Czy można przejść z oleju mineralnego na syntetyk?

, 3 kwietnia 2018, 12:55

Z różnych względów nie wszyscy używają syntetyków. Są tacy, którzy będą dalej zalewać silniki olejem mineralnym, inni chcieliby przejść na syntetyk, ale nie robią tego, bo krążące mity o zamianie rodzaju oleju skutecznie ich przed tym krokiem zniechęcają.

W celu wymiany oleju mineralnego na syntetyczny zaleca się zastosowanie tzw. płukanki. Jedną z nich jest BIZOL Oil Clean+ o90, która dzięki kombinacji składników płuczących i absorbujących zapewnia czyszczenie układu olejowego z powstających złogów.  Odkładające się w środku silnika zanieczyszczenia są najpierw w sposób bezpieczny rozpuszczane, później zatrzymywane przez dodatki absorbujące. Środek trzeba wlać do oleju, który osiągnął temperaturę pracy (80-90°C), a następnie pozostawić silnik na obrotach jałowych przez kwadrans. W dalszej kolejności należy usunąć ciepły, stary olej oraz wymienić filtry. Po tym krótkim zabiegu  można już bez obaw zalać silnik nowym, dopasowanym do potrzeb olejem syntetycznym.
Pomimo że teoretycznie wszystkie oleje bazowe są mieszalne, to zastosowanie płukanki jest konieczne, ponieważ syntetyk utraci swoje unikalne, złożone właściwości, po wymieszaniu z olejem mineralnym. BIZOL Oil Clean+ o90 dostępny jest w opakowaniach o pojemności 250 ml, co starcza na 6 litrów oleju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!