Diody OSRAM w reflektorach nowego Audi A8

, 11 kwietnia 2018, 15:01

Audi kolejny raz postawiło na OSRAM. Tym razem efektem współpracy są reflektory nowego modelu z Ingolstadt – A8. Zastosowano w nich trzy typy diod – Oslon Compact PL, Oslon Black Flat S i Topled.

Nowe Audi A8 jest pierwszym samochodem, w którym zastosowano diody Oslon Compact PL rozmieszczając je w dwóch liniach. Pozwoliło to na dokładniejsze wygaszanie miejsc, w których znajdują się inni użytkownicy drogi, zapobiegając możliwości ich olśnienia.  W diodach Oslon Compact PL odizolowano elektrycznie punkt termiczny, co pozwoliło na zoptymalizowanie odprowadzania ciepła i uzyskanie większego strumienia świetlnego.

Rodzina Oslon Black Flat S także świętuje swoją premierę. W nowym Audi A8 wykorzystano jej 3-chipową wersję. Funkcja niezależnego sterowania poszczególnymi chipami pozwala dopasować zasięg wiązki światła do panujących warunków i sytuacji na drodze, np. w ruchu miejskim lub na autostradzie, jednocześnie zwiększając komfort widzenia. Z kolei LED-y rodziny Topled wykorzystano w światłach do jazdy dziennej.

– Jesteśmy dumni, że nasze produkty montowane są w reflektorach flagowej limuzyny Audi i w ten sposób możemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki naszym nowym diodom światła dostosowują się jeszcze precyzyjniej do złożonych sytuacji drogowych. Zarówno pobocze, jak i droga są oświetlone w najlepszy możliwy sposób, bez oślepiania innych użytkowników drogi. W nowym Audi A8 sztuka inżynierska i nowoczesne LEDy łączą się, aby zapewnić użytkownikom jak największe korzyści – powiedział Peter Knittl, dyrektor generalny działu Automotive w firmie OSRAM Opto Semiconductors.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!