Zadbaj o czystość powietrza w kabinie pojazdu

, 11 kwietnia 2018, 23:37

Wszyscy mówią o jakości powietrza na ulicach miast, a co z powietrzem, którym oddychamy w samochodzie?

Zdjęcie 1: Nowy filtr kabinowy Blue.care od Hengst-Filter zapewnia ultra-czyste powietrze w kabinie pojazdu. Zdjęcie: Hengst

W czasach toczącej się dyskusji na temat zanieczyszczenia pyłem drogowym i rosnącej liczby osób cierpiących na alergie, czystość powietrza wewnątrz pojazdu staje się coraz bardziej ważna dla świadomych kierowców – zwłaszcza tych podróżujących z rodzinami. Podobnie jak odkurzacz, system wentylacji w samochodzie zasysa około 540,000 litrów powietrza na godzinę, a wraz z nim zanieczyszczenia, alergeny, spaliny i nieprzyjemne zapachy. To sprawia, że stężenie zanieczyszczeń w kabinie kierowcy jest ponad pięciokrotnie większe niż przy drodze.

Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem może prowadzić do zmniejszenia koncentracji kierowcy, przemęczenia, wywołać reakcje alergiczne, a przez to wszystko zwiększyć ryzyko wypadku.  Firma Hengst, niemiecki specjalista w dziedzinie filtracji, opracowała unikalne rozwiązanie zabezpieczające zdrowie kierowców i pasażerów. Dzięki nowym filtrom kabinowym Blue.care pyłki, pleśń, zarodniki, zapachy oraz bakterie są niezawodnie filtrowane z powietrza. To w istotny sposób wpływa na dobre samopoczucie i lepszą koncentrację podczas jazdy.

Zdjęcie 2: Hengst Blue.care – pięć warstw dla optymalnej ochrony przed rozwojem bakterii. Zdjęcie: Hengst

Dzięki pięciowarstwowym filtrom optymalnie oczyszczającym powietrze możesz odetchnąć z ulgą.

Filtr kabinowy Blue.care składa się z pięciu różnych warstw, zapewniających optymalne rezultaty w sposobie oczyszczania powietrza napływającego do kabiny pojazdu. W porównaniu ze standardowym filtrem z węglem aktywnym Blue.care dodatkowo neutralizuje alergeny i bakterie.

Pierwsza warstwa zawiera elektrostatyczne medium wstępnego filtrowania, które wychwytuje większe cząstki. Warstwa druga medium zatrzymuje więcej pyłu; trzecia z aktywną warstwą węgla, oddziela opary, zapachy i szkodliwe gazy takie jak ozon, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Czwarta warstwa to włókna Meltblown, które zatrzymują drobne pyły i mikrocząsteczki o średnicy mniejszej niż 2.5 μm. Piąta, bio-funkcyjna warstwa pokryta jest innowacyjną niebieską powłoką opartą na nanocząsteczkach srebra, dzięki którym ma unikalne właściwości neutralizujące bakterie i hamujące ich rozmnażanie w układzie wentylacyjnym. Dzięki filtrom kabiny Blue.care kierowca oraz pasażerowie otrzymują wolne od nieprzyjemnych zapachów i alergenów wnętrze samochodu oraz czyste,  wolne od szkodliwych substancji powietrze.

Poczuj różnicę w komforcie montażu i jazdy – znajdź odpowiedni filtr dla każdego samochodu.

Odetchnij z ulgą. Wypróbuj nowoczesny filtr kabinowy z cząsteczkami srebra i poczuj różnicę w jakości powietrza oraz komforcie montażu i jazdy. Filtry Blue.care są dostępne dla niemal każdego modelu wiodących producentów aut. Więcej informacji na temat  filtrów Blue.care można znaleźć na stronie internetowej producenta 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

klara, 30 września 2020, 1:24 0 -2

Czyste powietrze jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Volvo wprowadza system wyłapujący cząsteczki PM 2,5 w kabinie. Tu można więcej o tym przeczytać [LINK]. Ja na pewno kupię auto tej marki!

Odpowiedz