC.

Delphi Technologies

Targi Profi Auto Show były pierwszym wydarzeniem w Polsce, w trakcie którego firma zaprezentowała się w barwach nowej marki, wspólnej zarówno dla rynku części zamiennych (aftermarket), jak i segmentu OE. Z tą zmianą wiąże się zastąpienie dotychczasowego czerwonego okrągłego logo nowym logotypem Delphi Technologies.

Specjalnie z okazji targów Delphi Technologies przygotowało ekspozycję w kształcie samochodu, prezentującą szeroką gamę części zamiennych wraz z rozwiązaniami dedykowanymi na pierwszy montaż (OE), takimi jak GDi. Dodatkowo, przez cały czas trwania targów specjaliści firmy byli dostępni na stoisku, by porozmawiać o nowym urządzeniu testującym wtryskiwacze od Hartridge – Sabre CRi Master. Ponadto, na stoisku firmy można było wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję konkursach z nagrodami.
Delphi Technologies kontynuuje również współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem, wspierając start sportowca w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Osoby które przyszły na stoisko, miały możliwość z bliska zobaczyć Forda Fiestę w konfiguracji WRC-2, zrobić pamiątkowe zdjęcie i spotkać się w sobotę z trzykrotnym Rajdowym Mistrzem Europy.

DENSO

– Podczas tegorocznych targów ProfiAuto Show premierę miało nowe stoisko DENSO z wydzieloną strefą szkoleniową, gdzie nasz ekspert techniczny wykonywał 15-minutowe pokazy, filmowane i prezentowane na ekranie. Tematy przeprowadzonych szkoleń to m.in. ilość oleju w kompresorze klimatyzacji DENSO typu 5SE/SL a praktyka warsztatowa, zasady działania sond lambda, dokręcanie świecy zapłonowej z odpowiednim momentem. Mechanicy mogli również wziąć udział w konkursie-quizie z atrakcyjnymi nagrodami, a każdy odwiedzający nasze nowe stoisko otrzymał słodką niespodziankę. – mówi Szymon Stencel z DENSO.

DENSO kładło szczególny nacisk na informowanie klientów o nowych numerach katalogowych silników krokowych i oporników oraz rozruszników do układów start-stop. Firma zaprezentowała również wszystkie pozostałe linie części dostępne na rynku wtórnym, m.in. części do układów klimatyzacji (sprężarki klimatyzacji, skraplacze), układów chłodzenia silnika (chłodnice, wentylatory, intercoolery), świece zapłonowe i żarowe, części do silników Diesla, wycieraczki i sondy lambda.

DOLZ

Firma Dolz szczególny nacisk kładła na poinformowanie swoich odbiorców o nowej, poszerzonej ofercie zestawów rozrządu. Tradycyjnie już, zaprezentowane zostały również pompy wody do samochodów osobowych, ciężarowych oraz do maszyn rolniczych.

Mechanicy mogli porozmawiać i wymienić się informacjami z opiekunami handlowymi marki Dolz na rynku polskim.

Dr. Motor

Dr. Motor po raz trzeci wziął udział jako wystawca na targach ProfiAuto Show 2018 w Katowicach. Producent i konfekcjoner części silnikowych do samochodów osobowych i dostawczych zaprezentował swoje wyroby oraz pokazał nowości, które ma zamiar wprowadzić do obrotu jeszcze w bieżącym roku. Największą ciekawostką były zestawy naprawcze do silników Forda EcoBoost 1000 ccm, które okazały się zawodne i do których sieć forda nie ma w ofercie wielu potrzebnych części.

W ofercie firmy znajdują się między innymi przewody przelewowe, paliwowe, uszczelki, części montażowe wtryskiwaczy do silników dieslowskich i benzynowych. Pełna oferta w katalogu ProfiAuto – prefiks DRM oraz na stronie katalog.drmotor.eu

Elring

Podczas targów Profi Auto Show 2018 firma ElringKlinger AG zaprezentowała przekrój swojej oferty z naciskiem na najważniejszą przy naprawie silników wiedzę techniczną. Na stoisku, każdy mógł wziąć udział w mini konkursie i sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, na temat doboru uszczelki głowicy o właściwej grubości do modelu silnika, który znajdował się na stoisku.

Poza standardową ofertą firma zaprezentowała nowość w ofercie, czyli zestawy uszczelnień do automatycznych skrzyń biegów w wersji eksploatacyjnej (podstawowe produkty potrzebne podczas serwisowania automatycznej skrzyni biegów) oraz naprawcze (zawierające wszystkie potrzebne uszczelnienia przy kompletnej naprawie automatycznej skrzyni biegów).

Exide

Exide Technologies na targach ProfiAuto Show 2018 pokazał pełną ofertę swoich produktów marki Centra i Exide, w tym akumulator do pojazdów ciężarowych – Centra StrongPRO. Został on wyprodukowany w technologii HVR najnowszej generacji (wysoka odporność na wibracje) oraz w technologii Carbon Boost (rozwiązanie Exide przyspieszające redukcję siarczanów i ładowanie, a także wydłużające żywotność akumulatora).

Exide zaprezentował także najnowszą linię produktów do motocykli i pojazdów sportowych w ramach oferty Exide Motorbike & Sport. Były to między innymi nowe, ultralekkie akumulatory Li-Ion (litowo-jonowe), wpływające na lepsze przyspieszenie oraz jakość jazdy. Akumulatory Li-Ion to produkt dla miłośników motocykli – sprawdzają się w użytku sezonowym, zapewniają szybki rozruch i wydajność.Firma przedstawiła również akumulatory do samochodów osobowych, w tym znaną już linię produktów typu Start-Stop.

FAE

Firma Francisco Albero ( FAE) oprócz klasycznych wyrobów prezentowanych na dotychczasowych edycjach Profi Auto Show, które firma dostarcza swoim klientom, w tym sezonie zaprezentowała również nową linię produktową – elektrozawory stosowane w obwodzie recyrkulacji spalin.

Ferdinand Bilstein

Firma Ferdinand Bilstein Polska zaprezentowała podczas targów ProfiAuto Show ofertę marek febi i Blue Print.

Asortyment febi to ponad 37 000 części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych. Podczas targów, oprócz całej oferty, firma zwróci szczególną uwagę na trzy grupy produktów tj. łańcuchowe układy rozrządu, układy hamulcowe oraz termostaty.

Febi oferuje ponad 300 łańcuchów rozrządu dostępnych pojedynczo lub w zestawach. Wybrane łańcuchy posiadają opatentowaną powłokę Tritan. Asortyment hamulców febi to 4000 referencji o jakości OE. Oferta termostatów dostępnych z uszczelkami, zaworami odpowietrzającymi i obudowami pokrywa 90% europejskich modeli samochodów.

Z każdej z tych grup firma zaprezentowała nowości.

Marka Blue Print to części zamienne do samochodów azjatyckich, amerykańskich, brytyjskich. Oferta marki została wzbogacona o oleje do automatycznych skrzyń biegów montowanych przede wszystkim w samochodach azjatyckich, amerykańskich oraz brytyjskich.

Nowości

W wyszukaniu części pomoże wyszukiwarka partsfinder z prostym systemem wyszukiwania: www.partsfinder.bilsteingroup.com. Dodatkowo jak co roku firma przygotowała na stoisku wiele atrakcji i upominków dla klientów.

Fischer Automotive

Na tegorocznych targach Profi Auto firma Fischer Automotive przedstawiła wykaz nowości w swojej ofercie:

 • skrzyneczki z o-ringami do klimatyzacji
 • uszczelki, komplety do regeneracji kompresorów klimatyzacji

Nie zabrakło również kompletów montażowych do turbosprężarek oraz elementów montażowych do układów wydechowych:

 • złącz elastycznych
 • wieszaków gumowych, gumowo-metalowych
 • uszczelek
 • szpilek
 • nakrętek
 • śrub

Odwiedzając stoisko tej marki, każdy mógł zobaczyć nowości jakie pojawiły się w ofercie, a także porozmawiać z opiekunem rynku polskiego. Zwiedzający mógł wymienić się swoimi spostrzeżeniami, sugestiami.

FTE automotive

Firma FTE automotive na tegorocznych targach zaprezentowała gamę części zamiennych do układów hamulcowych i sprzęgła z ponad 18.000 elementów asortymentu hydraulicznego uruchamiania sprzęgieł i hamulców dostępnych w ofercie.

Na stoisku zaprezentowano także elektro – hydrauliczny aktuator sprzęgła do samochodów ciężarowych EHCA. Firma oferuje również regenerowane zaciski hamulcowe, które są regenerowane we własnych zakładach produkcyjnych, w jakości OEM.

Asortyment: pompy sprzęgłowe, wysprzęgliki, wysprzęgliki koncentryczne, pompy hamulcowe, cylinderki, przewody elastyczne, linki, czujniki, zestawy naprawcze, zaciski regenerowane, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, bębny i szczęki. Więcej informacji na stronie producenta – www.fte.de.

HELLA

HELLA zaprezentowała cały pakiet wiedzy i kompetencji zdobytych na oryginalnym wyposażeniu. Przedstawiono cały układ klimatyzacji na interaktywnym modelu. Podczas oglądania firma służyła poradami jak uniknąć problemów z montażem poszczególnych elementów. W oświetleniu wyjaśniono, na przykładzie Mercedesa E-klasa (W213) i Audi A8, funkcjonowanie zaawansowanych systemów w reflektorach LED. Mózgiem samochodu jest teraz elektronika – firma pokazała na swoim stoisku ten mózg, by można było zobaczyć, gdzie odnaleźć elementy z gamy produktów HELLA.

Hengst Filter

Na stanowisku firmy Hengst Filter oznaczonym numerem 64 można było zobaczyć moduły filtracyjne produkowane seryjnie przez Hengst dla takich marek, jak Mercedes, BMW, Grupa VAG czy General Motors oraz zasięgnąć specjalistycznej porady od Doradcy Technicznego.

Odwiedzający stoisko mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat filtracji i motoryzacji w specjalnym quizie. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na 2 lub 3 pytania otrzymała upominek przygotowany przez Hengst.

 

HEPU

Na swoim stoisku niemiecki producent zaprezentował wszystkie produkty dostępne w ofercie, czyli pompy wody, kompletne zestawy rozrządu z pompą wody, zestawy rozrządu z łańcuchem oraz płyny i koncentraty do układu chłodzenia.

Dla odwiedzających przygotowany został specjalny quiz na ekranie dotykowym, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę na temat różnych zagadnień motoryzacyjnych, a także zastosowania produktów HEPU. Każda osoba, która wzięła udział w quizie i odpowiedziała poprawnie na 2 lub 3 pytania otrzymała upominek od HEPU Germany.

Johnson Controls

Tegoroczna edycja Targów Profi-Auto Show 2018 była dla Johnson Controls doskonałą okazją, aby w jednym miejscu spotkać się ze wszystkimi Partnerami firmy Moto-Profil.

Przygotowaliśmy ciekawe stoisko, na którym kluczowe miejsce przeznaczone jest dla ekspozycji naszych produktów, w tym przede wszystkim dla akumulatorów dedykowanych do najbardziej zaawansowanych pojazdów z systemami Start&Stop. W tym roku uwagę uczestników skupiamy na Programie Testowania Akumulatorów VARTA, który z sukcesami prowadzimy już od ponad 4 lat. W ramach niego zrzeszamy obecnie ponad 2000 warsztatów samochodowych, które sprawdzają stan akumulatorów podczas rutynowych czynności serwisowych oraz na życzenie klienta.

Firma zaprezentowała także możliwości VARTA Partner Portalu, gdzie udostępnia szczegółowe informacje dotyczące rekomendowanego akumulatora, jego lokalizacji w pojeździe oraz szczegółową instrukcję wymiany. Na stoisku nie zabrakło również przestrzeni, gdzie można było omówić tematy zarówno techniczne, jak i handlowe. Dla najbardziej żądnych wiedzy przygotowano dwa interesujące szkolenia z zakresu produktów i usług. Były także konkursy z nagrodami.

Magneti Marelli

Magneti Mareli Aftermarket, dostawca urządzeń i wyposażenia warsztatowego, a także twórca międzynarodowej sieci warsztatowej Checkstar każdego roku prezentuje mnóstwo nowości. W przypadku części zamiennych, firma zaprezentowała między innymi nowości w oświetleniu samochodowym. Odwiedzający stoisko mieli możliwość obejrzenia specjalnie przygotowanego demo reflektora wykonanego w całości w technologii LED ze światłem drogowym z funkcją zapobiegania oślepieniu, stosowanego w VW Touran. W reflektorze z tym systemem, światło drogowe jest stale włączone, a system czujników i kamer poprzez sterownik reflektora, w razie potrzeby wyłącza lub włącza wybrane moduły LED w reflektorze, zapobiegając oślepieniu innych uczestników ruchu.

Ofertę oświetlenia uzupełniła pełna gama żarówek, również prezentowana podczas targów. Zobaczyć można było także części zamienne z każdego działu: elektryka i elektronika, mechanika, karoseria, eksploatacja, które znajdują się w portfolio Magneti Marelli Aftermarket. Na stoisku była możliwość porozmawiania z przedstawicielami firmy, dodatkowo wszyscy odwiedzający mogli upamiętnić swój pobyt na targach zdjęciem wykonanym w otwartej fotobudce.

Mahle

Firma Mahle oferuje rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki i mechatroniki oraz układów chłodzenia. Pion przedsiębiorstwa Mahle Aftermarket, wyspecjalizowany w zakresie części zamiennych, wykorzystuje know-how z produkcji seryjnej wyposażenia OEM do produkcji części na motoryzacyjny rynek wtórny. Swoje produkty o jakości OEM dostarczają partnerom handlowym oraz warsztatom – poczynając od części silnikowych i filtrów, poprzez podzespoły układów wyposażenia silnika aż po podzespoły układów chłodzenia. Asortyment produktów uzupełnia grupa urządzeń do serwisowania klimatyzacji oraz możliwość indywidualnych szkoleń.

Na targach ProfiAuto firma przedstawiła turbosprężarki, termostaty, części silnikowe, mechatronikę oraz nowość w ofercie – kompresory klimatyzacji. Dla zainteresowanych odbyło się szkolenie techniczne MAHLE z zakresu termostatów.

Metelli (Graf, Cifam)

Podczas ProfiAuto Show 2018, Metelli ze swoimi markami Graf i Cifam zaprezenowała najnowsze produkty hydrauliki, hamulców i pomp wodnych.

Na stanowisku o powierzchni 40 m.kw. klienci mogli znaleźć wszystkie informacje, aby zrozumieć dobrą jakość i usługi wiodącego włoskiego producenta, a przedstawiciel handlowy i marketingowy mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania. Kompletna dokumentacja techniczna była do dyspozycji zwiedzających w celu wsparcia lepszego wyboru.

MISFAT

Podczas tegorocznych targów w Katowicach firma Misfat zaprezentowała wszystkie rodzaje filtrów dostępne w ofercie, czyli filtry powietrza, kabinowe, paliwa i oleju. Dodatkowo na stoisku można było porozmawiać z przedstawicielami marki zarówno na tematy techniczne jak i handlowe.

MotoRad

Firma MotoRad pokazała się na targach ProfiAuto Show po raz drugi. Założona w 1958 r., projektuje, produkuje i sprzedaje podzespoły do układu chłodzenia dla producentów OEM w branży motoryzacyjnej, jak też bezpośrednich dostawców i na rynek wtórny. Wyroby MotoRad można znaleźć na całym świecie w pojazdach produkowanych przez najlepsze firmy motoryzacyjne, jak Audi, VW, GM, Ford czy Chrysler.

Na targach ProfiAuto Show, producent zaprezentował swoją ofertę aftermarketową. Znalazły się tam m.in. elementy rozszerzalne (wkłady), termostaty, obudowy oraz własne innowacyjne rozwiązania Fail-Safe® i UltraStat®.

Mototechnika

Firma Mototechnika, jeden z największych w Polsce producentów elementów układu kierowniczego i zawieszenia zaprezentował wybrane części ze swojej oferty. Były to nowe wahacze oraz drążki kierownicze do samochodów osobowych. Oprócz typowego asortymentu, firma przedstawiła również produkty do małych pojazdów elektrycznych, quadów oraz elementy do autobusów.
Na stoisku można było wymienić się informacjami na temat produktów oraz skorzystać z niespodzianki, którą firma przygotowała na targi.

NGK

Przedstawiciele firmy zaprezentowali asortyment produktów pod markami NGK i NTK, a zwłaszcza wprowadzone ostatnio na rynek przepływomierze powietrza, czujniki ciśnienia absolutnego oraz czujniki ciśnienia doładowania. Na stoisku była możliwość rozwiązania quizów produktowych na platformie E-Learningowej NGK: https://www.tekniwiki.com/ngk-elearning/technical.php#/pol/00/content.html

Pierwsze 3 osoby, które prawidłowo rozwiązały quizy i zgłosiły się na stoisko NGK z wydrukowanym (na swoje nazwisko) certyfikatem, otrzymały zdalnie sterowane pojazdy (samochód lub helikopter). Kolejnych kilka osób otrzymało nagrody pocieszenia w postaci kufla NGK na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Natomiast entuzjaści piłki nożnej mogli spróbować swoich sił w rzutach karnych. Ci, którzy najcelniej trafiali do bramki, otrzymali upominki.

NRF

Producent elementów układu chłodzenia tym razem zaprezentował w Katowicach nowy wygląd i układ stoiska. Ekspozycję tworzyły topowe produkty firmy – głównie chłodnice, skraplacze czy kompresory klimatyzacji zarówno do samochodów osobowych jak i ciężarowych. Przedstawiciele firmy udzielali wszystkim zainteresowanym informacji na temat oferty. Na gości stoiska czekał przysmak – oryginalny holenderski ser.

Nie zabrakło także prezentacji nowej platformy zakupowej, która może być używana jako katalog online, a po zalogowaniu się na swoje konto – jako sklep internetowy.

NTN-SNR

Firma NTN-SNR przeprowadziła, zarówno w sobotę jak i niedzielę, szkolenia techniczne z zakresu:

Łożysk kół / Półosi

 • Prawidłowy montaż i demontaż łożysk kół z piasta na przykładzie R152.62 Ford Focus przy użyciu specjalistycznych narzędzi HAZET 4934-3478+4930-1/2
 • Półosie NTN, prawidłowy montaż przegubu homokinetycznego – Zajęcia praktyczne

Układów pasowych rozrządu – napinaczy hydraulicznych

 • Wybrane zagadnienia na przykładzie silnika VW Passat  1.8 Turbo AWT
 • Montaż, demontaż rozrządu KD457.45 – Zajęcia praktyczne

Układów pasowych rozrządu – napinaczy ze sprężyną wstępnego naprężenia paska

 • Wybrane zagadnienia na przykładzie silnika typu D16V1 Honda.
 • Montaż, demontaż rozrządu KD474.14 – Zajęcia praktyczne

Kamoka Auto Parts

Stanowisko Kamoka Auto Parts na targach Profi Auto Serwis 2018 było odzwierciedleniem wizerunku marki w duchu motywu przewodniego imprezy – Nowa Era Motoryzacji.

Zabudowa stoiska targowego realizowana była na podstawie modernistycznej prostokątnej bryły, nawiązującej do nowoczesnych trendów artystycznych i skupiających się na idei – Mniej znaczy więcej. Dzięki prostej formie, cały asortyment był zaprezentowany w sposób uporządkowany i atrakcyjny. Uwaga Odbiorców skupiała się na nowościach asortymentowych takich jak: zawory EGR, pompy wody, przepływomierze i wiele innych.

Dla Gości przewidziane zostały atrakcje związane z interaktywnym poznaniem marki, w trakcie których można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

LINEX, TOMEX, WP

LINEX, TOMEX oraz WP umiejscowione  były na jednym dużym stoisku pod wspólnym hasłem „A czy Ty wspierasz Polskich Producentów?”

– Coraz częściej wystawiamy się na wspólnych stoiskach, zarówno na imprezach krajowych, jak i na targach zagranicznych. Dzięki temu docieramy z kompleksową ofertą układu hamulcowego do zainteresowanych klientów, którzy mogą w ten sposób łatwo znaleźć powiązane ze sobą części. Ponadto znamy nasze produkty na tyle dobrze, iż możemy wspólnie polecać się wzajemnie naszym dotychczasowym partnerom – powiedział Bartosz Nowak, Kierownik Sprzedaży TOMEX Hamulce.

Lucas Turbo

Wyłącznym dystrybutorem turbosprężarek marki Lucas została niedawno firma Moto Profil. W ofercie znajduje się ponad 700 referencji, są to zarówno turbosprężarki o zmiennej geometrii, jak i z zaworem elektronicznym. W sobotę 23 czerwca firma Lucas przeprowadziła szkolenie techniczno–produktowe, na którym pokazane zostało, na co zwrócić uwagę podczas wyboru i wymiany turbosprężarki.

Nissens

Wpisując się w hasło przewodnie ProfiAuto Show 2018 – Nowa Era Motoryzacji, Nissens w ramach swojej koncepcji „najszerszej oferty” prezentowało m.in. produkty do aut hybrydowych i elektrycznych. Części układów chłodzenia oraz klimatyzacji m.in. do takich aut jak Tesla S, BMW i3, i8 czy Toyota Prius i Lexus to tylko fragment szerokiej oferty do tego typu samochodów.

Na stoisku Nissens goście mogli zobaczyć chłodnice cieczy wykonane w technologii „Full Alu” (chłodnice w pełni aluminiowe), przeznaczone do nowych modeli samochodów z segmentu premium, a także szeroką ofertę części układów klimatyzacji. Nissens zaprezentował także wybrane referencje z szerokiej oferty sprężarek klimatyzacji, skraplaczy, osuszaczy, dmuchaw kabinowych i wentylatorów chłodnic.

OSRAM

Na stoisku OSRAM zaprezentowano m.in. nowości w gamie żarówek samochodowych i palników ksenonowych, retrofity LED, lampy warsztatowe oraz innowacyjne rozwiązania oświetleniowe. Zaprezentowano także żarówki halogenowe i palniki ksenonowe nowej generacji rodziny Night Breaker Laser. Spora część ekspozycji była poświęcona retrofitom LED. Poza zamiennikami LED żarówek pomocniczych zostały pokazane retrofity LED dla klasycznych żarówek przeciwmgłowych i zamienniki LED żarówek H7, H11 i HB4. Na stoisku znalazły się także lampy warsztatowe, z nowym produktem w ofercie – LEDinspect PRO Slimline 500.

W Katowicach nie zabrakło najbardziej innowacyjnych rozwiązań marki w technologii OLED, laserowej oraz LED. Wśród tych ostatnich – moduły Smartrix i diody XLS, zastępujące popularne żarówki pomocnicze np. w tylnych światłach. Ekspozycję uzupełniły produkty Neolux – drugiej marki należącej do OSRAM.

Philips

Na odwiedzających stoisko należące do marki Philips – producenta oświetlenia samochodowego i lamp roboczych – czekało wiele niespodzianek.

Ważną nowością Philips prezentowaną podczas targów ProfiAuto była gama lamp roboczych EcoPro. Nową linię tworzą trzy modele zbudowane w oparciu o technologię LED: EcoPro20, EcoPro40 i EcoPro50. Obok pełnej oferty lamp roboczych i oświetlenia samochodowego, Philips zaprezentował również nowatorską gamę retrofitów XtremeUltinon LED oraz Ultinon LED.

W sobotę, 23 czerwca na stoisku Philips czekał na odwiedzających utytułowany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Była to okazja nie tylko do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i zdobycia autografu, ale także rozmów na temat wpływu oświetlenia samochodu podczas rajdów czy wyścigów. W tej dziedzinie Philips ma bardzo bogate doświadczenie, jak również świetną pozycję w ofercie. To żarówki halogenowe RacingVision, które jako pierwsza tego typu konstrukcja na rynku oferują moc lamp rajdowych i są legalnie dopuszczone do stosowania w cywilnym ruchu drogowym.

Na odwiedzających stoisko czekały także piłkarskie gadżety, związane z trwającym Mundialem.

Purflux

Marka Purflux należąca do Sogefi Group to brand z ponad 60-letnim doświadczeniem w produkcji filtrów zarówno na rynek OE, jak i aftermarket. Jej produkty są montowane w 7 na 10 najlepiej sprzedających się samochodach w Europie.

Na targach Profi Auto Show, Purflux zaprezentowała ofertę skierowaną do producentów pojazdów, a więc m.in. kompletne moduły filtracji oleju i paliwa wraz z wkładami filtracyjnymi wykonanymi w unikalnej technologii plisowania „chevron”. Ponadto firma pokazała kompletny airbox, czyli obudowę filtra powietrza wraz z wlotem i wkładem filtracyjnym.

Oczywiście Purflux to przede wszystkim kompleksowa oferta filtrów oleju, paliwa, powietrza i kabinowych przeznaczona na niezależny rynek części zamiennych, tak więc na stoisku znalazły się nowości, takie jak filtry oleju do samochodów Alfa Romeo Giulietta, Renault Kadjar czy Audi A4, ale również do samochodów bardziej egzotycznych np. Bentley Bentayga czy Audi Q7. Ponadto filtry paliwa (Iveco Daily V, BMW serii 1 i 2) oraz filtry powietrza i kabinowe do całej gamy nowych zastosowań.

Specjaliści marki służyli informacjami, dobrą kawą i gadżetami dla klientów.

Ravenol

Firma Ravenol Polska zaprezentowała klientom zgromadzonym na ProfiAuto Show 2018 swój najnowszy projekt: sieć niezależnych warsztatów Ravenol Professionals.

Koncepcja sieci opiera się na dotarciu do specjalistów w branży oraz warsztatów zainteresowanych rozwojem w obszarze obsługi skrzyń biegów, którym Ravenol dostarczy kompleksowe rozwiązania wspierające rozwój. Oferta Ravenol obejmuje wsparcie techniczne w zakresie czynności serwisowych oraz zastosowań olejów i środków smarnych swojej marki, a także zapewnienie dostępu do specjalistów regeneracji konwerterów i automatycznych skrzyń biegów.

Informacje o zasadach współpracy i ofertę uczestnictwa można było uzyskać bezpośrednio od osób odpowiedzialnych za rozwój sieci, które na stoisku Ravenol odpowiadały na wszystkie szczegółowe pytania.

W ofercie targowej Ravenol nie zabrakło również rozrywki. Goście odwiedzający stoisko mogli wystartować w wirtualnym wyścigu na jednej z najnowocześniejszych ruchomych platform 9d VR z hełmem Oculus Rift, była też okazja do treningu i sprawdzenia refleksu, a także zdobycia wielu atrakcyjnych nagród.

Romix

Firma Romix zaprezentowała na tegorocznych targach swój nowy, duży projekt. Lata obecności w branży spinek samochodowych i mocowań specjalistycznych pozwoliły wkroczyć firmie na nowy obszar działalności – spinki i mocowania do motocykli. Oferta została rozszerzona o 100 nowych pozycji. Kilkadziesiąt spinek z asortymentu firmy zyskało uzupełnione opisy o segment motocyklowy. Wszystkie nowości można zobaczyć na stronie internetowej producenta, a także w katalogu papierowym.

Sasic

Podczas najbliższych targów ProfiAuto Show w Katowicach, Sasic zaprezentował szeroką gamę elementów metalowo-gumowych, zawieszenia, osłon przegubów oraz przekładni kierowniczej, poduszek silnika, skrzyni biegów, przewodów układu chłodzenia, przewodów turbo do wielu marek samochodów.

Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zadania pytań technicznych oraz skompletowania zestawu katalogów i materiałów promocyjnych.

Schaeffler

Właściciel marek LuK, INA, FAG i Ruville słynie z prowadzenia targowych szkoleń dla mechaników. Tym razem na swoim stoisku firma zaprezentowała zupełnie nową formułę tego typu kursów. Można było oczywiście zapoznać się także z ofertą poszczególnych marek. Sporo miejsca zajęła także prezentacja portalu warsztatowego REPXPERT. Na liście prezentowanych produktów znalazły się między innymi:

 • Dwumasowe Koło Zamachowe z wahadłowym tłumikiem drgań LuK
 • Moduł sprzęgła LuK 2CT, stosowany w zrobotyzowanych dwusprzęgłowych skrzyniach biegów VW, Renault, Ford, Fiat
 • Sprzęgło samonastawne SAC i TAC
 • Zestawy naprawcze do skrzyń biegów LuK GearBOX
 • Łańcuchowe napędy rozrządu INA KIT
 • Układy chłodzenia (pompy płynu chłodzącego, moduły regulacji temperatury TMM)
 • Napęd osprzętu silnika, wolne koło alternatora INA OAP
 • Nowa generacja tłumika drgań skrętnych na kole pasowym wału korbowego
 • Elementy zawieszenia i układu kierowniczego
 • Rozwiązania w zakresie łożysk kół jezdnych
 • Narzędzia do profesjonalnej wymiany sprzęgieł LuK 2CT
 • Narzędzia niezbędne podczas naprawy sprzęgieł samonastawnych

Sentech

Na targach ProfiAuto Show firma Sentech zaprezentowała nowości w obsłudze swojego katalogu, który ma za zadanie sprawdzić się przede wszystkim w smartfonach, zwłaszcza przy wyszukiwaniu konkretnych referencji. Wystarczy zeskanować kod QR z opakowania, a program sam przekierowuje na podstronę, gdzie możemy otrzymać dodatkowe informacje: zdjęcie produktu, rysunek, zdjęcie złącza niskiego napięcia, przeznaczenie wiązki zapłonowej lub cewki do danego pojazdu. Dzięki nowym narzędziom przeglądania można sprawdzić interesujące nas dane.

Prezentowaną nowością były zdjęcia złącza niskiego napięcia dołączone do każdej cewki zapłonowej w przeglądarce katalogu cewek. Katalog przewodów i cewek jest automatycznie uzupełniany o nowe referencje: http://sentech.pl/

SKF

Firma SKF przygotowała bogatą ekspozycję produktów przeznaczonych na aftermarket, jak i narzędzi pomocnych w codziennej pracy w warsztacie. Z uwagi na zakres działalności sieci ProfiAuto targowa ekspozycja skoncentrowana była na samochodach osobowych.
W ofercie SKF znajdują się obecnie łożyska i piasty kół, części mechanizmu napędowego, jak i jego przeniesienia oraz układu kierowniczego i zawieszenia, a także zestawy narzędzi i środki smarne. Popularne referencje z tych grup produktowych stanowiły ekspozycję marki SKF.

Uzupełnieniem targowej ekspozycji SKF był dwa modele jednostek napędowych do samochodów osobowych. Pierwszy to, wyprodukowany w Bielsku-Białej, czterocylindrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny 1.3. Drugi – (ES9/L7X) jest wspólnym projektem Grupy PSA z Renault. W jego budowie wykorzystano klasyczny układ V6 z dwoma rzędami cylindrów i dwoma wałkami rozrządu. Na co dzień oba silniki służą za pomoc dydaktyczną w programach szkoleniowych dla przedstawicieli warsztatów i serwisów. Ponadto, zaprezentowano nową wyszukiwarkę produktów SKF www.vsm.skf.com (VSM oznacza Vehicle Service Market).

Tedgum

Polski producent elementów metalowo-gumowych przygotował szereg atrakcji dla odwiedzających. Na stoisku firmy wszyscy goście mogli zapoznać się z nowościami wprowadzonymi do oferty Tedgum.

Firma z Rudy Śląskiej zaprezentowała prasy ręczne pozwalające na szybką i bezproblemową wymianę tulei bezpośrednio na samochodzie, ofertę poliuretanów, elementy wzmocnione z linii Tedgum Pro oraz wiele innych pozycji dostępnych w katalogu. Ponadto, na gości czekał karykaturzysta Szczepan Sadurski, konkurs wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami oraz szkolenia z obsługi ściągaczy tulei.

Total

Ekspozycja na stoisku TOTAL nie ograniczyła się do produktów smarnych i eksploatacyjnych przeznaczonych do pojazdów mechanicznych. Była to również okazja do osobistego spotkania z ekspertami z Team Total i działu technicznego TOTAL Polska.

Atrakcją stoiska było mobilne laboratorium olejowe Total. Cykl wykładów na temat jakości, coraz ostrzejszych wymagań konstruktorów silników i skrzyń biegów oraz środowiska pracy olejów, smarów oraz płynów eksploatacyjnych w pojazdach mechanicznych poprowadził Andrzej Husiatyński, szef działu technicznego TOTAL Polska i Adam Klimek, najpopularniejszy mechanik samochodowy w naszym kraju.

Na stoisku obecni byli także członkowie Team Total. Ten prowadzony od trzech lat projekt, kierowany jest między innymi do mechaników samochodowych. Wspomniany Adam Klimek, a także dziennikarz i pasjonat motoryzacji Patryk Mikiciuk oraz kierowca rajdowy i Wicemistrz Polski w Rajdach Terenowych Klaudia Podkalicka dzielili się swoimi doświadczeniami na temat eksploatacji, praktycznych modyfikacji oraz napraw pojazdów mechanicznych.

Valeo

Czerwcowe targi ProfiAuto Show były okazją do zaprezentowania kompletnej oferty produktów Valeo w mobilnym centrum wystawienniczym – Valeo On Tour. W czasie ProfiAuto Show można było zobaczyć nie tylko nowości, ale także kluczowe produkty i usługi Valeo Service.

Sprzęgła Valeo:

 • FullPACK – zestaw koła dwumasowego ze sprzęgłem i łożyskiem, mechanicznym lub hydraulicznym.
 • K4P™ – sztywne koło zamachowe w tym zestawie gwarantuje komfortową eksploatację pojazdów nawet w najcięższych warunkach.

Gamy wycieraczek:

Nowa wersja Valeo Silencio™ – kluczową różnicą w nowej gamie wycieraczek SilencioTM jest zastosowanie we wszystkich piórach nowego rodzaju gumy VisioRubber™.
Nowa wersja First Multiconnection™ – to odświeżona wersja płaskich wycieraczek z segmentu ekonomicznego. First MulticonnectionTM to teraz 12 referencji, pokrywających ponad 90% europejskiego parku samochodowego.

Czujniki parkowania:

Nowa generacja czujników parkowania Valeo – nowe zestawy Beep&Park oraz Park&Vision to lepsze parametry techniczne oraz jeszcze wyższa jakość produktu.

Jak co roku nie zabrakło również praktycznych szkoleń technicznych prowadzonych przez trenerów Valeo TechCare z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego samochodu demonstracyjnego.

Mobilne centrum wystawiennicze Valeo On Tour rozstawione było na świeżym powietrzu tuż obok hali ProfiAuto Show (stoisko M1).

Victor Reinz

Firma Victor Reinz podczas targów ProfiAuto Show zaprezentowała swoją kompleksową ofertę uszczelnień silnikowych do pojazdów osobowych i dostawczych. Firma pokazała przede wszystkim uszczelnienia silnikowe, zestawy montażowe pod turbosprężarki, śruby głowic, jak również masy silikonowe do uszczelnień silników oraz katalogi z najnowszą ofertą.

VIEROL AG

Firma czekałą na zwiedzających w swojej wyjątkowej ciężarówce – legendarnym amerykańskim Freightliner Coronado. Na stoisku zaprezentowano m.in. gotowe zestawy naprawcze sygnowane logiem „Expert Kits+“. Była również możliwość zakręcenia kołem fortuny, w której jedną z wygranych są beczki piwa w sam raz na wieczór dla kibica. Grupa VIEROL AG w zakresie swoich trzech marek: VEMO, VAICO oraz ACKOJAP oferuje ponad 43tys. części samochodowych, zarówno mechanicznych, jak i elektronicznych.

Gama produktów VEMO skupia w sobie części elektroniczne pojazdu. Do flagowych produktów tej marki należą czujniki, przełączniki, układy recyrkulacji spalin, silniczki. Asortyment VAICO obejmuje ponad 27tys. części zamiennych, ze szczególnym uwzględnieniem komponentów silnika, cyrkulacji powietrza oraz skrzyni biegów. Powstała w 2016 roku marka ACKOJAP dopełniła ofertę o rozwiązania dla samochodów koreańskich i japońskich.

ZF

Na stoisku ZF pojawił się między innymi bolid zespołu Formuły E – Venturi, a odwiedzający mieli okazję do spotkania i porozmawiania z ambasadorem firmy ZF Aftermarket – Adamem Małyszem.

Na stoisku ZF Aftermarket można było zobaczyć flagowe produkty marki SACHS, takie jak adaptacyjny układ ciągłej kontroli amortyzacji CDC oraz dwumasowe koło zamachowe z dociskiem sprzęgła typu Xtend. Firma zaprezentuje również produkty koncernu ZF, m.in.: w pełni hybrydową, 8-biegową skrzynię automatyczną. Ekspozycja firmy ZF Aftermarket obejmowała również hybrydowy generator prądu stałego 48V CGS oraz przekładnię hydrokinetyczną. Marka TRW, przygotowała w pełni aluminiowy moduł tylnego zawieszenia – Corner Module.

Bolid zespołu Venturi Formula E to oryginalny samochód wyścigowy, którego konstrukcja jest wynikiem współpracy z działem ZF Race Engineering.

Na targach ProfiAuto Show nie zabrakło również ambasadora ZF Aftermarket – Adama Małysza. Gość specjalny udzielił krótkiego wywiadu i rozdał autografy.

Na stanowiskach ZF Aftermarket byli również eksperci firmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z produktami.

Zimmermann

Niemiecki producent tarcz i klocków hamulcowych podczas targów ProfiAuto zaprezentował dwa nowe produkty. Pierwszy z nich to sportowe tarcze hamulcowe „BLACK Z”, które jak sama nazwa wskazuje, są całe czarne. Kolejną nowością będą mało pylące klocki hamulcowe wykonane w jakości OE.

Pokazano również tarcze FORMULA F (tarcze dwuelementowe z aluminiowym „garnkiem” do samochodów BMW) i FORMULA S (do Mercedesów – tarcze z „garnkiem” wykonanym z blachy – z opatentowanym przez Zimmermanna sposobem łączenia blachy z powierzchnią cierną). Najmłodsi uczestnicy targów mogli spróbować swoich sił na symulatorze 3D wyścigów Formuly 1.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!