Nowe referencje szczęk hamulcowych TOMEX

, 13 marca 2018, 8:33

Polski producent elementów układu hamulcowego wprowadził w ostatnim czasie do swojej oferty kilkanaście nowych referencji szczęk hamulcowych.

– Układ bębnowy nie jest już tak często spotykany w nowych autach jak przed kilku laty, jednakże część producentów jeszcze z niego zupełnie nie rezygnuje. Znajduje on nadal zastosowanie w stosunkowo małych, lekkich samochodach, charakteryzujących się często umiarkowaną mocą oraz pojemnością silnika. Nasze nowości to szczęki do takich modeli jak m.in. do Suzuki Swift, Kia Picanto czy Ford Fiesta.

Szczęki hamulcowe spotykamy także jako element hamulca ręcznego – takie rozwiązanie było powszechnie znane mechanikom mającym do czynienia z autami marek Mercedes, BMW oraz Opel, a obecnie często spotykamy taki układ także wśród producentów azjatyckich. Wśród naszych nowości znajdują się także szczęki hamulca ręcznego do takich aut jak Kia Sorento, Toyota Land Cruiser, Range Rover, a także Porsche Boxter, Cayman oraz sportowe 911.

Szczękę hamulcową znajdziemy także w najnowszym bestselerze marki Fiat, a więc w wybranych modelach nowego Tipo i również ta nowość jest już dostępna w ofercie TOMEX – powiedział Bartosz Nowak, Kierownik Sprzedaży TOMEX Hamulce.

Komentarze

Brak komentarzy!