Inter Cars i Liberty Motors rozwijają rynek motocyklowy w Polsce

, 15 maja 2018, 14:11

Spółki podpisały porozumienie ustalające wstępne, ramowe warunki transakcji.
Inter Cars i Liberty Motors podpisały term sheet, który określa warunki funkcjonowania spółki celowej (SPV), czyli nowego przedsiębiorstwa, które powstanie w wyniku połączenia działalności w motocyklowych obszarach prowadzonych przez Inter Cars i Liberty Motors.

To pierwsze takie porozumienie na rynku w tej części Europy. Jego celem jest wspólne rozwijanie biznesu motocyklowego, zaś fundamentem długoletnia współpraca między dwiema spółkami oraz rozwój Liberty Motors. SPV będzie prowadziła działalność w zakresie, m.in.: dystrybucji detalicznej i hurtowej motocykli, części motocyklowych, odzieży oraz akcesoriów motocyklowych.

Wspólne przedsięwzięcie pozwoli wykorzystać mocne strony obydwu partnerów: sieć dystrybucji naziemnej Inter Cars obejmującą 16 państw oraz doświadczenie i profesjonalizm Liberty Motors. Zaletą projektu będzie koncentracja nowej spółki na rynku motocyklowym i doświadczona kadra managerska Liberty Motors.

– Kładziemy nacisk na motocykle, łącząc doświadczenie Inter Cars w dystrybucji części, akcesoriów, ubrań, ale także pojazdów, z największym detalicznym graczem na rynku pojazdów nowych i używanych oraz usług serwisowych, jakim jest Liberty Motors. Nie zapominamy oczywiście, że motocykle to adrenalina, emocje i hobby, ale także wymagający biznes, który wymaga od nas jako liderów odpowiedzialnej strategii rozwoju bezpiecznej dla akcjonariuszy i naszych partnerów biznesowych.Skorzystają na tym wszyscy, nasi partnerzy biznesowi, dostawcy, klienci hurtowi, ale przede wszystkim motocykliści. – mówi Rafał Kwiatkowski, Prezes Zarządu Liberty Motors.

W dokumencie term sheet strony określiły ramowe warunki transakcji polegającej na utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia oraz warunki dalszych negocjacji, które mają na celu podpisanie kolejnych dokumentów dotyczących wspólnych działań. Realizacja transakcji uzależniona jest m.in. od uzyskania zgody walnego zgromadzenia Inter Cars, a także uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!